marions
26.05.16,11:55
Dobrý deň,
už cenu za účtovníctvo vytvárala na základe všelijakých cenníkov.
Chcela by som si urobiť skúšku správnosti, lebo na hodinu mi to vychádza stále veľmi málo.
Vedel by mi niekto poradiť, aká je priemerná hodinová sadzba účtovníka-živnostníka? Spriemerovaná od lepenia dokladov po uzávierku.
Veľmi by ma to zaujímalo, lebo stále sa mi vidí, že beriem od svojich klientov málo a im sa to vidí moc. Len tak pre kontrolu, či ja som neschopná, alebo klient vypočítavý :D
jslancik
26.05.16,10:18
SZČO by pod 10€ na hodinu PRÁCE nemal ísť. Ale to by bolo všetko na diskusiu... Cena je otázkou ponuky a dopytu. A kupujúcemu sa vždy zdá vysoká a predávajúcemu nízka. Prijateľnosť sa odvíja od mnohých faktorov - množstvo ponúkajúcich, množstvo kupujúcich, región, atď.
Najlepšie sú firmy, ktoré platia mesačne DPH v stovkách tisíc eur, ale za účtovníctvo nechcú dať viac ako 200€ :D
dana11
26.05.16,11:08
A bločky donesú dva dni pred DPH. :)
marions
26.05.16,13:40
Ďakujem veľmi pekne, je to presne tak.... tak skúsim si to prerátať, či radšej nejdem na úrad práce :)
misoft
26.05.16,13:48
Pche.... sú aj takí, ktorí donesú doklady i 2 hodiny pred koncom..... a potom sa staň kúzelníkom (aby sa čas zastavil)....
Mila123
26.05.16,14:10
ty si môj človek.......s tým istým sa trápim
Mila123
26.05.16,14:11
asi som nemožná, pretože keby som si pýtala 10 € na hodinu, mesačne by som mala aj 2000,- € to by bolo, sveta žiť....
jslancik
26.05.16,14:15
z toho si odpočítaj odvody, náklady, riziká všetkého druhu, dovolenku, paragrafy, a máš normálnu výplatu. 2k pre živnostníka je normálny príjem.
Mila123
26.05.16,14:17
prosím ťa kde to žiješ???? u nás nie......
jslancik
26.05.16,14:22
okrem toho, robiť 200 hodín mesačne nie je OK. A zober si, superhrubá mzda 1600e (za 160 hodín mesačne) - koľko z nej príde zamestnancovi na účet? A to ešte neodratávame náklady a riziká všetho druhu, ako som napísal pred chvíľou. keď živnostník 5 týždňov nerobí, tak nedostane ani *****, nie výplatu. Takže trvám na tom, že 10€ je minimum, a nezahŕňa to dokonca žiadne riziká vyplývajúce z podnikania.
jslancik
26.05.16,14:28
lenže pozeráme sa na to z opačného pohľadu. živnostníci bývajú platení úkolovo - od m2, od účtovného prípadu, od čo ja viem, čoho všetkého. Len on si to môže prepočítať na hodinu, koľko to vychádza. Jasné, že 10€ na hodinu by sa zdalo klientovi veľa. ale on to nevie. iba ty vieš, že za hodinu spravíš 10 prípadov po eure. Alebo murár spraví za 10 hodín 50m2 omietky za 5e/m2. :D
marions
27.05.16,06:43
No práve preto, že sa naša práca nedá úkolovať....ja by som nevyrušovaná a bez študovania.za hodinu urobila veľmi veľa. Ale to nie je len zaúčtovať... to je overiť, doštudovať, sledovať zmeny.... a to je nezaplatený čas.... Keď cenu vytváram podľa počtu položiek, tak je to veľmi málo....A ja robím od nevidím do nevidím a keď zrátam položky a sumarizujem mesiac, prídem na to, že mám menej ako robotník.
Preto som zadala otázku, rozmýšľam, že zistím hodiny, ktoré sa venujem konkrétnemu klientovi a uvidím, koľko mi to vyjde. A potom buď budem viac účtovať, alebo idem na úrad práce :D ďakujem za reakcie
dana11
27.05.16,07:56
nechcela som byť až taká konkrétna, je to tak :)
veronikasad
27.05.16,08:06
Ak si neplatis poistenie v nezamestnanosti, na urade prace nedostanes nic
Dáša_
27.05.16,08:55
podľa mňa je to ťažké povedať. Jeden nahodí za hodinu aj 100 dokladov, iný 10. Niektoré doklady su uplne OK, iné sú hrôza. niekto má len jednoduché faktúry, iný také, čo treba rozpočítavať.... a po pravde, v niektorých sw sa dá doklad nahodiť rýchlejšie, ine to je horše. Rozdiel aj je, keď je každý doklad o inom, alebo celý mesiac v podstate rovnaký typ dokladov. Naozaj je tam velmi vela faktorov.
marions
27.05.16,11:13
ja viem, že by som nič nedostala, to bolo skôr myslené len zo srandy, chcela som byť vtipná....to nebolo vážne
marions
27.05.16,12:38
No toto všetko je pravda, preto som sa pýtala na cca priemer za hodinu, aby som si to niekedy stopla, koľko mi to vychádza :)
Ing. Ľubomír Janoška
27.05.16,13:06
Pekne si to povedal, "na plnú hubu". Už len dodať, že účtovník s veľkou zodpovednosťou si pomaly môže pýtať v superhrubom toľko ako fuškár bez zodpovednosti a bez dokladov v čistom. Lebo každý vidí, že to odmakal. Zostane za ním tá stena (aspoň chvíľu).
Oliwa
30.05.16,06:50
:D
nikdyneklam
24.06.16,13:03
poznám.....sa mi stalo,že sa vyjadril konateľ, že teda to je všetko....a ja som 25-eho o 11,59 odšmykla oba výkazy ...a on mi 12,04 doniesol doklady ešte za 6000 eur.....a celkom nevinne sa spýtal, vlastne skonštatoval, že šak sa to dá opraviť,né??????