Yvvetta
21.06.06,06:49
Moja mama ( 64 r.) má cukrovku II. typu už asi 5 rokov a pichá si inzulín.
Už asi dva týždne, keď si meria cukor má namerané hodnoty od 25 do 28 (jednotky neviem uviesť v čom sa to meria). Predtým tak mávala 15 - 17.

Pani doktorka, keď sme boli na kontrole, sa tým vôbec nevzrušovala, že či je to vysoké a či vôbec tie hodnoty môžu byť také vysoké. Zmenila spôsob pichania inzulínu, ale nič viac. Moja mama má stále vysoké hodnoty.

Vôbec sa do toho nerozumiem, pani doktorka na moje otázky odpovedá stroho, vyhovára sa, že moja mama má ešte aj iné choroby.
Neviete mi povedať, či sú tie hodnoty hrozné ?
Nemáte také znalosti ?
ErikaVac
21.06.06,05:07
Ahoj,
moja dcera má cukrovku I. typu. Je to troška iny typ ako ma Tvoja mama, ale hodnoty, ktore uvadzas su velmi vysoke. Idealna hodnota by mala byt tak do 10 mmol. Pri hodnotach, ktore uvadzas sa urcite Tvoja mama zle citi, je to tzv. hyperglykemia. Mám s tým skúsenosti, lebo aj dcere casto vyleti takto cukro. Ak zmenila lekarka davkovanie inzulinu, treba par dni vydrzat a pravidelne kontrolovat hladinu cukru v krvi. Nám lekárka vždy vysvetlí, že pri zmene dávkovania sa musi kontrolovat hladina aspon dva - tri dni a potom by sa mal zacat objavovat vysledok. Takisto by si mama mala kontrolovat moc, ci sa jej neobjavi aceton v moci. Ak ma nadalej vysoke hladiny cukru a k tomu aj aceton v moci mala by znova ist k lekarke. Nerobi mama chybu aj v diete? Pretoze porusenie dietneho rezimu tiez velmi vplyva na hladinu cukru v krvi. Drzim palce aby sa to zlepsilo, pretoze viem aky mas strach o mamu. Ja to prezivam dennodenne.
Zita5
21.06.06,05:10
http://www.porada.sk/zdravie/12902-dieta-pri-cukrovke.html


Aj tu sa niečo písalo ohľadom cukrovky .........ale tie hodnoty sú vysoké a musí jej byť veľmi zle.
Treba dodržiavať diétu , verím že pokiaľ má mamička dlhšie cukrovku , že ju dodržiava .
Yvvetta
21.06.06,05:18
Ani som neverila, že mi niekto odpovie.
Ďakujem.
Mama je momentálne v nemocnici. V pondelok sme ju tam niesli, pretože sa strašne zle cítila. A včera v nemocnici jej namerali 30.
Mama tvrdí, že dodržuje diétny režim a jej verím.

Nechcem urážať doktorov, ale tá mamina doktorka ( na obvode ) bola taká drzá ku mne, nič mi nechcela povedať. Darmo som namietala, že mne sa tie hodnoty zdajú vysoké a že mama má vnútorné chvenie, tlaky na očí a pod.
Nakoniec sme skončili na pohotovosti v pondelok večer a mamu si nechali v nemocnici.
Zita5
21.06.06,05:20
Ani som neverila, že mi niekto odpovie.
Ďakujem.
Mama je momentálne v nemocnici. V pondelok sme ju tam niesli, pretože sa strašne zle cítila. A včera v nemocnici jej namerali 30.
Mama tvrdí, že dodržuje diétny režim a jej verím.

Nechcem urážať doktorov, ale tá mamina doktorka ( na obvode ) bola taká drzá ku mne, nič mi nechcela povedať. Darmo som namietala, že mne sa tie hodnoty zdajú vysoké a že mama má vnútorné chvenie, tlaky na očí a pod.
Nakoniec sme skončili na pohotovosti v pondelok večer a mamu si nechali v nemocnici.


Vieš , niekedy je lepšie ak je pod dohľadom lekárov . Buď kľudná , že je v nemocnoci , lebo by sa mohlo stať aj to , že by bola doma aj odpadla .....:mad:
Yvvetta
21.06.06,05:24
Ja som teraz tiež pokojnejšia, že je v nemocnici pod odborným dohľadom.

