arizona
01.06.16,09:39
Velmi zaujimavy clanok o semenach rastliniek, stoji za precitanie

http://www.potravinovezahrady.cz/co-by-mel-kazdy-zahradnik-vedet-o-hybridnim-f1-osivu/
BXLmiami
01.06.16,09:08
Tiež som si to všimla a snažím sa im vyhýbať.
arizona
01.06.16,10:55
Ja ich tiez par rokov nekupujem.

O tychto "zmatkoch" som sa dozvedela pred par rokmi,vtedy som sa o to zacala blizsie zaujimat...
Kupili sme na trznici 70 plant rajcin.O rajcinky sme sa vzorne starali celu sezonu,rastli pekne,ale nezjedli sme jedinu rajcinu, vsetko sme museli vyhodit.
Plody boli zlte,tvrde,nejedle! Ani za svet nechceli dozriet.
Vtedy som sa zacala zaujimat v com moze byt problem.Zistila som, ze zahradkar pouzil semiacka tychto hybridov na dalsie rozmnozovanie...

Odvedy radsej kupujem nehybridne semena. Nielen rajciny,ale vsetko.
Oliwa
02.06.16,06:25
Ja ich tiez par rokov nekupujem.

O tychto "zmatkoch" som sa dozvedela pred par rokmi,vtedy som sa o to zacala blizsie zaujimat...
Kupili sme na trznici 70 plant rajcin.O rajcinky sme sa vzorne starali celu sezonu,rastli pekne,ale nezjedli sme jedinu rajcinu, vsetko sme museli vyhodit.
Plody boli zlte,tvrde,nejedle! Ani za svet nechceli dozriet.
Vtedy som sa zacala zaujimat v com moze byt problem.Zistila som, ze zahradkar pouzil semiacka tychto hybridov na dalsie rozmnozovanie...

Odvedy radsej kupujem nehybridne semena. Nielen rajciny,ale vsetko.
Ja od podobnej skúsenosti pár rokov radšej nekupujem planty... Lebo obrázok pricapený na trhovisku k bedničke s plantami nie je žiadnou zárukou... Radšej si ich dopestujem sama... Tento rok bol síce výnimkou a tak som zvedavá, čo sme pokúpili... A tak dúfam, že aspoň Bejbino bude naozaj Bejbino... Tie sadím odvtedy, čo ich tu raz spomínal Pavol54... A veľmi sa nám osvedčili... Také jednohubky, väčšie ako cherry, plnšie ako Tornádo, skôr zrejúce ako trebárs Býčie srdce, ideálne do šalátu či na školskú desiatu...
osky
02.06.16,06:48
ale kde kupim nehybridne semena,nikdy som sa nad tym nezamyslala.....mne sa zda ze vsetky maju to oznacenie F1 a pod.
Oliwa
02.06.16,07:03
ale kde kupim nehybridne semena,nikdy som sa nad tym nezamyslala.....mne sa zda ze vsetky maju to oznacenie F1 a pod.
Osky všetky nie... Normálne v záhradkárskych potrebách máš vedľa seba aj nehybridné, aj hybridné... Aj tie Bejbina sú F1, ale keď kúpim originál semiačko, predpokladám, že to bude aj originál rajčina so všetkým, čo k nej patrí... tvar, chuť, vôňa, zretie...