milkami
30.05.16,08:04
FO podnikateľ chce prejsť od 1.júna na s.r.o. Je štvrťročným plátcom DPH. Výkaz DPH za II.Q mám podať v riadnom termíne? Urobím mimoriadnu účtovnú uzávierku ku dňu ukončenia podnikania ako FO ale DP B podám až k 31.marcu 2017.
mondes
30.05.16,06:50
FO na s.r.o. neprechádza. Ukončuje podnikanie ako FO a začína podnikať ako s.r.o. :) Ale v podstate robíš tak, ako si napísala. Len ešte doplním, že do 30 dní od ukončenia podnikania ako FO si povinná podať žiadosť o zrušenie registrácie na DPH.
Consultix
30.05.16,09:36
Tak ja som mal rozpisanu odpoved tiez a potom som zistil, ze tolko veci nevieme, ze nie je mozne relevantne odpovedat na otazku :) Mozno dochadzadza k predaji (casti) podniku. Ale ak nie, tak nie je uvedene, ze by zivnost nepokracovala dalej. A keby aj nie, tak nie je jasne, ci bude pozastavena, alebo ukoncena... :)
mondes
30.05.16,11:37
No, na jednej strane píše, že "prechádza" na s.r.o. a potom, že " ku dňu ukončenia"... A ak chce robiť mimoriadnu účt. závierku, tak sa z toho dá vydedukovať, že ako FO končí a založil si s.r.o. Ale to, ako má postupovať, si vlastne zodpovedala sama. :)
Consultix
01.06.16,07:17
Pri niektorych otazkach sa clovek musi pozriet aj do slovensko-slovenskeho slovnika :)