Vďaka vám za odpovede.
willma
21.06.06,06:27
A obvodnú doktorku radím zmeniť...
vema
21.06.06,06:45
Mohli by ste sa poskladať a kúpiť mame glukomer.Cukrovka je veľmi zákerná choroba.Vysoká hladina cukru poškodzuje cievny systém,ľadviny a zrak.Tvoja mama je ešte pomerne mladá,dbajte,aby držala dietu a udržiavala si hodnotu cukru aspoň do 10.Preštudujte si odbornú literatúru ako sa má stravovať a poraďte jej.Prajem skoré uzdravenie.
učtovníčka
21.06.06,07:42
Mám doma diabetika a tak viem čo prežívaš. Najdôležitejšia je dieta a hlavne aby sa nestresovala. Stres veľmi nepriaznivo vplýva na kolísanie inzulínu v tele. Zaradiť jej do jedálnička veľa vlákniny vo forme celozrnných výrobkov alebo aj doplnkov výživy. Ona nabalí to škodlivé z potravy /prebytočný tuk a cukry/ a odvedie do čriev a nie do krvného obehu. Je to u diabetikov veľmi dôležité a treba dodržiavať pravidelnosť tak ako v jedení -je to len zvyk.
Dôležitý je aj pitný režim. Držím palce.
Ninna
29.06.06,15:53
Aj ja mám doma diabetika aj keď I.typu. V letných mesiacoch sa niekomu cukor zvýši bez príčiny /niekomu naopak v zimných/ .ale tých 28 je už dosť veľa a za hranicou prípustnosti bez poškodzovania orgánov.
Pripomínam všetkým zdravím že aj bežné chrípkové ochorenie môže byť u ľudí spúšťačom cukrovky.
a všetky infekčné ochorenia v tele zvyšujú hladinu cukru v krvi
ondrejvla
29.06.06,18:18
Ja už som ohľadne tejto pliagy ľudstva dosť popísala na tejto stránke, máme doma diabetika I.typu, od dvoch rokov je na inzulíne, teraz má inzulínovú pumpu. Ja som tiež diabetik, ale II.typu, taktiež manžel.
Hodnoty do 30 mmol sú dosť vysoké, môžu byť rôzne zápalové procesy v tele, alebo sa pridružila iná choroba, aj zmena krvného tlaku, stresy, aj tieto horúčavy. Je dôležité u nej dodržiavať nielen diétu, ale aj pitný režim, diabetik musí viac piť ako zdravý človek, vyžaduje si to táto nemoc.
Odporúčam najmä šťavu z grepov, čím viac, tým lepšie, ale nie krabicovú - to sú len kyseliny, ale vytlačené grepy, čaj z fazuľových strukov, zelený čaj, nech pije, koľko vládze. Jej sa mohol zvýšiť cukor aj z toho, ak je veľmi zavodnená, aj ja mám v týchto dňoch tento problém. Obvodnú lekárku by som nemenila, ona predsa musí mať svoju diabetologičku ku ktorej chodieva do poradne na pravidelné kontroly, a keďže je na inzulíne, určite má aj glukomer.
Možno ju v nemocnici nastavia na vyššie hodnoty inzulínu a možno pridajú aj tablety a stav sa upraví. Želám tvojej mamine, aby sa jej cukor rýchlo znížil, lebo to má aj vplyv na očný tlak a očné pozadie, ten tlak v očiach môže byť spôsobený aj retinopatiou, diabetici v jej veku majú tieto problémy, určite užíva aj tablety na oči v tomto prípade. Poraď sa s jej diabetologičkou, čo robiť v tomto konkrétnom prípade.
RomanRk
29.06.06,19:21
Rád by som niečo prispel do diskusie ohľadom diabetu. Diabetes mellitus 1.typu je typ cukrovky kedy dochádza k úplnému zániku tvorby inzulínu, hormónu potrebného k vstrebávaniu glukózy z krvného riečišťa k bunkám (teraz nie je podstatné na akom podklade k tomu dochádza). Jeho príznaky sa prejavujú v priebehu krátkej doby -týždne (časté močenie, hlavne v noci, výrazný smäd, suchosť v ústach, chudnutie, slabosť, malátnosť, spavosť, acetónový zápach z úst... ). Môže vzniknúť kedykoľvek počas života, zvyčajne však v mladšom veku, teda pod 40 r., postihuje cca 10% z celkového počtu diabetikov, vyžaduje vedomosti o sacharidových jednotkách, účinku inzulínu..
