ankaza
31.05.16,19:49
Vie mi niekto poradiť čo znamená "koeficient podľa VT" na ročnom vyúčtovaní? Dočítala som sa, že tento koeficient vraj zohladňuje veľkosť plochy radiátora v metroch štvorcových. My máme rebrové radiátory, kde vo vyúčtovaní bolo uvedené takto:
10 rebrový - koeficient 0,88810
14 rebrový - koeficient 1,24334
16....................................1,42096
22.....................................2,44684
Týmto koeficientom sa násobí odpočítaná spotreba a po sčítaní vyjde spotreba po korekcii za ktorú sa platí.
Zaujímalo by ma kde sa dajú overiť hodnoty týchto koeficientov.
Ďakujem za každú radu.
ivka70
31.05.16,18:02
Tie koeficienty museli vypocitat pre vas bytovy dom.
Predpokladam, ze spocitali vsetky rebra radiatorov a z toho urcili, kolko ma 1 rebro podiel na celkovom vykurovani.
Informuj sa o tom presne u spravcu bytov.
ankaza
31.05.16,18:17
Ďakujem, v troch prípadoch to presne sedí, len ten najvyšší nie. Máme 22 rebier a podľa toho výpočtu by ich malo byť až 27.
ivka70
31.05.16,18:24
Tak to zistie presne a reklamujte vyuctovanie.
sito
31.05.16,22:02
To sú PRT! Začni u správcu, ten zabezpečil ich montáž. Firma pridávala tie koeficienty podľa katalógu radiátorov, typu PRT, výkonu radiátora a kalibrácie miesta namontovania na radiátor. Takže niekto by ti mal predložiť ten katalóg. Predpokladajme, že je to správne spravené. Takže tvoje namerané hodnoty sa prenásobia tými koeficientami. Ale, to nie je všetko, tie PRT sú spoločné zariadenie domu. Teda v každom byte sa spraví to isté s výsledkami PRT. Dostaneš nejakú hodnotu za dom spolu. Náklady sa rozdelia v dohodnutom pomere vami spoluvlastníkmi domu, vykurovacieho systému, meračov tepla v bytoch, PRT a nákladov za vykurovanie domu na základnú a spotrebnú zložku. Základná podľa m2, spotrebná deleno hodnota jednotiek domu, výsledok krát hodnota v byte. Spolu náklady bytu za teplo. Ale to bi ti malo byť jasné z vyúčtovania, že? Ak máte pomer 60 : 40 % Možno sa pri výslednej sume chytíš za hlavu, alebo? Alebo sa pousmeješ, že si na tom dobre, zarobila.