VitoCorleone
28.05.16,10:47
Zdravim, chcem sa opytat, ak ja ako majitel pozemku, cez ktory mi chodili ludia bez povolenia na svoje pozemky, som uz nemal trpezlivost ako ignoruju zakaz vstupu, som pozemok oplotil s tym, ze tymto ludom som nechal na kraji pristup k ich pozemkom 1,5mx1,5m ako prejav dobrej vole, lenze teraz mi zacala vypisovat ich pravnicka, ze som im ciastocne obmedzil pristup na pozemky (lebo nemozu si priniest napr. material na stavbu niecoho ak by chceli) a chcu mimosudnu dohodu alebo potom sudne zriadit vecne bremeno alebo vydrzanie. Je mozne aby s tymto uspeli na sude? v zakone sa nic nepise o nejakom ciastocnom zamedzeni, cize technicky tam pristup maju na svoje pozemky stale, len uz nie v takom rozsahu v akom boli zvyknuti. Vdaka za rady.
draik
28.05.16,09:38
Vecné bremeno je možné súdnou cestou zriadiť predovšetkým k stavbe.
VitoCorleone
28.05.16,09:53
ich pozemky su vedene ako zahradkarska oblast, takze ziadne domy na byvanie a moj pozemok ako sukromny, cize medzi mnou a nimi je ta pomyselna hranica kde zacina ich oblast.
buchač
28.05.16,10:25
Polož si otázku v opačnom garde.

Nenadával by si na nejakého dilina, ktorý Ti znemožní prístup na vlastný pozemok, kde si chce priviesť niečo rozmernejšie, keď nemáš inú možnosť prístupu z iných strán ?

Takže sorry, ale nechci, aby som Ťa nazval dilinom (nebrať osobne).
buchač
28.05.16,10:25
Jedno nevylučuje druhé...AJ v záhradkarskej lokalite je povolené stavať...
arizona
28.05.16,10:27
To naozaj nemaju iny pristup k pozemkom?
Mas nejaku tarchu na LV? Maju od teba nejaky suhlas,ci dohodu,ktora im umoznuje pouzivat tvoj pozemok?

