krasds
30.05.16,10:55
Dobry den,
v februari som kupil pozemok, na ktorom predtym bol aj rodinny dom. Predchadzajuci majitel zbural dom, ale v katastri to nenahlasil. Do kupnej zmluvy sme aj napsiali ze rodinny dom je uz odstaneny, takze ja som to kupil bez rodinneho domu. Teraz na kat. mape na pozemku je plomba a este stale je budova so supisnym cislom. Ako by som mohol vymazat rod. dom z kat. mapy?

Dakujem za odpovede, rady.
misoft
30.05.16,09:43
No to bude potrebovať viacej papierovačiek,
Pokiaľ mala stavba/budova pridelené číslo súpisné a číslo orientačné, na jej zbúranie muselo byť vydané "buracie" povolenie zo stavebného úradu. Na základe toho búracieho povolenia sa potom (ak budova už nebude existovať) zruší i číslo súpisné a toto by sa potom dalo ako zmena do katastra.
Keďže predchádzajúci majiteľ to robil ako kovboj (teda zbúral, neohlásil), papierovo teda budova existuje a stojí a je preto i na katastrálnej mape.

Takže tebe nezostáva nič iné, len naklusať na stavebný úrad a tam začať - pretože potrebuješ od nich potvrdenie o tom, že budova neexistuje, že súpisné číslo a orientačné číslo bolo zrušené a s tým nahlásiť zmenu na kataster.
krasds
30.05.16,10:36
Velmi pekne dakujem za info.
Katy a R
30.05.16,10:43
a nebolo by výhodnejšie (aj do budúcnosti) nevymazávať ten dom?
misoft
30.05.16,12:48
To už záleží na tom, čo chce s pozemkom robiť. Pokiaľ by sa rozhodol tam stavať, potom by síce musel mať stavebné povolenie, ale už ten nový dom by mal súpisné i popisné číslo pridelené. Akurát by sa musel zaznačiť v katastrálnej mape súčasný stav podľa geometrického plánu.