DM 2.typu je častejší, spočiatku sa nejedná o absolútny nedostatok inzulínu, v popredí dominuje porucha jeho účinku a rezistencia naň, preto zvyčajne stačí diéta, neskôr lieky, v neskoršom období, kedy dochádza aj k absolútnemu úbytku tvorby aj inzulín. Preto prejavy u tohto typu sú spočiatku mierne a pacienti ich sami ani nerozoznajú. Týmto typom pravdepodobne trpí aj Vaša matka. V jej veku je optimálna glykémia nalačno do 7 mmol/l a 1,5 hod po jedle do 8-9 mmol/l, aj ak je polymorbídna a má viacero pridružených ochorení. Acetón sa u tohto typu objavuje v moči a dychu až príliš neskoro, takže jeho kontrola nemá význam. Dôležité sú kontroly glykémie glukomerom. Glykémie môžu stúpať nielen nedodržiavaním diéty, resp. nedostatočnou edukáciou pacientky, ale aj pri ochorení ako napríklad chrípka, kedy má pacient menej pohybu a samotné pridružené ochorenie cukrovku zhorší (zvýši sa inzulínová rezistencia), taktiež ak užíva niektoré lieky ako napr. Prednison, je horšie cukrovku stabilizovať. Pri vyšším hodnotách glykémie inzulín horšie účinkuje, postupne sa preto pri jeho nezmenenej dávke hodnota glykémie zvyšuje. Je potrebné byť v kontakte so svojim diabetológom a včas liečbu upraviť, pretože glykémia v priebehu jedného dňa môže byť u paciento na inzulíne v pásme hypoglykémie (pod 3,5 mmol) ale aj hyperglykémie (okolo 20 až hrozivých 30 mmol/l), kedy hrozí diabetická neketoacidotická kóma!!
RomanRk
30.06.06,16:27
Tak v prvom rade čo sa týka cukrovky, v potrave sú teda dôležité sacharidy, lepšie povedané glukóza. Diabetik by ju nemal prijímať v jednoduchej forme, teda- ovocné šťavy v akejkoľvek forme. Problém je trošku v tom, že aj v ovocí, napr. pomaranč obsahuje šťavu s prít. glukózou. Preto sa zvyčajne pacientom ovocie odporúča, ale s mierou a upozornením na pomerne rýchly vzostup glykémie. Glukóza je v škrobe- teda zemiaky, ryža a výrobky z múky. Čierny chlieb obsahuje približne toľko isto glukózy ako biely (rozdiel robí cca 2% a to je hrubá vláknina, preto sa odporúča celozrnný chlieb, nie pre množstvo glukózy. Takže ak je vysoká glykémia, je viac možností ako ju znížiť- pridať k bežnej dávke inzulínu tzv. korekčnú dávku, ubrať z množstva sacharidov v potrave, alebo zvýšiť fyzickú aktivitu, resp. kombinácia všetkých troch možností. Málo je relatívny pojem, pretože ak pacient priberá, prijíma viac energie ako vydáva. Každý má pohľad na to čo je málo a veľa iný, zvyčajne pacienti vidia množstvo jedla, ale fyzická aktivita je ťažko merateľná a tú nevidia...
Ninna
16.07.06,14:32
Má niekto dobré skúsenosti s prípravkami vhodnými pre diabetikov na zlepšenie kvality života? poraďte čo je najvhodnejšie aj ako prevencia.
sklenkova
16.07.06,16:01
Mám kamarátku a tej 5 roč.dcéra odpadla 2x a v nemocnici ju oživovali,lebo mala cukor 55 Dali jej inzulín všetci sú z toho na infarkt,pretože nikto v rodine nemá žiadnu chorobu ( srdce,tlak aj babky sú zdravé) max. prechladnutie+ bežné choroby,mladá nieje tučná,normál. dieťa a zrazu nikto nevie čo robiť.
Ninna
17.07.06,15:00
Mám kamarátku a tej 5 roč.dcéra odpadla 2x a v nemocnici ju oživovali,lebo mala cukor 55 Dali jej inzulín všetci sú z toho na infarkt,pretože nikto v rodine nemá žiadnu chorobu ( srdce,tlak aj babky sú zdravé) max. prechladnutie+ bežné choroby,mladá nieje tučná,normál. dieťa a zrazu nikto nevie čo robiť.

