tomino015
28.05.16,12:19
Dobrý deň, chcel by som spýtať, pretože odpoveď hľadám dlhší čas ale čím viac toho prečítam, mám v tom väčší chaos ako na začiatku.

Teda takto, jedná sa o nasledujúce:
Slovenská s.r.o. - neplatca dph, nakúpi nehmotný tovar z tretích krajín určený na predaj. V tomto prípade konkrétne SAE (Spojené Arabské Emiráty), táto spoločnosť vystaví slovenskej s.r.o faktúru bez dph. Následne je zakúpený tovar doručený elektronicky.

A moja otázka je, aké má teraz ďalšie povinnosti slovenská s.r.o, ktorá je neplatca dph v momente keď daný tovar predá fyzickej osobe ?

Hlavne mám bordel v dphčke, neviem či ju ja zaplatím hneď na vstupe, teda v momente keď tovar nakúpim. A následne opäť ako ho predám fyzickej osobe alebo ako to vlastne je..

Ďakujem za odpoveď
KEJKA
28.05.16,12:26
aj ked si neplatiteľ DPH, tak odvedieš DPH v SR z nakúpeného nehmotného tovaru - čo to je? Dá sa označiť za službu?
Následne ako neplatiteľ predávaš v SR za dohodnutú cenu, DPH neriešiš, len si tržbu započítaš do celkového obratu pre prípadnú povinnú registráciu DPH podľa §4.
tomino015
01.06.16,18:55
V prvom rade ďakujem za odpoveď.

Ide o licencie k produktom v digitálnej forme, teda vo forme cd kľúča. Myslím, že za službu sa to označiť nedá.

K zvyšku odpovede, ak som ju správne pochopil, tak povedzme v praxi nakúpim tento tovar za 100€ bez dph, z čoho vyplýva dph 20€, ktorú odvediem predám ho za 150€. Hrubý zisk 30€, ktorý tvorí zaklad dane (povedzme, že si neuplatňujem žiadne výdavky), kde si už ďalej z tohto základu dane vypočítam daň z príjmu a dostanem čistý zisk. Chápem to správne ?