Podla mna ta nikto nemoze nutit,aby si svoj pozemok "daroval" ci spristupnil cudzim ludom,aby si mohli priviest nieco na svoj pozemok.
Ak kupili pozemok bez pristupu,mali by to oni riesit nejakou rozumnou dohodou,prijatelnou pre obe strany.
To, ci by im sud naozaj priklepok pravo prechodu, ci prejazdu je otazne,zalezi od vela okolnosti.
VitoCorleone
28.05.16,10:30
No ako taka rada mi nepomoze, lebo ja nie som ten ktory by bol dilinom, lebo ja si len uplatnujem svoje vlastnicke pravo a oni ak si zadovazili pozemky bez toho aby predtym riesili ci tam maju pristup (legalny) tak je ich chyba a myslim si, ze dilina su oni. Tebe by sa tiez nepacilo keby som chodil po tvojom sukromnom pozemku, nedotknutelnost vlastnictva sa zaracuje, co je aj v ustave, takze radsej si odpusti take komentare nabuduce.
VitoCorleone
28.05.16,10:35
Na LV nie je ziadna tarcha, prve som to riesil takto, ze som natahal foliu okolo stlpov na pozemku s cedulou sukromny pozemok, vstup mozny len s pisomnym suhlasom majitela pozemku, samozrejme to kazdy ignoroval, ani jeden neprisiel za mnou aby som mu udelil suhlas a az potom ked som natiahol plot tak sa zacal kazdy cudovat, ze co to robim a ako oni teraz budu chodit ku pozemkom. Niekedy chodili uplne s opacnej strany davno davno, lenze majitel na opacnej strane sa rozhodol, ze si ohradi pozemok, no tak si spravili potom pristup cez pozemok moj. S tym, ze niekedy ten pozemok, bolo podielove spoluvlastnictvo, kde nefiguroval ani jeden z tych ludi co sa domahaju pristupu a po vysporiadani som uz ja ako jediny majitel.
VitoCorleone
28.05.16,10:44
a este som zabudol, pristup maju mozny este z dola (kedze je to kopec a teraz prichadzaju z hora), keby si od mesta odkupili pozemok cez ktory by pristup uz mali a svoj vlastny, lenze to by museli chodit o 2 km dalej a na okolo a argumentuju, ze to je daleko.
arizona
28.05.16,11:13
To nie je ziaden argument, ze cez tvoj pozemok to maju pohodlnejsie, ci kratsie.Je to tvoje vlastnictvo a basta! Pises, ze je tam moznost odkupit od mesta pozemok na prist.cestu,alebo ina mozost dohodnut sa s mestom na nejakom inom rieseni. Takze si kludne svoj pozemok oplot a susedia nech si riesia svoju pristupovu cestu inak,legalne,aj ked mozno nepohodlne. Myslim, ze ani sud by na tvoj pozemok neuvalil tarchu VB len preto, ze susedom sa tazi chodit naokolo k ich pozemkom.
arizona
28.05.16,11:15
Buchy, ty by si vari len tak z lasky s susedom daroval kus svojho pozemku? A duplom, ked oni nie su ochotni riesit danu sitaciu inak,aj ked maju moznost?
buchač
28.05.16,11:43
arizona (Dnes 14:15) Buchy, ty by si vari len tak z lasky s susedom daroval kus svojho pozemku? A duplom, ked oni nie su ochotni riesit danu sitaciu inak,aj ked maju moznost?
========================
Možno aj hej...a už len z toho titulu, že mne sused umožňuje prechod cez svoj pozemok. Pritom mám prístup z druhej strany, veľkú bránu aj na náklaďák.
VitoCorleone
28.05.16,11:58
No jasne a az raz pozemok zmeni majitela, ktory ti povie dovi dopo, je to moj pozemok, tak budes kukat ako puk. Kazdy si dnes chrani svoj majetok, pred niekym kto bude len na svoj prospech pozerat, takze toto ti neverim, ze by si len tak podaroval cast pozemku. Buchač ty sa mi javis ako pekny retard, ktory nema ku teme co povedat argumentacne, ale len podryva. (neber to osobne, ale takto mi to pride)