Môj manžel má 29 cukrovku mu diagnostikovali v 27. Pamätám sa na prvý večer keď došiel po infúzkach na zníženie cukru z 25 na 16 a doniesol inzulínové perá. Nedokázal sa sám pichnúť. Musela som ho ja, aj to s veľkým sebazaprením. Mám dve deti a občas ich donútim si cukor dať skontrolovať.
ondrejvla
17.07.06,20:01
Mám kamarátku a tej 5 roč.dcéra odpadla 2x a v nemocnici ju oživovali,lebo mala cukor 55 Dali jej inzulín všetci sú z toho na infarkt,pretože nikto v rodine nemá žiadnu chorobu ( srdce,tlak aj babky sú zdravé) max. prechladnutie+ bežné choroby,mladá nieje tučná,normál. dieťa a zrazu nikto nevie čo robiť.

Ivka to som prekvapená, ako jej dokázali také vysoké hodnoty namerať! Glukometer nameria do 35 mmol maximálne... Môj vnúčik mal dva roky keď ju dostal, drobné živé dieťa, nik nemal I.typu v rodine, ale až II.typu, i keď už na inzulíne. Tiež nám pomaly odchádzal, strácal sa nám pred očami, netušili sme, čo sa deje, úplne náhodou ma napadla táto pliaga, a ona to aj bola...
Je veľmi disciplinovaný, je edukovaný, vrátil sa nám včera z Dia tábora, kde boli všetky detičky diabetici a väčšina tak ako on pumpáci a mal hodnoty viac ako 30 mmol, a to bol celý týždeň pod dohľadom lekára. Som presvedčená, že aj tieto horúčavy nepridali k lepšiemu diabetikom I.typu, lebo ani my sme sa necítili najlepšie.
Teraz už je dúfam dieťatko nastavené na inzulín a hladina cukru sa mu znížila. Rodina sa musí s tým vyrovnať, sú to krásne deti i napriek tejto chorobe, sú živé, pohyblivé a zatiaľ všetky diabetické detičky, ktoré poznám sú nadpriemerne inteligentné. Som presvedčená, že je to už
z pozície ich diagnózy, chcú čo najviac vedieť o chorobe, o sebe a navzájom sledujú aj jeden druhého nielen u lekárky, ale i cez net, alebo mobily. Želám dievčatku dobrých a chápavých príbuzných a priateľov, ktorí mu budú pomáhať prekonávať trpké bariéry diabetikov.
Tánička
17.07.06,20:06
Mohli by ste sa poskladať a kúpiť mame glukomer.Cukrovka je veľmi zákerná choroba.Vysoká hladina cukru poškodzuje cievny systém,ľadviny a zrak.Tvoja mama je ešte pomerne mladá,dbajte,aby držala dietu a udržiavala si hodnotu cukru aspoň do 10.Preštudujte si odbornú literatúru ako sa má stravovať a poraďte jej.Prajem skoré uzdravenie.

