M&P
30.05.16,13:24
Chcem sa opýtať, ak na stránke budem využívať napríklad Adsense reklamu, alebo predávať inzeráty cez platobnú bránu, teda prevodom na účet napríklad cez kartu, som alebo nie som registrovať VRP ? Ďalšie služby by mali byť cez faktúru, a priamym prevodom na účet, teda nie cez platobnú bránu.

Keďže budem skôr ako sprostredkovateľ služieb, a budem príjmy príjmať výlučne bezhotovostne, podľa mňa nie som povinný registrovať VRP.

Finančné riaditeľstvo poslalo toto, avšak ma tam zmietlo : alebo inými platobnými prostriedkami.

Za tržbu sa podľa § 2 písm. i) zákona č. 289/2008 Z. z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice a o zmene a doplnení zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov v z. n. p. považuje platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania vymedzených služieb, a to na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby, okrem platby prijatej bezhotovostne prevodom na účet podnikateľa; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok.
Tržbou sa podľa citovaného zákona považuje aj úhrada pohľadávky (úhrada faktúry), ale len ak je podnikateľom prijatá v hotovosti.
Ak tržby za poskytnuté služby prijímate výhradne bezhotovostne (prevodom na účet, poštovou poukážkou), povinnosť používať registračnú pokladnicu Vám nevzniká.

Dopredu vďaka za odpoveď
fortunka
30.05.16,11:32
Ach...Platobna brana nema nic spolocne s pokladnou.
NIE NEMUSIS MAT VRP. Mas to tam aj napisane... ;)
"Ak tržby za poskytnuté služby prijímate výhradne bezhotovostne (prevodom na účet, poštovou poukážkou), povinnosť používať registračnú pokladnicu Vám nevzniká."
M&P
30.05.16,12:35
No práve ma to tam zmietlo ako som napísal alebo inými platobnými prostriedkami, čiže aj bezhotovostne.

Vďaka za pomoc :)