VitoCorleone
28.05.16,12:01
No co, uz si si uvolnil napatie? Ku tvojej otazke, prvy tam bol este moj pradedo pomaly siaha to az ku povojnovej dobe. a dalsia vec? To, ze som nemal kde parkovat tak neznamena ze som konfliktny typ a spravny organ tak ci tak dal za pravdu mne, kedze tam sa nedalo jednoznacne dokazat, ze som sposobil priestupok, takze sa ukludni ty vidlak.
bodliak
28.05.16,12:20
Klasické právnické bububu. Ak spomína vydržanie, tak je to hustá diletantka. Keď si ohradil prvý, ohradí si aj druhý, prečo by tebe mali dať ťarchu, keď pred pár rokmi chodili inakade ?
misoft
28.05.16,12:35
Očuj Vito.... skúšajú, či "povolíš". Nepovoľ. Môžu na súd dať, nič nezmôžu - pokiaľ nemáš na LV vecné bremeno práva prechodu a prejazdu - tak si môžu ľavou zadnou trhnúť. A navyše, ak majú iný prístup - tak na súde to bude pre nich nepriechodné. Okrem toho, keby predsa len chceli niečo viacej skúšať - použi iný zákon - Ústavu! Čl.20 - a toto už ani súd nemôže ignorovať.
VitoCorleone
28.05.16,15:16
Vies, mne pride, ze si iba jeden velky kecalek, tak isto ako si bol presvedceny o tom, ze pokutu za parkovanie urcite dostanem a este aj vyssiu, lebo to islo na spravny organ a nakoniec si mal velku prdel kecov a uplne zavadzajuce bludy. Ak si taky macher ohladom pozemkov tak napis nejaku rozumnu radu a nie len JA JA JA JENOM JA, lebo skor to poukazuje na tvoju inteligenciu, ze vies akurat tliachat do vetra, ale ziadnu radu (co sa na porade aj ocakava) nevies dat.
VitoCorleone
28.05.16,15:19
misoft, no mne prave ide o to aby nedocielili to, ze sa to zapise do mojho LV ako tarcha, som rozhodnuty, ze ak bude treba tak to potiahnem az na EU sud do strasburgu, tam uz by mala byt fakt zaruka nezavisleho sudu a ziadne maniipulacie, ved vieme ako to tu chodi. Hlavny akter co to ma na svedomi bol byvaly poslanec NRSR za HZDS, byvaly poslanec v MsZ, takze sa so smerakmi pozna a urcite bude vyhrabavat nejake kontakty po sudoch aby to klaplo
VitoCorleone
28.05.16,15:24
Bodliak, no to mas pravdu, prave mi ide o to, ako to nejak argumentacne poskladat aby to preslo na sude v pripade ak by k tomu doslo. To mi uz je jasne, ze vydrzanie nepripada v uvahu, lebo uz len taka zakladna vec ako dobromyselnost tam chyba ktora je potreba na institut vydrziavania, kedze ten pozemok uzivali bez suhlasu a vedeli, kto je majitel. Ich argument bol, ze to bola nevyuzivana poda, tak ju tako vyuzili oni, co je uplne chore, kedze dnes nie je problem si zistit ci pozemok je sukromny, mestky alebo statny a nie len tak si ho vyuzivat, lebo nie je ohradeny, Ked ten pozemok bol este ako spolupodielove vlastnictvo tak niekto tam dal zapisat cestu bez povolenia a setrenim na katastralnom urade chcem vediet kto to bol, kedze suhlas na zapis nebol udeleny. Ked sa po vysporiadani uz pozemok ocitol na mojom LV tak som hned zmenil kulturu a z miestnej komunikacie uz je teraz pozemok s travnatym porastom.
Chobot
28.05.16,20:42
Vito, máme príliš málo informácií na to, aby sme ti vedeli fundovane odpovedať.