Pozri si www.biog.sk (http://www.biog.sk) v tejto firme robím a predávajú sa tu aj glukometre.
chiarca
19.07.06,08:38
Ja som tiez diabeticka.Nepicham si este inzulin ale už ma to onedlho čaká.Ja mávam hodnoty tak max do 17 ale aj to je vela. Beriem tabletky ale niekedy nepomahaju. Priznám sa je velmi tazke dodržat dietu,pretože nejde len o to že nejest sladkosti.Treba dávat aj na to pozopr koľko zje clovek aj z toho co sa smie.nesmie sa chlieb biely.mastne masa.udeniny mastne salamy a ani parky,kompoty.Mamina by mala jest hlavne vela grapfruitov a citrony alebo citronovu stavu ,ak nema vela kyseliny.a tmavy chlieb chude varene masko.A to dôlezite úplný klud ,žiadny stres,a nervozita .A ked má trocha nadváhy bolo by dobre par kg zhodit. Co mne sa nedari.Mám tiež na sebe par kg. Tak držím palce.
renča1
09.08.06,12:29
My máme tiež v rodine diabetika a minulú sobotu dostal ťažkú hypoglykémiu ( nemôhol už prehltnúť cukor) museli sme volať lekára , ktorý mu podal roztok glukózy do žily.

Neviem koľko mal vtedy hodnoty, nepamatal si že sa dostával pomaly do kómy. Nerád o tom hovorí. Ja sa chcem spýtať vie sa táto ťažká hypog.často opakovať? Mal to prvý krát. Ak niekto s tým máte skúsenosti prosím poradte ako sa najviac tomu vyvarovať aby to znova nedostal a či už pri takejto ťažkej hypog.to bude dostávať častejšie, alebo ako aký dopad to má v takomto štádiu. (človek myslí už len na to najhoršie):mee:
ondrejvla
09.08.06,13:42
My máme tiež v rodine diabetika a minulú sobotu dostal ťažkú hypoglykémiu ( nemôhol už prehltnúť cukor) museli sme volať lekára , ktorý mu podal roztok glukózy do žily.

Neviem koľko mal vtedy hodnoty, nepamatal si že sa dostával pomaly do kómy. Nerád o tom hovorí. Ja sa chcem spýtať vie sa táto ťažká hypog.často opakovať? Mal to prvý krát. Ak niekto s tým máte skúsenosti prosím poradte ako sa najviac tomu vyvarovať aby to znova nedostal a či už pri takejto ťažkej hypog.to bude dostávať častejšie, alebo ako aký dopad to má v takomto štádiu. (človek myslí už len na to najhoršie):mee:

