Marek Gregor
28.05.16,12:49
Ahoj. Prosím Má niekto skúsenosť s cakanim na operáciu platničky? Mám bolesti uz 5 mesiac. Absolvoval som už aj ozonoterapiu MR vyšetrenie. liekov asi za vagón. Môj neurológ mi po tom všetkom podal len papier s tel číslom aby som si zavolal a objednal sa na vyšetrenie do nitry. Tam sama ochota a ze voľne majú až v auguste. Ružomberok október. Hmm dovtedy ma asi človek umrieť od bolesti.
terezamaria
28.05.16,13:38
čarovné slovíčka nepoužívaš?
Anika61
28.05.16,16:13
Čakacie doby sú dlhšie....operujú sa prednostne akútne prípady.
Tu pozri...http://www.neurocenter.sk/kontakt/
Marek Gregor
29.05.16,13:04
Ďakujem to chápem. Len si myslím že keď od bolesti uz 5 mesiacov nespavam a cez deň sa bez tabletiek ani nepohnem podľa mňa je to dosť akútne. No a keď ti dajú termín operácie ze mas ešte 5 mesiacov čakať ze skôr sa nedá lebo majú plno. Jedine vtedy sa dá keď si zaplatíš min 1200 eur vtedy už čas na teba majú. Hmm
Anika61
29.05.16,13:16
Ja ťa plne chápem...viem aké sú to bolesti...ešte možno by si mohol skúsiť iného lekára...či by ta neodporučil skôr...
lujza.j
29.05.16,13:21
Nove zamky....su ako s terminom....
branislavp
29.05.16,18:48
Marek Gregor, mám dlhoročné skúsenosti liečby s chrbticou - platnička, zúžený kanál, raz mi bolesť vystreľuje do ľavej , raz do pravej nohy. Viem, čo sú to za bolesti. Trpím tým už 27 rokov, román by som o tom mohla písať. Absolvovala som ozonoterapiu, liečbu obstrekmi a infúziami. Podľa potreby užívam Dorsiflex a TRamal. Každé dva roky absolvujem kúpeľnú liečbu a tiež chodievam na rehabilitácie. Doma denne cvičím na chrbticu predpísané cviky. Aj t.č. chodím na rehabilitácie. Rozchodia ma tzv. Veľmi mi to pomáha pri uvoľnení svalstva a spevnení celej chrbtice.. Musím sa takto o seba starať, inak by to bolo omnoho horšie, určite by som nosila už aj palicu.Po absolvovaní MR som sa s neurochirurgom dohodla aj s mojou odbornou lekárkou, že tento stav budeme riešiť liečbou ďalej tak, ako som popísala a operáciu som "odložila". Operácia nie musí vždy dopadnúť tak, akoby pacient očakával. Na to ma upozornil aj neurochirurg. A od bolesti chrbtice sa neumiera. To bol výrok jedného lekára, či lekárky na neurologickom odd. , keď som tam v minulosti ležala 3 mesiace nepretržite. Poznám aj pacientov, ktorým operácia chrbtice pomohla, ale aj takých, ktorým sa očakávanie nesplnilo, nepomohla operácia.
Ak musíš čakať do augusta na operáciu a si tak rozhodnutý a máš bolesti, tak utekaj k lekárovi, nech ťa preliečia.
Prajem veľa zdravia.
Marek Gregor
29.05.16,19:44
dakujem za odpoved. ja uz som na jednej operacii bol . Asi 6 rokov dozadu lebo inak sa to nedalo liecit a teraz cakam na vymenu platnicky. Len to cakanie je dost dlhe. 10 mesiacov v bolestiach.
Marek Gregor
29.05.16,19:48
tam neviem veru skusal som sa tam dovolat ale marne
Anika61
29.05.16,20:51
marleau
29.05.16,21:05
Hlavne, ze poistovne vykazuju zisk.
Marek Gregor
31.05.16,05:37
Velmi pekne dakujem idem hned vyskusat
fortunka
31.05.16,05:42
Marek, nehnevaj sa, niektori ziju v bolesiach roky, ty aspon vies, ze ti to odoperuju za 10 mesiacov a budes mat klud. Nemocnice maju nejaku kapacitu a operaca chrbtice nie je nic co urobi aj "vratnik", trochu trpezlivosti nezaskodi.
Marek Gregor
31.05.16,14:58
Jasne ze sa nehnevam. A viem ze su aj iny ktory trpia viac ako ja. Len ma nahnevalo to ze aj ked mas bolesti tak ti povedia maju toho vela a musim cakat,ale keby si zaplatim min 1200 eur tak sa to da urobit do tyzdna. ja viem nie je to az tak moc ale pre obycajneho cloveka je to vela penazi.
arizona
31.05.16,18:01
Co ta na tom prekvapuje? Mnoho ludi trpi bolestami aj roky. Bud si pockas v poradovniku,alebo ak chces, mozes si zaplatit operaciu v sukr.klinike,bez dlheho cakania. Tak to funguje nielen u nas,ale aj vo vacsine sveta...
danse
02.06.16,07:50
Ja som nasla velmi zaujimavy clanok, vela vieme pre seba urobit sami - zivotosprava, rehabilitacia, pohyb a aj investicia do zdravia sa oplati - Vo vasom pripade mozno este do casu operacie rehabilitacia podla odporucania lekara. A nam, co mame bolesti od sedaveho zamestania, tak ako pisu, vhodna strava, pravidelne cvicenie - na chrbticu urcite Pilates (spevnuje zvnutra a jemne natahuje),chodza, plavanie, masaze, bankovanie, snazit sa co najlepsie sediet, spat. Ja moju chrbticu tiez riesim uz dlhsi cas a mne to naozaj pomaha. Pomocky pouzivam kazdy den a ak vynecham cvicenie na par dni, hned sa ozve moj chrbat.Clanok Ako si poradit s bolestou chrbtice (http://primar.sme.sk/c/6225949/ako-si-poradit-s-bolestami-chrbta.html) Pripajam link na zaujimavy clanok a tiez obchod, kde najdete pomocky na chrbticu (mnou overeny) www.pomocky.sk