stano1995
01.06.16,16:05
zdravim minuly rok som dostal zakaz soferovat motorove vozidla na dobu 24 mesiacov chytili ma na motorke
a chcem sa spytat, ak tento zakaz porusim, čo sa stane?
a este mi povedali, ked do jednoho roku nic nespravim, tak jeden rok mi odpustia čize v novembri mi konči zakaz.
MarcoM
01.06.16,14:31
V skratke, čo sa stane ak porušíš zákaz a ťa chytia? Odpoveď je jasná.

"Pôjdeš do basy ty hajzel !"
misoft
01.06.16,14:57
A) Pokiaľ počas trestu "zákaz vedenia motorových vozidiel" porušíš nariadenie, ktoré ti bolo uložené = marenie výkonu trestu. V tomto prípade ti môže tento trest byť aj zmenený (napr. i tým, že si sa neosvedčil a môžu ti odobražť i VP).
B) Ak porušíš tento zákaz, tak v žiadnom prípade ti 1/2 trestu neodpustia, naopak, môžu ti ešte pridať. A 1/2 trestu ti automaticky neodpustia - o to MUSÍŠ požiadať.
sosak
01.06.16,15:19
Marenie výkonu úradného rozhodnutia je druh skutkovej podstaty trestného činu. Tohto trestného činu sa dopúšťa ten, kto marí alebo podstatne sťažuje výkon rozhodnutia súdu alebo iného orgánu verejnej moci tým, že: d) vykonáva činnosť, na ktorú sa vzťahuje rozhodnutie súdu alebo iného štátneho orgánu o zákaze činnosti,potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

http://www.najpravo.sk/slovnik/m/marenie-vykonu-uradneho-rozhodnutia.html

Bol ti uložený trest zákaz vedenia mot. vozidiel. Ak budeš prichytený, že si tento zákaz porušil, tak ti hrozí basa až na 2 roky.
misoft
01.06.16,15:22
A bude to mať i s "bonusom"...
stano1995
01.06.16,19:05
a ked pojdem poziadat o odpustenie trestu po roku ako mi bolo povedane tak bude mat uz čisty register trestov alebo nie
buchač
01.06.16,19:24
stano1995 (Dnes 22:05) a ked pojdem poziadat o odpustenie trestu po roku ako mi bolo povedane tak bude mat uz čisty register trestov alebo nie
==========================
Môj Ty pekný...aby Ťa prešiel ten optimizmus, tak vedz jedno.

UŽ NIKDY NEBUDEŠ MAŤ ČISTÝ REGISTER TRESTOV !!!
dmc
02.06.16,11:16
..podla mna by nemali mat vsetci volebne pravo.