Renča, dôležité je merať si pravidelne cukor, v prípade, že sú nízke hodnoty, pod 4,5 mmol tak nepridávať inzulín pred ani počas jedla, jednoducho jednu dávku vynechať. Vaša diabetolologička by vám mala napísať liek - Glukagen hypo... - podávaný inj., ktorý treba mať v rezerve v chladničke a v prípade opakovanej nízkej glykémie a vtedy, že by opäť upadol do hypoglykémie mu ho pichnúť. Keď nemôže prehltnúť cukor, treba nasilu roztiahnuť zuby a po lyžičkách dávať sirup, prípadne tekutý med, ale opatrne, musíš vidieť, že to prehĺta! Najdôležitejšia prevencia je pri nízkom cukre nepichať!!! a pridať radšej kocku cukru a pichnúť až vtedy inzulín, keď je stabilizovaný. Je nebezpečné, aby bol pacient dlho v kóme, snažte sa ho preberať, možno sa vám to podarí ešte pred príchodom záchranky, ktorú musíte v tomto prípade jednoznačne volať!
Želám vašej rodine trpezlivosť s touto chorobou, musíte sa s tým vyrovnať a mala by celá rodina vedieť poskytnúť prvú pomoc pri stave hypoglykémie. Želám diabetikovi plnohodnotný pekný život a tie správne hodnoty, aby ste nielen vy mali pocit istoty, ale i on aby vedel, že ste v každej situácii pri ňom. A to pomáha, ver mi. Ak by si chcela ešte nejaké bližšie informácie, ozvi sa mi cez SS.
maik
18.08.06,17:59
Rád sa pridám k Vašim úvaham, postrehom, nakoľko som nový medzi Vami chcem tiež niečim prispieť.
Pred dvoma rokmi som mal nábeh na cukrovku: váha, zlá životospráva, vyšší tlak, stres,...
Po vyšetreniach som si nasadil dietu, zmenil stravu, viac pohybu, ako mi poradil lekár, ale hlavne čo mi zabralo s malými prestávkami berieme doma
aj deti doplnok výživy aloe vera barbedensis miller, tak sa volá ta odroda,
má v sebe vyše 200 bioaktívnych látok včitane mineralov, vitaminov.
Syn berie hlavne na UC, ktoru "chytil" pred rokom, aloe mu umožnilo skôr znižiť a vysadiť prednison a teraz berie len salofalk v menšej dávke. Celkovo sa mu vnutro upravuje do pôvodneho stavu.
Poznam pripady, kedy po vypiti 2 - 3 litrových fliaš aloe, sa u cukrovkárov snížila hladina cukru o polovicu, tí čo si pichali inzulín aj viackrát za deň, si už nemusia pichať, vďaka aloe.
Aloe, ktoré pijeme doma má atest inštitútu Fresenius - EÚ a samozrejme nášho min.zdravotníctva.
Týmto nechcem robiť žiadnu reklamu, ale píšem len výsledky z praxe.
Samozrejme, dôležité je vyšetrenie a stanovisko lekára.
ondrejvla
18.08.06,19:08
Keby bola pravda, čo píšeš, že sa zníži diabetes tak, že netreba pichať inzulín, tak potom je už ľudstvo zachránené a vynálezca tohto lieku už musel dostať Nobelovu cenu!! Liečila som Aloe najskôr vnuka, potom seba aj manžela, zaplatila som ťažké peniaze za tento prípravok, ale toto, čo si napísal je len sen a zbytočná nádej pre ťažko chorých ľudí, z ktorých chcú predajcovia "elixíru" vytĺcť čo najväčšie peniaze. Taktiež som užívala tablety, ktoré sľubovali zázračno Golden Yuka, ale nekonalo sa...
Ale ak mi niekto dokáže, že áno, budem prvá z Porady, ktorá bude iniciovať spoločnosť pre udeľovanie prestížneho ocenenia Nobelovej ceny! Inzulín telo potrebuje a že by sa bunky, ktoré už odumreli znovu vzkriesili vďaka tomuto zázraku - to nie. Ani napriek tomu, že som už skúšala aj ten doma vyrobený z vypestovaného 3-ročného Aloe Vera. Je to liečivá bylinka, ale nie je to zázrak na diabetes, a už vôbec nie I.typu.
Ninna
22.08.06,13:35
Chcela by som upozorniť na skutočnosť že žľazy ako sú pankreas a štítna žľaza majú schopnosť sa regenerovať, dorastať. Môže sa stať v ojedinelých prípadoch že diabetes závislý od inzulínu prejde na diabetes závislý od tabletiek. Treba telo stimulovať a nezúfať. môjmu manželovi každoročne robia testy koľko vyprodukuje telo samé inzulínu aby bolo jasné koľko mu musí dodať. Však pri jeho životnom štýle nie je možné aby sa niečo menilo je závislý na injekčnom inzulíne aj keď skúšame všetko možné aj nemožné.
ondrejvla
22.08.06,17:04
Chcela by som upozorniť na skutočnosť že žľazy ako sú pankreas a štítna žľaza majú schopnosť sa regenerovať, dorastať. Môže sa stať v ojedinelých prípadoch že diabetes závislý od inzulínu prejde na diabetes závislý od tabletiek. Treba telo stimulovať a nezúfať. môjmu manželovi každoročne robia testy koľko vyprodukuje telo samé inzulínu aby bolo jasné koľko mu musí dodať. Však pri jeho životnom štýle nie je možné aby sa niečo menilo je závislý na injekčnom inzulíne aj keď skúšame všetko možné aj nemožné.

