jumbi0204
27.05.16,09:22
Dobry den
dna 30.4.2016 som skoncil posobenie v jednej spolocnosti. Prave som zistil ze dana spolocost nadalej pouziva moje meno resp. mailovu schranku s mojim menom ktoru som mal pridelenu v dobe ked som pracoval pre danu spolocnost. Ma narok firma pouzivat nadalej danu mailovu schanku s mojim menom bez toho aby som o tom vedel ?

dakujem
ivka70
27.05.16,07:33
Kedze to bol mail zalozeny firmou na pracovne ucely, firma si s nim moze robit, co uzna za vhodne.
Nikde nie je napisane, ze si jediuny nositel daneho mena ani ze ta mailova schranka patri vysostne tebe.

Ine je moralna stranka, ak firma pouziva mail s menom cloveka, ktory neexistuje, to ale je zla vizitka firmy, ty s tym nemas nic spolocne. Nepotrebuju tvoj suhlas na to, aku mailovu adresu si vytvoria.
misoft
27.05.16,14:23
Pokiaľ firma mala svoju doménu a svoje e-mailové schránky a ty si jednu v rámci pracovného zadelenia jednu dostal, neznamená to, že je to TVOJA schránka. Je to schránka zamestnávateľa s pridelením pracovníkovi na PRACOVNÚ komunikáciu.
V prípade, že sa ukončí práca/pôsobenie u uvedenej firmy - držiteľ PRIDELENEJ schránky stráca právo k nej pristupovať (pretože je de facto majetkom firmy). Firma ju však i naďalej môže používať pod pôvodným menom schránky - dôvod môže byť i ten, že aj po ukončení pôsobenia osoby vo firma môže do tejto schránky pribudnúť pošta (oneskorená, potvrdenia a pod). a zamestnávateľ (ako správca) ju môže prezrieť/prevziať.

Na druhej strane - zrušenie takejto schránky by malo byť prioritou firmy, nakoľko schránka pridelená neexistujúcemu zamestnancovi (bolo spomínané) naznačuje o nie príliš dobrom prístupe k správe siete a dobrého mena firmy a dokonca môže zavádzať, alebo dokonca poslúžiť i k nie celkom kóšer aktivitám...(odosielanie napr. niečoho niekam s tým, aby sa to zvalilo na ex-zamestnanca - hlavičky e-mailov sa dajú upraviť, logy sa tiež dajú upraviť).