m.vanova
29.05.16,19:24
dobry den chcela by som sa opytat cca dva mesiace sme novy majitelia bytu kde sme sa zrazu dozvedeli ze sa ide zateplovat bytovka samozrejme predchadzajuci majitelia nam tuto skutocnost zatajili a samozejme ani sa nas nikto nepytal ci s tym suhlasime alebo nie. Jednym z cinitelov pri kupe tejto nehnutelnosti boli aj nizke prevadzkove naklady napriek vyssej sume bytu. Je mozne vymahat nejaku cast z kupnej ceny naspat ???
misoft
29.05.16,17:32
Cena bytu sa riadi trhovo. Ak ste sa na niečom dohodli, bez ohľadu, či zatajili, alebo nezatajili, tak to platí.
Uvedom si jedno: nízke prevádzkové náklady - čo to znamená? Že platili menej do FO? Ale koľko platili za to, že kúrili ako besní? To si sa už nespýtala?
Po zateplení (plateného z FO) sa možno fakt znížia tie náklady, čo sa týka kúrenia. A že sa bude platiť do FO o pár desiatok centov na m2 viac? To čo sa vrazí do FO sa môže neskôr vrátiť vo forme preplatku za dodané teplo - a to bude dôsledok toho zatajeného zateplenia.

Môžeš sa dohodnúť na "zľave", ale počítaj s tým, že ťa "roznesú na kopytách" v nejakých poznámkach a komentároch....reku - držgroši jedni.
m.vanova
29.05.16,18:18
ano pytala som sa samozrejme kolko kurili aj kolko mali mesacne naklady o tomto vsetkom som bola informovana nooo ked sa ti zda mesacny rozdiel 60 eur par centov na meter tak neviem.... ja som sa nepytala na preplatky a nedoplatky ake z toho vzniknu zaujimama ci s tym mal niekto skusenost ako to riesil alebo popripade ci mam narok na tu "zlavu" a nie ci som alebo nie som drzgros ale inak dakujem za zhodnotenie tematiky preplatky nedoplatky a FO
misoft
29.05.16,18:25
Hele! Nám zdvihli (sami sme sa rozhodli) do FO o 40 centov. Teda mes. cca 30€ - a zabijem sa?
Nárok na zľavu by si mala jedine vtedy, ak by ten byt mal nejaké chyby, ktoré ti neboli oznámené. Ale zateplením ten byt získava na hodnote! S tým si nepočítala, že?
bodliak
29.05.16,18:26
Ak sa bude financovať zateplovanie z existujúceho FO, vyhrali ste. Ak sa bude zvyšovať príspevok do FO, len financujete zateplenie svojho bytu a nie je sa na čo sťažovať.
bodliak
29.05.16,18:27
Neviem, koľko má byt m2, ale bude to tak okolo 1 eura na m2. Platila si za byt v stave, v akom si ho videla.
buchač
29.05.16,18:32
Jedno s druhým súvisí...no tie hlavné informácie neboli poskytnuté.
Ale to je v podstate aj tak jedno.

Zateplením bytu sa jeho cena automaticky ZVYŠUJE.
m.vanova
29.05.16,18:52
ved prave to je to ze ste sa sami rozhodli nam nedali moznost rozhodnut sa za 30 eur by som sa veru ozaj nehadala a nezabijala ...bytovka ma 15 rokov v zaklade je zateplena moja smola ze susedia niektory chcu aj tak zateplovat kedze v obdobi ked sme byt riesili ratali sme splatky na hypo a mesacne naklady cena bytu bola vyssia ale reku oukej nizsie naklady tak sme zobrali, keby sme v tom obdobi vedeli o zateplovani byt by sme nekupili lebo cena bytu by pre nas bola neadekvatna vzhladom na mesacne vydavky preto ma zaujima ci sa s tym da nieco robit
dmc
29.05.16,19:07
... ja by som ziadal zlavu za to - ze Maj nebol taky teply ako minuly rok...... len pruser bude ak bude August teplejsi ako minule...to potom neviem neviem...
ivka70
29.05.16,19:10
Nemate narok na vratenie casti kupnej zmluvy, to, ze sa bude zateplovat, nie je vada bytu, ktoru by mali predavajuci zatajovat.
Mohli ste sa na to informovat, zvycajne su dostupne aj zapisy z poslednych schodzi spolocenstva vlastnikov. To vsetko ste si mohli zistit pred kupou.
Predpokladam, ze keby ste sa priamo pytali, ci sa bude zateplovat, predavajci by nemali ziaden dovod klamat v odpovedi.
V zmluve taku informaciu urcite nemate, ani keby ste chceli cosi vymahat, nemate sa o co opriet.
lujza.j
29.05.16,19:16
Neviem ako dlho sa realizovala kupa....ako chces dokazat...ze povodny majitel o zateplovani vedel....
avalik
29.05.16,20:05
zateplovanie bolo odsuhlasene vacsinou vlastnikov, tvoj nesuhlas nie je podstatny ... predavajuci sa nemusel zucastnit schodze, kde sa to odsuhlasovalo ... a ak sa aj zucastnil, nemuselo sa na schodzi riesit kolko presne a kedy sa bude zvysovat prispevok do FO - resp. to neriesil, nezaujimal sa o to
ak si sa ho konkretne nepytala ci bolo odsuhlasene zateplenie, tak ti nic nezatajil

investicie do obnovy a modernizacie domu sa budu riesit aj v buducnosti, ak ta susedia prehlasuju, budes to musiet akceptovat, kym budes vlastnikom
dmc
30.05.16,04:02
...a co ak hlasoval proti ? bol vobec na hlasovaní ? co takto napadnút hlasovanie....treba vyuzit vsetky svoje prava......... aj z lava.
m.vanova
30.05.16,05:43
nehlasoval proti.. hlasovania sa nezucastnil teda podla informacii od susedov nad oznamom zateplovania sa zasmial ze jeho to uz nezaujima
m.vanova
30.05.16,05:44
kupa sa realizovala od novembra jedine nahliadnut do zapisu ako uviedla dole nizsie pani podla datumu
dmc
30.05.16,06:04
....mozete byt predat