Schmidt.a
29.05.16,22:17
Ahojky. Práve mi usadzali drenaznu rúru vedľa terasi kde končia rabaty.. popod ňu a aj ponad ňu dali iba štrk.. Dnes je dosť silná búrka a celý čas som sledovala ale ani kvapka vody mi S drenažky nevyšla..môzem to pekne sledovať keďže vývod je urobený do studne... Je to normálne že vôbec žiadna voda nevytiekla?
wilby
30.05.16,06:38
Čo sú to rabaty ?
misoft
30.05.16,06:58
Hore štrk, dole štrk - množstvo vody asi nebolo také veľké, aby sa nestihla vsiaknuť do zeme, takže drenážka nemusela nič odvádzať.
marleau
31.05.16,16:47
Bez geotextílie sa skôr či neskôr upchá a nebude funkčná.
buchač
31.05.16,16:56
Drenáž by mala vyzerať asi takto
misoft
31.05.16,19:32
Čítanie a vyhodnotenie: "Práve"..... t.z. nedávno.... "dnes"... t.z. v ten deň, keď to písal. Vyhodnotenie: Za tak krátku dobu NEMOHLO to zaniesť a upchať..... možno neskôr, ale nie ihneď po uložení a po prvom lejaku....
Logika, milý Watson, logika....
jezo421
01.06.16,03:52
Google to isti, az nato, ze samotny rez hovori o kvalite drenaze velke gulove. Dolezitejsie je, ako je vykopana skara. Pokial nie je poriadne vyspadovana, tak je lepsie nerobit drenaz vobec. Lebo vtedy akurat krasne privadza vodu ku zakladom. Robosi si myslia (a nie len oni), ze staci ked vyspaduju prvu vrstvu strku a na to polozia do spadu drenazku. Zrejme cakaju, ze voda do nej sama naskace. Lenze ona svina radsej stecie na dno skary, kde sa zastavi o nepriepustnu hlinu. A tu potom pekne rozmaca :-)
Kazdopadne z toho rezu je dobre si vziat, ako treba spravne pouzit geotextiliu.
buchač
01.06.16,05:55
Šak jasné, že Google to istí.

V príspevku je okrem výkresu jedna veta,kde je dôležité jedno slovo...ASI"...

Samotný výkres som si stiahol z netu pre svoje účely...no výkres je jedna vec, to druhou je opísanie samotného postupu...ten nech si každý nájde podľa svojich potrieb.