Iveta
04.11.04,15:26
Je niekde v predpisoch, že aspoň jeden konateľ s.r.o. musí byť aj v tejto s.r.o. zamestnaný? Bolo mi povedané, že to platí od r. 2004.
Zuzana68
04.11.04,18:59
Ahoj Iveta, prosím Ťa a kto Ti to povedal? Neviem o žiadnom predpise, ktorý by mi to prikazoval,ale možno som len neinformovaná. Pekný deň Zuzanahttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Iveta
05.11.04,05:41
Ja som tiež o tom doteraz nepočula, preto som sa na to pýtala v Porade. Zdá sa mi tiež, že je to blbosť.
Braňo
05.11.04,05:46
Náš konateľ nie je zamestnanec s.r.o., pracuje iba na základe mandátnej zmluvy.
Luba2
05.11.04,08:02
Nemýliš si to s prevádzkovaním živnosti prostredníctvom zodpovedného zástupcu? § 11 Živnostenského zákona - zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorá zodpovedá za odborné prevádzkovanie živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnoprávnom vzťahu k podnikateľovi. To neplatí, ak je ním manžel (manželka) podnikateľa alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen.
Daska
09.12.04,20:51
moze byt konatel aj zamestanec aj mat odmenu ako konatel? musim jednemu konatelovi vysvetlit co je lepsie, vsetky klady a zapory jedneho aj druheho a neviem ako
VieraM
09.12.04,20:59
V podstate môže byť zamestnanec a môže dostať aj odmenu ako
konateľ len treba posúdiť akú má pracovnú náplň ako zamestnanec. Pokiaľ je vo vedúcej funkcii tak zastupuje firmu ako
zamestnanec-konateľ. Z hľadiska dane je jedno aký druh príjmu má. Posúď to z hľadiska odvodov, či už nejaké platí, v akej výške
a pod.
kori
10.12.04,12:48
keď je iba ako konateľ-platí sa zo zisku spoločnosti(čiže z jeho odmeny ide iba daň, nie odvody), ak je zamestnaný, platí všetko ako zamestnanec. Ale novela zákona o zdrav.poistení myslím chcela ustanoviť aby konatelia z hľadiska zdrav.poistenia boli posudzovaný ako SZČO, ešte to ale nie je účinné.