adka456
27.05.16,20:42
Môže zamestnávateľ mne ako SZCO poslať celú moju výplatu exekutorovi priamo,bez toho aby prisla na môj účet?
Mila123
27.05.16,18:47
ty si aj zamestnanec a aj szčo?
bodliak
27.05.16,18:55
podla mna je szco, a fakturuje "zamestnavatelovi"
jslancik
27.05.16,19:00
berieme, že kľúčové slovo z tvojej dopletenej otázky je "SZČO". Teda tvoj obchodný partner môže úhradu záväzku voči tebe poslať exekútorovi (keď mu tento dá pádne príčiny, aby tak spravil).
adka456
27.05.16,19:03
nie len SZCO
adka456
27.05.16,19:05
Len ide o to, že mi neostalo nič na ucte,na odvody na nic,ci teda moze poslat zamestavatel celu moju vyplatu exekutorovi?
jslancik
27.05.16,19:06
a čo tak používať čiarky na správnom mieste??? "nie, len SZCO" a "nie len SZČO" je sakra rozdiel...
jslancik
27.05.16,19:07
a pochop, neexistuje zamestnávateľ ani výplata... ty si ani neuvedomuješ, že hrubo porušuješ zákon?
avalik
27.05.16,19:39
Nie, že môže, ale musí ak mu je doručený exekučný príkaz ... čítaj

Exekučný poriadok

Exekúcia prikázaním iných peňažných pohľadávok

§ 105

(1) Exekúcia prikázaním inej peňažnej pohľadávky než pohľadávky z účtu v banke sa vykoná prikázaním tejto pohľadávky oprávnenému.

(2) Takto sa postupuje aj v prípade, ak pohľadávka povinného sa stane splatnou až v budúcnosti, ako aj v prípade, ak povinnému budú čiastkové pohľadávky postupne vznikať z toho istého právneho dôvodu v budúcnosti.

(3) Exekúcia postihuje pohľadávku povinného len do výšky pohľadávky oprávneného a jej príslušenstva.

§ 106

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

a) prikáže dlžníkovi povinného, aby po doručení príkazu na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky (ďalej len „príkaz na začatie exekúcie“) nevyplatil túto pohľadávku povinnému,

b) upovedomí o začatí exekúcie prikázaním pohľadávky oprávneného a povinného a povinnému zakáže, aby po tom, keď sa mu doručí upovedomenie o začatí exekúcie, akokoľvek nakladal so svojou pohľadávkou až do výšky vykonateľnej pohľadávky a jej príslušenstva.

(2) Exekútor doručí príkaz na začatie exekúcie dlžníkovi povinného do vlastných rúk.

§ 107

(1) Exekútor vydá exekučný príkaz (príkaz na vykonanie exekúcie prikázaním pohľadávky) po uplynutí lehoty na vznesenie námietok alebo po tom, keď mu bolo doručené rozhodnutie súdu o námietkach, ktorým sa námietky zamietli (§ 50).

(2) Exekučný príkaz sa doručí oprávnenému, povinnému a dlžníkovi povinného. Povinnému a dlžníkovi povinného sa doručí do vlastných rúk.

§ 108

(1) Povinný stráca právo na vyplatenie pohľadávky dňom, keď sa dlžníkovi povinného doručil príkaz na začatie exekúcie.

(2) Ak nie je pohľadávka povinného splatná po doručení exekučného príkazu, vyplatí ju dlžník povinného oprávnenému, ak sa oprávnený s exekútorom písomne nedohodol inak, len čo sa stane splatnou.

(3) Výplatou oprávnenému, ak sa oprávnený s exekútorom písomne nedohodol inak, sa oslobodí dlžník povinného od svojej povinnosti voči povinnému.