Petra Lakvová
01.06.16,13:49
Viem že to tu už asi bolo riešené, ale moja situácia je trocha viac špecifická. Ide o to, že som sa zamestnala v obchode s oblečením na pozíciu dekoratér. Nastúpila som normálne 1. 3 s tým že je tam trojmesačná skúšobná lehota. Poslali ma na lekársku prehliadku, doktorka mi dala učtenku a šla som s ňou za šefom. Ten mi povedal že oni preplácajú lekársku prehliadku až po uplynutí skúšobnej lehoty takže jednoduchšie povedané zaplatia to až keď bude isté že tam ostanem pracovať. Lenže ja som odišla posledný týždeň pred koncom skúšobnej ale peniaze nemám samozrejme. Chcem sa preto spýtať, či oni majú právo mi to nezaplatiť keď som tam robila tri mesiace normálne a odísť odtiaľ bolo predsa moje právo. Chcela som volať na inšpektorát práce ale samozrejme na Slovensku takéto inštitúcie pracujú do 14, čo je pre bežného človeka doba kedy je ešte v práci a telefóny pre zmenu nedvíhajú. Keď za ním s tým pôjdem chcem mať niečo v rukách, čím by som mohla argumentovať. Ďakujem za každú radu.
avalik
01.06.16,11:57
chcela si volat alebo si volala? na instituciach sa pracuje aj po 14:00

mas narok na preplatenie vstupnej lek. prehliadky - pouzi vyhladavac, uz sa to tu riesilo a je to dolozene paragrafmi
Petra Lakvová
01.06.16,11:59
volala som nik mi to nebral.... no ja si to tiež myslím len že či nie je nejaká výnimka....aj ked nikde inde som sa s takou blbosťou nestretla
avalik
01.06.16,12:14
mozno boli na wcku, na porade, v terene ... po jednom telefonate zovseobecnovat mi pride dost silne kafe
Mila123
01.06.16,13:35
kto ťa poslal na preventívnu prehliadku ten nech platí účet, a tvrdiť, že ho zaplatí až po skúšobnej dobe je podľa mňa hlúposť........
Petra Lakvová
01.06.16,15:45
Volala som 3x a nik mi to nebral a prepáč ale ja som sa pýtala na niečo iné, nie na toto.
Petra Lakvová
01.06.16,15:47
No podla mňa tiež len som potrebovala vedieť či na to majú v nejakých prípadoch nárok.. Ale pôjdem rám teda s tým že je na to proste zákon a nech mi ukážu podľa ktorého to majú oni
Mila123
01.06.16,16:07
správne, pretože ak by si išla na akýkoľvek úrad, toto ti poviedia, že kto ťa tam poslal, nech platí, pretože takéto výkony ZP (žiadna) neprepláca.....
moja dcéra pred 6 rokmi nastúpila do lekárne (cez prázdniny, pred VŠ) doniesla potvrdenie od lekára, mala na to limit 20 €, firma jej doklad preplatila okamžite pri preukázaní platby, pritom dcéra skončila PPV v skúšobnej dobe, nikto nič od nej nepožadoval spätne......(bola by to totálna idiotina)
avalik
01.06.16,16:14
radu si dostala ... ty si komentovala urad, ja tiez ;)
Petra Lakvová
01.06.16,17:17
Neviem ci tam pracuješ ale tak OK:) ale vieš ono keď je proste napísaná pracovná doba do 14 tak asi neboli len na WC :) a bohužiaľ na našich úradoch sa málokedy stretneš ústretovosť..ale ja sa hádať nebudem prajem krásny zvyšok večera všetkým :))
avalik
01.06.16,17:25
nie, nepracujem ;) ... pracovna doba? mozno tak uradne hodiny ... a ak volas mimo nich tak sa necuduj, ze neberu telefony ... mimo uradne hodiny (cas na styk so strankami), sa robia veci, ktore vyzaduju klud a nie neustale vyzvananie telefonov a navstevy stranok
Mirati
01.06.16,23:21
Inšpektorát práce má aj email. Prípadne sa dá využiť aj odlschoolový spôsob - poštou.