witch
30.05.16,07:39
Dobrý deň, synova priateľka má problém, viete mi poradiť, ako jej poradiť? Citujem:

K 30.6.2016 mi končí 1 ročná pracovná zmluva. Ďalej už zmluvu predlžovať nebudem. V r. 2016 mi vznikol k 30.6.16 nárok na dovolenku = 10 dní. Ja som si vypísala dovolenkový lístok od 17.6.16 a bol mi zamietnutý vzhľadom na počet ľudí v našej robote, s odôvodnením vedúcej že nerátala, že ešte niekto ďalší odíde. Na moju otázku, či mi nedá ani týždeň, ani jeden deň dovolenky, bola odpoveď nie, nepodpíše mi nič, mám pochopiť vážnosť situácie, pustiť ma nemôže a všetko dovolenka mi bude preplatená.

Pozerala som si zák.práce a vychádza mi, že keby písomne oznámila 30 dní vopred, musí jej to dať, keďže už je po tomto termíne, nepomôže si. Alebo existuje nejaký iný spôsob? Viete poradiť? 1.7. nastupuje v novej robote, kde samozrejme dovolenku cez leto ešte nedostane.
ďakujem
Tweety
30.05.16,05:42
Nevyčerpanú D jej zamestnávateľ musí zo zákona preplatiť. Iný spôsob čerpania už nie je možný, ak s tým zamestnáv. nesúhlasí. Je tu hraničná možnosť, neprísť už vôbec do práce ale to je zas otázne, či by dostala preplatené všetko tak, ako má mať.(krátenie D napr., nevyplatenie tej zostávajúcej... )
veronikasad
30.05.16,05:46
Nastup na dovolenku urcuje zamestnavatel. Ak zamestnavatel z prevadzkovych dovodov s cerpanim dovolenky nesuhlasi, preplati jej celu nahradu mzdy pri skonceni prac.pomrru
veronikasad
30.05.16,05:51
Nedoporucuujem neprist do prace, zamestnavatel moze uplatnit kratenie dovolenky z titulu absencie
Tweety
30.05.16,05:52
veď som to napísala, že nemusí dostať všetko tak, ako má
veronikasad
30.05.16,05:52
So suhlasom zamestnavatela moze v nivej praci cerpat dovolenku aj ked jej na nu este nevznikol narok
witch
30.05.16,06:03
áno, môže, ale zrejme súhlas nedostane.
witch
30.05.16,06:05
Ďakujem, myslela som si, že to tak dopadne. Neprísť by isto nebolo dobré, tak jej asi iné neostáva, než zarezávať..