bea7378
30.05.16,12:15
Ahojte, chcela by som sa poradiť, čo všetko obnáša sprostredkovanie prenájmu skladu zahraničnej firme, ktorá je platca DPH. My nie sme platcovia, a prenajímali by sme to od platcu DPH.
Neviem, či rozmýšľam správne: nám by to firma asi fakturovala bez DPH podľa §38. My sa registrujeme na daňovom pred dodaním služby a budeme fakturovať bez DPH a firma v zahraničí si to samozdaní. Budeme to dávať len do súhrnného výkazu.
Ak sa mýlim, tak ma opravte.
Ďakujem moc krát.
Consultix
30.05.16,10:40
Ak ste dodali sluzbu sprostredkovania a nie ste prenajimatelom, tak sa na Vas par. 38 ZoDPH nevztahuje.
MartuskaN
30.05.16,12:22
A prenajimala by sa budova alebo by sa poskytla sluzba skladovania?
bea7378
30.05.16,16:56
Ďakujem za informáciu. Chceli by sme zabezpečiť skladový priestor, kde by si zahraničná firma uskladnila svoj tovar. No keď budeme fakturovať sprostredkovanie prenájmu, tak do ceny by sme tým museli zahrnúť aj DPH od prenajímateľa. Tým by cena bola vyššia pre zahraničnú firmu - nájomcu. Chápem to správne, že?
Consultix
01.06.16,08:16
Skor si myslim, ze opat mame zle vysvetleny pojem sprostredkovanie a jej podstatu. Rozumiem tomu dobre, ze vy si prenajmete priestor, tam bude zahranicna firma uskladnovat tovar a vy za to budete tej zahranicnej firma fakturovat?
bea7378
01.06.16,15:49
No fakt som to zle vysvetlila, za čo sa ospravedlňujem. Plánujeme si prenajať priestor, s tým, že chceme, aby sme ho mohli prenajímať tretej osobe (a aby sme to mali aj v zmluve) a tým by sme ho prenajali zahraničnej firme.