jumbi0204
27.05.16,09:21
Dobry den, chcel by som poradit ci ma zamestnavatel pravo kratit priplatok za hlucne a prasne v pripade ze cerpam dovolenku, napr. v pripade ze cerpam 5 dni dovolenky tak mi krati dany prispevok adekvatnou ciastkou ? Zaroven sa chcem spytat ci mame narok na spatne preplatenie tohoto prispevku nakolko minuly rok sme sa spojili s jednou firmou kde dany zamestanci mali priznany dany prispevok a pravidelne vyplacany a nam ho schvalili az tento rok. Pracujeme pritom v rovnakej vyrobnej hale za rovnakych podmienok. dakujem
karka
27.05.16,07:27
Príplatok sa dáva len na odpracované hodiny v hlučnom a prašnom prostredí....
jslancik
27.05.16,08:29
laicky povedané: keď čerpáš dovolenku, tak nie si v prašnom prostredí, teda aký príplatok? Ale tak či tak ho máš určitým spôsobom vo výplate, pretože pravdepodobne príplatok sa započítava do priemeru, z ktorého sa počíta dovolenka.
prečo by ti mal niekto niečo spätne doplácať? prečo si myslíš, že by ste mali mať rovnaké podmienky ako zamestnanci inej firmy? Pokiaľ to nevyplýva zo zákona (prípadne kolektívnej zmluvy), tak každý zamestnanec môže mať úplne inú výplatu. Ty môžeš kľudne zarábať 300€ a kolega vedľa teba za pásom 1000€.