Trebalo by poznať históriu celej kauzy, t.j. ako vznikli tie pozemky, prečo chodia (pristupujú) k nim ľudia cez tvoj pozemok, či existuje iný prístup a pod.

Oni majú právo súdne žiadať zriadenie vecného bremena. Práve preto je ten súd, ktorý vypočuje a posúdi argumenty oboch strán a podľa toho rozhodne. Takže nevieme povedať, či by uspeli na súde. Vyhrážky ich právničky nemusí brať príliš vážne. Čím viac sa vyhráža, tým viac je pravdepodobné, že právo je na tvojej strane. Len sa snaží vytĺcť mimosúdne riešenie.

Možno by stálo na zváženie urobiť protinávrh a ponúknuť im (odpredať) časť pozemku, cez ktorý by mohli mať ten prístup - teda nejakú cestu. Ty sa zbavíš rozporov s nimi a ešte aj zarobíš. Ale je to len taký môj nápad, keďže nepoznám situáciu.

A buchač - Truhlík, sa zase raz ukázal. Bohužiaľ na porade viac škodí, ako radí.
Chobot
28.05.16,20:46
draik, pokiaľ viem, tak je to naopak. Ak niekto chce stavať, tak potrebuje vecné bremeno prechodu na to, aby mu vôbec stavebné povolenie vydali. A vymáhať vecné bremeno len preto, lebo chce stavať na pozemku, na ktorý nemá prístup z verejnej komunikácie .... no neviem neviem. Ak tam existuje nejaké právo z minulosti (napr. že ten zadný pozemok vznikol rozdelením pozemkov), tak možno áno. Ale samotné vlastníctvo pozemku nezakladá právo na jeho prístup cez cudzí pozemok.
buchač
28.05.16,21:07
TY nepoznáš situáciu...???
Veď si vypýtaj podklady od Vita...ako to bežne robíš v podobných témach....a nie je Ti to náhodou blbé ? Lebo mne veru aj hej, nedovolil by som si takto verejne žiadať od niekoho dokumentáciu.
Ale Ty si proste iný...
------------------------------
...a kto pozná situáciu ??? Poznajú ju len zúčastnené strany...a každá má inakší pohľad na vec.
Že som nezodpovedal na otázku a nedal radu ?
Na tak Ty si mu potom teda fakt poradil...plno kydov a skutek utek...a to nie iba v tejto téme.
--------------------------------
Čítal si postupnosť podľa časov ?
Čítal si aj iné témy od Vita ? Samé zahmlievanie faktov a skutočností...dáva ich ako z chlpatej deky.
Prečítaj si napríklad tému, kde si prispel Ty aj ja http://www.porada.sk/t175621-osobitne-parkovacie-miesto-pre-ztp-pred-bytovkou.html#post1838284
To je už iný názor zadávateľa otázky a jeho "problému"...chorý.

ALE TY mňa nazveš truhlíkom... :eek:
Tak potom ako by si nazval vita ?
--------------------------------
Prečo urážaš ?
TY veľmi dobre vieš, čo je dôvodom môjho konania v poniektorých príspevkoch...
--------------------------------

