Sionel
25.05.16,16:27
Zdravím poraďákov, podľa rozsudku ESD z roku 2015 majú aj podnikatelia u nás nárok na tzv. úroky z omeškania pri zadržaní nadmerného odpočtu. Mám tiež taký prípad, ide o sumu 4000 € a dobu 6 mesiacov. Naša legislatíva v tomto odporuje tej európskej, takže podľa rozsudku ESD z minulého roka ten nárok vzniká v obvyklom termíne vrátenia NO, teda odo dňa, kedy mal byť nadmerák vrátený, ak by sa kontrola nezačala. Už ste to riešili ako účtovníci, alebo mám informovať konateľa, nech si pohľadá právnika? Len aby náklady na právnika nepresiahli tie úroky.. dá sa to riešiť aj svojpomocne, napr. požiadať elektronicky cez všeobecné podanie o vrátenie úrokov a priložiť ten rozsudok, skúšali ste to takto? Dúfam, že nedostaneme za to nejakú hĺbovú kontrolu, to riziko tu podľa mňa je.. Ďakujem.
http://accace.sk/newsroom/aktualne-novinky/114909/104952/narok-na-tzv-uroky-z-omeskania-pri-zadrzani-nadmerneho-odpoctu-news-flash
antik art
31.05.16,12:12
Nie je tu nikto , kto s tým má skúsenosti a nárokoval si už úroky takto "po novom"? Zaujímavá téma.