Je dobré, že ešte tomu veríš, prajem tvojmu manželovi, nech je u neho nemožné možným!
Znovu opakujem, že reklama, ktorú robí predajca zázraku je len reklamou! Pri I.type nie je možné vyliečiť a prejsť na tablety, zvlášť ak je inzulín podávaný inj.od batoľaťa. Už síce boli operácie s transplantáciou štepov od darcu, ale zatiaľ nie je zverejnené, či ešte pacienti žijú a ako. Cca pred dvomi rokmi v B.Bystrici v Rooseweltovej nemocnici operovali pacienta pri diabete I.typu, dostal transplantáciu štepov od darcu, ale robili to už v krajnom prípade, pacient bol odkázaný aj na dialýzu. Aký je ďalší stav tohoto pána sa mi nepodarilo zistiť, taktiež či je možné urobiť túto transplantáciu aj u diabetikov, ktorí nemajú pridružené iné problémy z tejto choroby. Ale rozhodne nie zázrak ALOE!
LubenaK
22.08.06,18:14
Moja mama má 60 a z toho 34 rokov cukrovku. Najprv na tabletkách, teraz si trikrát denne pichá inzulín. Je to hrozná choroba, ale ešte stále sa s ňou dá plnohodnotne žiť. Aj my všetci okolo sme sa museli prispôsobovať. Kompóty s umelým sladidlom, zákusky pomenej, veľa ovocia, aj keď naši lekári jej zakázali banány a v Čechách na liečení ich dostávala na večeru. Tiež musí dodržiavať diétu. Lekárka povedala varené zemiaky. Raz sme urobili zemiakovú kašu a mame stúpol cukor. Vtedy sme zistili, že zemiaky nesmú byť moc pomágané alebo rozmixované. Sú to drobnosti, ale každý diabetik reaguje na niečo iné lepšie a na niečo horšie. Určite by však vyššie hodnoty ako 15 mmol nemali byť. Vtedy už aj moja mama rozmýšľa, či skutočne niečo nezjedla, čo namala, či sa priveľmi nenamáhala apod. Držím palce, aby to predsa len dopadlo čo najlepšie.
kozlíček
12.07.09,11:22
Prosím maika o radu,čo to je "aloe".Ďakujem!
ondrejvla
12.07.09,12:17
Aloe vera je kaktus, predajcovia výťažkov, ale skutočne výťažkov z neho, tzn."kvapôčková infekcia" na 1 l sirupu. Prečo? Lebo na to množstvo, čo sa predáva cez dealerov len u nás v SR by muselo byť zo pňa obrovského buku, ktorý rastie na každý meter štvorcový. Ak je skutočne diabetik, mal by byť správne edukovaný, to je prvoradé, ak je na tabl., dodržiavať diétu, pitný režim a pohyb. Máme známeho, ktorý je diabetik, ale na posedeníčko spapá 1 kg mastného bôčika, keď som sa s ním vadila, povedal mi, že čo, veď bol čas na olovrant, a že či si dá kilo uhoriek, alebo kilo bôčika, váha je tá istá... Takže moje rady vyšli navnivoč. Odporúčam radšej konzumovať veľa zeleninky, chodiť na prechádzky, ale každý deň, no a v rámci edukácie dodržiavať diétu pre diabetikov. Ja som pumpák, nakoľko som v súvislosti s užívaním kortikoidov mala príliš rozkolísanú hladinu cukru, jediným riešením bolo po zmenách viacerých druhov inzulínu - pumpa. Priznám sa, bála som sa jej ale teraz som nadmieru spokojná, hladiny sú na úrovni spokojnosti mňa i mojej diabetologičky.
Takže ešte raz, ako doplnok Aloe vera áno, ako myšlienka, že spasí tento liek všetkých diabetikov, rozhodne nie.
pasuliatko
12.07.09,13:52
určite sú hrozné vymeňte lekárku ihneď!
Xanti
12.07.09,14:05
určite sú hrozné vymeňte lekárku ihneď!
:confused::confused::confused: prosím ťa na čo reaguješ? na otázku zadávateľky? ktorá je tri roky stará? :confused::confused::confused:
buchač
12.07.09,14:28
:confused::confused::confused: prosím ťa na čo reaguješ? na otázku zadávateľky? ktorá je tri roky stará? :confused::confused::confused:

A se..e ......???????? :---:DDôvod sa vždy nájde ....;)



ondrejvla
Re: Cukrovka - vysoké hodnoty
Takže ešte raz, ako doplnok Aloe vera áno, ako myšlienka, že spasí tento liek všetkých diabetikov, rozhodne nie.

Toto rozhodne skôr pomôže , až na tie lovky ...