Šak si moderátor (aký ? názor si radšej domysli)...veď daj návrh Richardovi, nech ma vylúči...čo Ti bráni ???
draik
29.05.16,05:52
stavba (vec) nie je to isté ako výstavba.
afrikánka
29.05.16,07:30
buchač, návrh zaujímavý...na zamyslenie...Výzva veľká...chalani šak nebláznite !!!!
afrikánka
29.05.16,07:39
vito. pred pár rokmi som riešila podobnú situáciu. Oplotiť, poorať...? Budú sa brániť, ja tiež...Ale budem ja platiť advokátom? Šak na onen svet si neodnesiem nič!
VitoCorleone
29.05.16,07:51
ty si neodnesies nic, ale co budu mat moji potomkovia? Velky prd, lebo nejaky byvaly meciarovec si mysli, ze zijeme v 90-tych rokoch? Tie pozemky su rodinne dedicstvo, kde este moj pradedo na nich nicil svoje ruky a moj dedo zas dostal kvoli tym pozemkom infarkt ked sa ho snazili tiez odrbat a aspon to co zachranil to ostalo nasej rodine a este z toho teraz si chcu urvat dalsie. Ludia co tam nemaju historiu, prisli kade take z hornej dolej a idu sa tam roztahovat, ze tam gazduju od napamati co je blbost.
misoft
29.05.16,08:11
Keď ten onen bývalý v funkcionár to robí, čo robí - skús i gy niečo na neho nájsť.... a potom len tak, medzi rečou mu to "pripomenúť" ......
afrikánka
29.05.16,08:24
vito, úplne ťa chápem, ale skončíš ako tvoj dedo a budúcnosť tvojich potomkov...? Či tam teraz potrebuješ sadiť mrkvu, zemač, burgyňu, žito, a či máš gazdovstvo - chlievy, maštaľ, stodolu??? Či zodieraš si ruky, ako tvoj pradedo...?
VitoCorleone
29.05.16,08:28
Nie nesadim tam nic, chcem tam stavat chatu ciste na rekreaciu, posedenie s rodinou s kamosmi, bazen vsade trava, nikdy tam nic sadit nebudem, vies je to dost lukrativna lokalita, je to pri meste, ziadny cigan, klud, vyhlad na pohorie takze kazdy cm pody je tam vzacny.
afrikánka
29.05.16,08:59
vito, tak teraz nechápem, ak máš LV, dnes je pekný deň, tak začni stavať chatu s bazénom, nestrácaj energiu na "Porade" a makaj !!! Potom nám pošli foto !!!
VitoCorleone
29.05.16,09:12
No chcem mat uz od nich pokoj, nech si uvedomia, ze donekonecna tam skusat nebudu, co si este dovolovat mozu. Vies, nad mojim pozemkom este ten pan meciarovec postavil nelegalne parkovisko kde bol les pod tichym suhlasom mesta, cize ziadne povolenie, ziadne oficialne stanoviska, nikto sa ma nic nepytal,zivotne prostredie nedalo ziadne povolenie, takze vyklcovali les s pomocou mestskych sluzieb a veselo si tam zahradkari parkovali, ked som poukazal na to po ohradeni, ze cast aj mojho pozemku zdevastovali a to parkovisko je nelegalne a na trestny cin poskodzovanie a ohrozovanie zivotneho prostredia tak odrazu uz tam neparkuju, ale fotky mam spravene asi 200 z roznych casovych obdobi aj so SPZ, takze preto tak silno chcu odtial pristup a myslim, ze potom by si to parkovisko nejak podvodom zlegalizovali. takze tam sa deju veci mimo mna bez mojho suhlasu ako vedlajsia parcela takze ak budu chciet pokracovat v tomto tak pojde zaloba na mesto a budu padat hlavy za toto. Jednoducho chcem mat od nich uz klud, nech sa staraju o svoje pozemky a nie, ze im das prst a chcu celu ruku.
afrikánka
29.05.16,09:28
vito, teraz zase chápem, ty tam žiadnu chatu s bazénom nikdy mať nebudeš, ani nemáš záujem na nej makať...Ty si jednoducho chronický sliedič, sťažovateľ, a pretože v tvojom okolí nemáš publikum, potrebuješ sa vyrečniť na "Porade"....V tomto prípade úplne súhlasím s ohodnotením od "buchača", a konštatujem, že i to bolo málo na teba!!!
VitoCorleone
29.05.16,09:33
ty si fakt brzda. Nevidis vobec do toho. Uz davno som tam chcel stavat, lenze na casti pozemku je les cca 30 stromov, ked som dal ziadost na vyrub aby som vyrovnal teren tak meciarovec zavolal na mna ochranarov aby to stopli, cize mi robi same obstrukcie, preto doteraz tam este nic nestoji, lebo dalej sa pohnut nemozem kedze tento dotycny vsetko neguje, kedze kazdu ziadost co dam na mesto tak sabotuje z toho titulu, ze je byvaly poslanec tak ma hned informaciu ak spravim nejaky krok a ja ho potrebujem tiez nejaky drzat v sachu. Ziadny chronicky stazovatel nie som, len si chcem uplatnovat svoje vlastnicke pravo a pravo uzivat svoj pozemok
afrikánka
29.05.16,09:44
vito,vito,vito - čo zasadíš, to žneš !!!
pavol54
29.05.16,10:08
bolo by dobre keby si upresnil o čo sa vlastne jedná, intravilán, extravilán, záhrada, orná pôda, lúka, les? majetok na tvojom LV, veľkosť pozemku
arizona
29.05.16,10:25
Nie je tvoja starost zabezpecovat pristup k inym pozemkom.A mas velmi dobry argument a to ten, ze ostatni maju moznost ineho pristupu k nehnutelnostiam.To, ze je nepohodlnejsi, ci vzdialenejsi,alebo ze ho budu musiet mozno odkupit od obce, to uz je vedlajsie. Susedom by sa tiez nepacilo, keby im cudzi ludia spacirovali pesi, ci autom po pozemku. A preco sa susedia nepustili do toho ineho vlastnika,ktory si oplotil pozemok a znemoznil im pristup ako prvy?
viktorviktor
29.05.16,18:43
pozemok je tvoj tak si ohrad kolko uznáš za vhodné, veď prístup na ich pozemky exitoval, je, nech sa starajú, každý máme do Ríma inú vzdialenosť
už sa tu riešil podobný problém s prístupom na stavebné pozemky, - koľko štvorcov im dá na cestu, nech mu dajú z ich pozemkov /posunúť hranice/ a z cesty si ponechať tiež podiel, lebo v budúcnosti môže mať na pozemok dve brány hladaj,