denda1
30.05.16,10:32
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu, mám zamestnanca, ktorému bola diagnostikovaná chronická pankreatitída a nemôže sa stravovať v jedálni. Ako treba postupovať? Ďakujem
Mila123
30.05.16,08:50
ZP § 152
(6) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi finančný príspevok v sume uvedenej v odseku 3, len ak povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť zamestnancom stravovanie vylučujú podmienky výkonu práce na pracovisku alebo ak zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie podľa odseku 2, alebo ak zamestnanec na základe lekárskeho potvrdenia od špecializovaného lekára zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zamestnancov zabezpečených zamestnávateľom.
Xanti
30.05.16,08:54
Podľa mňa kúpiť mu gastráče. Tým si zamestnávateľ splní povinnosť.
tRO
30.05.16,11:10
Ja riešim podobný problém. Zamestnancovi na základe dochádzky mám vyplácať v principe len príspevok vo výške 55 % z ceny jedla . U nás sa vôbec neriešia gastrolístky, lebo máme školskú jedáleň. Ak sú školské prázdniny, a prevádzkovi pracovníci chodia do práce, t.j. nečerpajú dovolenku, tak postupujeme rovnako - vyplácame zamestnancom len tento príspevok na "kúpu" obeda. V zmysle vyššie uvedeného paragrafu si však myslím, že riešenie cez "príspevok na stravu" je polovičné riešenie. Poraďte z praxe a v zmysle zákona. Vďaka.