Dooda
30.05.16,16:16
Dobrý deň. Potrebovala by som informáciu o tom, ako je to keď na vykonanie 1.atestácie potrebujem 30 kreditov a musím poslať s prihláškou aj kópie získaných kreditov a na osvedčení mám 39 kreditov. To znamená, že tých 9 zvyšných kreditov mi ostáva, alebo mi prepadnú? Ďakujem za odpoveď.
avalik
30.05.16,14:27
317/2009
§ 50
Vykonávanie atestácie

(1) O vykonanie atestácie sa môže uchádzať pedagogický zamestnanec, odborný zamestnanec a zamestnanec podľa § 46 ods. 5, ktorý získal 30 kreditov a absolvoval prípravné atestačné vzdelávanie v rozsahu 60 hodín alebo ktorý získal 60 kreditov. Po úspešnom vykonaní atestácie strácajú takto uplatnené kredity platnosť na účely priznania kreditového príplatku podľa osobitného predpisu.60)
Dooda
30.05.16,14:39
ok toto chápem, ale ja chcem vedieť,že musím poslať s prihláškou aj kópie získaných kreditov a na osvedčení mám 39 kreditov. To znamená, že tých 9 zvyšných kreditov mi ostáva, alebo mi prepadnú?
avalik
30.05.16,15:15
Preco by ti malo 9 kreditov prepadnut? Ved zaslam kopii o ziskani kreditov len deklarujes, za splnas podmienky. Ak vykonas atestaciu, tak sa ti 30 kreditov odpocita. Nie je tam uvedene, ze stratia platnost vsetky kredity zo zaslanych kopii :)