chandler
20.06.06,20:04
ahojte, zase som v koncoch... viem ze sa musim zaregistrovat do socialnej poistovne a aj nieco platit.... ale pozeral som si ich stranku a citil som sa ako v kocurkove :(
clovek chce zaplatit a nevie ako ... nic tam nie je.. ani kolko ani na aky ucet ani aky var.symbol ani ako mam vypocitat kolko... ved to vyzera ako keby tie peniaze ani nechceli.

mozete mi poradit, prosim
v roku 2005 som mal
prijmy 300tis.
vydavky 180tis.

ciastkovy zaklad dane 120 tis.

takze vymeriavaci zaklad je 120 000 / 12 = 10 000Sk?? a z toho mam platit tie percenta? (tie viem kolko su ... to je jedine co som na stranke nasiel)

to je dost.... ale videl som tu na porade ze to este delili dvoma ... co by bolo 5tis. takze by som musel platit z min. vymeriavacieho zakladu.. to by sa mi viac pacilo.

ale strasne by mi pomohlo keby ste mi povedali kde najdem tlaciva co im mam poslat... mam vypis z danoveho priznania, asi treba nejaku registraciu a asi nejaky vypocet aby si ho mohli skontrolovat .... a hlavne komu to mam potom dat...
velmi pekne dakujem
abel
20.06.06,22:28
ale videl som tu na porade ze to este delili dvoma ... co by bolo 5tis. takze by som musel platit z min. vymeriavacieho zakladu.. to by sa mi viac pacilo.

ale strasne by mi pomohlo keby ste mi povedali kde najdem tlaciva co im mam poslat... mam vypis z danoveho priznania, asi treba nejaku registraciu a asi nejaky vypocet aby si ho mohli skontrolovat .... a hlavne komu to mam potom dat...
velmi pekne dakujem
Vymeriavací základ SZČO sa vypočíta podľa §138 ods.7:

Vymeriavací základ povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby je, ak tento zákon neustanovuje inak, polovica pomernej časti základu dane z príjmov fyzických osôb dosiahnutých vykonávaním podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti. Pomerná časť základu dane je časť pripadajúca na jeden kalendárny mesiac výkonu podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.

V tvojom prípade ak je to príjem dosiahnutý za 12 mesiacov, tak je to 120000:2 :12 = 5000, upraviť musíš minimálne na 6900.-, minimálne odvody sú 2288.- Sk. Spolu s výpisom z DP treba dať aj registračný list a kópiu živnostenského oprávnenia. Najlepšie je ísť prvýkrát osobne, zobrať si aj originál ŽL, sociálna poisťovňa ti pridelí identifikačné číslo, pod ktorým budeš poistné odvádzať.Výpis treba zaslať do 30. 6., RL FO najneskôr do 8. 7., takže vybav si to naraz. Reg. list si môžeš vypísať priamo v prílohe. Pozor na zmenu výšky odvodov pri zmene minimálnej mzdy - odvod za október 2006.
chandler
21.06.06,13:58
super.. dakujem pekne ... uz to zvladnem