Naďa
21.06.06,06:26
Opýtam sa asi naivne a hlúpo, ale opýtam sa.
Firma, ktorá má zamestnancov, podáva nejaké výkazy z dôvodu ročného zúčtovania zdravotného poistenia za zamestnancov?
V poslednom období som mala osobné problémy, ťažko som sa sústreďovala na prácu, a nerada by som, aby mi niečo u klientov ušlo.
Za rady ďakujem.
alena
21.06.06,05:27
podáva "Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2005"
Fany
21.06.06,06:09
A ak majú všetci zamestnanci nižšie mzdy a nieje povinnosť ani za jedného vykonať ročné zúčtovanie, treba aj tak poslať nejaké hlásenie?
jankasm
21.06.06,06:21
A ak majú všetci zamestnanci nižšie mzdy a nieje povinnosť ani za jedného vykonať ročné zúčtovanie, treba aj tak poslať nejaké hlásenie?

Nie, pokiaľ nikomu nerobíš RZZP tak nemáš čo oznamovať. ;)
Ľubica2
21.06.06,06:47
Ak robí RZ zamestnávateľ za zamestnancov, tak je povinný do 30.6.2006 poslať tieto ročné zúčtovania za jednotlivých zamestnencov príslušným zdravotným poisťovniam. Oznámenie zamestnávateľa zdravotnej poisťovni o výslednom preplatku alebo nedoplatku sa posiela do 31.8.2006.
Ak nemám pravdu, tak ma prosím opravte, ale takto som to pochopila.

:rolleyes: :rolleyes:
jankasm
21.06.06,07:12
Ak robí RZ zamestnávateľ za zamestnancov, tak je povinný do 30.6.2006 poslať tieto ročné zúčtovania za jednotlivých zamestnencov príslušným zdravotným poisťovniam. Oznámenie zamestnávateľa zdravotnej poisťovni o výslednom preplatku alebo nedoplatku sa posiela do 31.8.2006.
Ak nemám pravdu, tak ma prosím opravte, ale takto som to pochopila.

:rolleyes: :rolleyes:

Pochopila si to úplne správne ;) , ale my sme preberali prípad, či treba niečo posielať aj vtedy, keď zamestnávateľ nerobí RZZP žiadnemu zamestnancovi (v tom prípade nemá ZP čo oznamovať ani nemá aké RZZP poslať).
evika
21.06.06,09:24
Keď víde zamestnacovi nedoplatok do 100 SK nemusím mu robiť ročné zúčtovanie.
Barbara
21.06.06,09:34
Keď víde zamestnacovi nedoplatok do 100 SK nemusím mu robiť ročné zúčtovanie.


RZ si mu zrejme spravila a vyšiel Ti nedoplatok, len otázku si si asi zle zadala, že čo s tým nedoplatkom do 100,-?;)
takže s tým nedoplatkom a / preplatkom/ nerobíš nič, do 100,- sk sa ani nezráža ani nevracia, :)
evika
21.06.06,09:37
Ja som sa zle vyjadrila, ja som mu ho urobila, len v oznámení zamestnávateľa
ho nemám. Zaňho mu vyšlo 6 Sk a za zamestnávateľa 20 SK,tak že teraz nevie či mu mám aj za neho poslať na zdravotnú poisťovňu
evika
21.06.06,10:20
Poradí mi niekto
jankasm
21.06.06,10:35
Ja som sa zle vyjadrila, ja som mu ho urobila, len v oznámení zamestnávateľa
ho nemám. Zaňho mu vyšlo 6 Sk a za zamestnávateľa 20 SK,tak že teraz nevie či mu mám aj za neho poslať na zdravotnú poisťovňu

Ja som mala podobný prípad, zamestnancovi vyšiel nedoplatok 83,-Sk. Volala som na spoločnú zdravotnú a bolo mi povedané, že zraziť a normálne uviesť do oznámenia.
Ale v mojom prípade bol nedoplatok zamestnanca+zamestnávateľa vyšší ako 100,-Sk v tvojom prípade to bude do 100,-Sk takže teraz neviem, asi by som ti poradila zavolať do príslušnej zdravotnej poisťovne.
Jana Motyčková
21.06.06,11:56
Ja som sa zle vyjadrila, ja som mu ho urobila, len v oznámení zamestnávateľa
ho nemám. Zaňho mu vyšlo 6 Sk a za zamestnávateľa 20 SK,tak že teraz nevie či mu mám aj za neho poslať na zdravotnú poisťovňu
Ročné zúčtovanie ak sa robí, treba podať na ZP.

Oznámenie zamestnávateľovi sa dáva zamestnávateľovi do 31.7., ak nedoplatok/preplatok zamestnávateľa je 100 Sk a viac, čo v tomto prípade nie je.
Oznámenie zamestnancovi sa dáva zamestnancovi do 31.7., ak nedoplatok/preplatok zamestnanca je 100 Sk a viac, čo v tomto prípade nie je.

Preplatok/nedoplatok sa zamestnancovi vyplatí/strhne pri akejkoľvek výške. Ak si zamestnanec robí sám, nedoplatok v akejkoľvek výške (aj 1 Sk) odvedie do ZP.

Zamestnávateľ v oznámení poisťovni do 31.8. uvedie za -
- zamestnancov, ktorým robil RZ všetky sumy nedoplatkov zamestnanca aj zamestnávateľa (aj 0)
- zamestnancov, ktorým RZ nerobil, ale od ktorých mu prišlo oznámenie iba sume nedoplatkov a preplatkov zamestnávateľa 100 Sk a vyššie
Výslednú sumu z oznámenia ZP odvedie zamestnávateľ Zp, alebo si zamestnávateľ vyžiada od ZP do 30.9.
hitmanko
24.06.06,11:48
podáva "Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2005"

A kde mozem najst toto tlacivo?
ZuzkaOE
24.06.06,12:45
Môžeš to nájsť napr. na www.vszp.sk - pod : viac o ročnom zúčtovaní - tam si môžeš stiahnuť všetky potrebné tlačivá a aj toto oznámenie...
Melnick
24.06.06,13:10