leike
28.05.16,12:42
Manžel je po operácii chrbtice,vybavuje si invalidný dôchodok a zťp,ak mu schvália načo by mal nárok/kompenzáciu/ ?Komu schvália prerábanie kúpelne,auto,príplatok na prepravu/benzín/?ďakujem
veronikasad
28.05.16,10:45
Kompenzacie schvaluje posudkova komisia Uradu prace, nie socialna poistovna. UP ma uplne ine kriteria pre hodnotenie zdr.postihnutia ako SP.
buchač
28.05.16,12:00
Počkaj si najprv na pridelenie ID a ŤZP...až potom povedz hop...;)

Mimochodom...je na vozíku ? Alebo musí sa pohybovať s barlami ?
Ak nie, tak tak v dosť rýchlo zabudnite na tie prerábky, auto, benzín....
Katy a R
28.05.16,12:05
jedna záležitosť je ID (znížená schopnosť pracovať) - rieši SP zák 461/2003
a druhá je ŤZP -(miera funkčnej poruchy ) - rieši UPSVaR z 447/2008 - tam sú možné kompenzácie, ktoré záležia od toho - ako posúdi komisia a či vôbec navrhne nejaké kompenzácie. (im treba zdôvodniť, že manžel potrebuje napr madlá do kúpeľne, bezbariérový prístup .... a pod )
ladynika
28.05.16,17:35
uz ani barle nie su smerodatne na priznanie parkovacieho preukazu, alebo prispevku na benzin...podstatna je flexia klbu, co je uplny nonsens...co z toho ze si nohu sama zohnem pomocou ruk, ked chodim len o barlach? Zial, podla nasich zakonov, ak mate ohybne klby, ste schopni cestovat verejnou dopravou...hoc aj na barlach...
buchač
28.05.16,17:59
ladynika...mne nevysvetľuj...ja som v obraze...mám ZTP.

Svojho času som si chcel vybaviť LEN parkovací preukaz a dostal som odpoveď :
"Buďte rád, že chodíte po svojich, že môžete..."
Ale šak dobre, aj som rád...aj keď to občas bolí...;)
-----------------------------------
Aby bolo jasné, leike sa pýta na tie príspevky...no pritom asi ešte ani nemá podané žiadosti.

Ale šak dobre, ja beriem....lebo to obehanie niečo obnáša a nie každému sa to v konečnom dôsledku aj oplatí...a už vonkoncom nemá záruku, či mu tie preukazy vôbec dané úrady odklepnú.

Mám susedku. Obe bedrové klby už nemá originál.
Bola na prehodnotení...vzali jej ID.
Keď mi to vravela, zíral som jak slovenký hokejista na prázdnu bránu.