Jašter pomohol cukrovkárom
http://valasek.blog.sme.sk/c/143130/Jaster-pomohol-cukrovkarom.html


Európska komisia udelila súhlas pre používanie liečiva exenatid pred rokom. Na Slovensko sa dostalo v januári tohto roka, dovoliť si ho však môžu len solventnejší pacienti. "Exenatid je nový liek s unikátnym mechanizmom účinku, na ktorý sa dlho čakalo," uviedla Zuzana Némethyová, hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky pre diabetológiu, poruchy látkovej premeny a výživy..
Ako dodala, liek je viazaný na lekársky predpis a jeho doplatok bol v súčasnosti stanovený na 2 661 korún za mesačnú liečbu. "Konečne máme exenatid na Slovensku, ale pre bežného cukrovkára je prakticky nedostupný," upozornila.
pasuliatko
12.07.09,19:55
:confused::confused::confused: prosím ťa na čo reaguješ? na otázku zadávateľky? ktorá je tri roky stará? :confused::confused::confused:

no a? aj ked je to staré stále je tu mnoho ludí čo majú cukrovku a tiež tak vysoké hodnoty.
Xanti
12.07.09,20:06
no a? aj ked je to staré stále je tu mnoho ludí čo majú cukrovku a tiež tak vysoké hodnoty. Ano kočka to je pravda, je to staré, a mnoho ludí ma cukrovku a majú vysoké hodnoty. Ale ako im pomôže tvoja rada
určite sú hrozné vymeňte lekárku ihneď!vymeniť lekára? :)

Lekár môže byť najsamlepší, ked pacient nedodržiava dietu, resp. je vo veľkom strese, tak cukor môže byť stabilizovaný dlhodobo a práve pre ten stres vybehne strašne vysoko.

Na zníženie cukru v krvi sa u nás osvedčilo, jedenie stvolov z púpavy ( pozor horké a jedáva sa to na jar, dlhodobejšie ), ďalej veľmi dobré skúsenosti sme mali v rodine s čajom "lapacho", dalej z čajom z lístkov z čiernej ríbezle ( mladé lístky usušiť ), a tiež z čajom z fazuľových strukov ( samozrejme po vylúskaní fazule na jeseň :D ). Bola to podporná liečba pri adekvátne zvolenej liečbe inzulínom.
mirka_k
12.07.09,21:10
prave som citala najnovsie vyskumy, zistilo sa, ze harmancekovy caj, cerstve cucoriedy, caj z listia cucoriedok, skorica, posobia proti cukrovke..
pokial ide o dietu, tam je dost dolezite aj ake potraviny sa konzumuju, ci dostatok cerstvej zeleniny, uplne vylucit cukor.
Ak ma clovek nadvahu, zistilo sa ze tukove bunky na bruchu maju suvis so zvysenym cukrom v krvi. Takze obezita je tu dost velkym nepriatelom.
Jana2004
12.07.09,21:29
Mamina tiež je diabetička a aj napriek diéte jej skáču hodnoty. Cukrovkárom sa odporúča na zníženie hladiny cukru kyslá kapusta. Že vraj veľmi zaberá a vraj stačí vypiť len vodu z kapusty.
Ivka161172
03.12.09,04:31
Ahojte!Ja by som potrebovala poradiť, čo s takým človekom ktorý vôbec nerešpektuje rady diabetologa.Taktiež keď si zmeria cukor a má vysoké hodnoty 15 - 20, a dá si ešte veľké porcie jedla alebo sladkosti? Pritom vie, že to nesmie. Ako mu pomôcť? Je to 54 ročný tvrdohlavý chlap.
buchač
03.12.09,08:24
Ahojte!Ja by som potrebovala poradiť, čo s takým človekom ktorý vôbec nerešpektuje rady diabetologa.Taktiež keď si zmeria cukor a má vysoké hodnoty 15 - 20, a dá si ešte veľké porcie jedla alebo sladkosti? Pritom vie, že to nesmie. Ako mu pomôcť? Je to 54 ročný tvrdohlavý chlap.

Tak mu daj pred obedom aperitív ...

Počas jedla nech pivom zapíja jednotlivé sústa....

A k múčniku sa biele vínko hodí ......

Ak ho už toto nezabije , tak ja neviem ....;)

P.S.:
Veď sa aj vraví ....." komu niet rady , tomu niet pomoci ".....či ....????:rolleyes: