martintr
30.05.16,12:19
Nedávno som kúpil menší jednoizbový byt. Pred nasťahovaním som chcel omaľovať, ale po odmontovaní líšt na plávačke som ostal v šoku z toho čo som pod nimi objavil (vid obrázok). Chcel by som poradiť ako najjednoduchšie sa s týmto problémom vysporiadať.
Katy a R
30.05.16,10:26
keďže ideš maľovať - najjednoduchšie by bolo nastriekať to savom ... a potom použiť príslušný náter (máš rôzne prípravky proti plesni)
.....
ak je to teda pleseň? - lebo aj chandler môže mať pravdu ;)
misoft
30.05.16,13:02
Ako bolo napísané: ošetriť prostriedkom proti pliesni - SAVO. Keďže je teplo, nechať to fest vyvetrať a vysušiť. Plieseň potrebuje teplo a VLHKO! A potom použiť farby, ktoré obsahujú i prostriedky proti pliesňam - http://www.efarby.sk/protiplesnove-farby-na-steny-c415_879_909
marleau
30.05.16,13:06
Každá rada, ktorá odstraňuje následok a nie príčinu je na nič...
Podľa mňa, keďže máme "hafo" info o budove, bude pravdepodobnou príčinou tepelný most vo vonkajšej stene, čo sa odzrkadľuje zrážaním pary v škáre medzi podlahou a stenou a teda rajom pre pleseň. Ale o zmrzlinároch, čo stavajú búčory som už písal inokedy.
misoft
30.05.16,13:11
Tiež pravda...... Vyhľadať príčinu. Ale tá môže byť celkom prozaická.... predchádzajúci oní riadne nevetrali....;)
faro1
30.05.16,14:59
Po zväčšení fotografie som v škáre videl na stene sieťku. Na sieťke je natiahnutá silikátová omietka. Treba zistiť, či pri dažďoch nepreteká cez okno voda, pretože nejakú príčinu má skutočnosť, že celá stena bola sanovaná takýmto spôsobom. Keď sa zistí príčina zatekania, alebo vlhkosti, čo má za príčinu vzniku plesne, najprv treba túto príčinu odstrániť. Pleseň sa dá úspešne zlikvidovať Savom, ale pleseň sa zvykne po čase vrátiť, keď je stena navlhnutá.
buchač
30.05.16,15:14
...neviem, či by nebolo vhodné pozrieť sa aj pod plávačku.
jelalim
30.05.16,18:30
Je to len pod tym radiatorom? Je to aj na opacnej strane miestnosti? Ak ide len o vymalovanie, na teraz by som odstranil len pricinu (vycistit, pouzit savo proti plesni a vymalovat), treba to ale sledovat, hlavne pocas zimy pozret za listu co sa tam deje.
chandler
31.05.16,06:11
to nie je plesen, pod podlahou su polozene take zelene izolacne dosky, tie ked stvrdnu tak sa mozu drolit, a z toho vznika taky zeleny prach. asi sa pri umyvani zmiesal s vodou a stvrdol tam.
kukučka
31.05.16,08:50
Tiež som sa čudovala, pleseň tak nevyzerá.
martintr
31.05.16,16:49
Chandler ďakujem máš pravdu. Ani si nevieš predstaviť ako sa mi uľavilo. Potvrdil mi to aj známy, ktorý s tým robí.