Verwest
01.06.16,22:41
Čaute, podelím sa s vami o môj nápad a chcel by som počuť vaše vyjadrenia čo si o tom myslíte a či je to realizovateľné.

Chcem sa venovať realitnej činnosti resp. sprostredkovaniu predaja nehnuteľností, nechcem robiť pre žiadnu RK makléra ani nechcem RK zakladať. Chcel by som sa venovať len marketingu pre RK.

Moja predstava: Nájdem si osobu, ktorá predáva nehnuteľnosť, urobím potrebnú fotodokumentáciu a nehnuteľnosť budem inzerovať na mnou vybraných portáloch, nájdem kupca, s ktorým spravím obhliadku a on bude súhlasiť o kúpe...Sprostredkovanie predaja by som zveril nejakej RK, ktorá by realizovala samotný predaj a kúpu a všetko s čím sa RK zaoberá...

Moja otázka znie: je toto realizovateľné a v neposlednom rade, ako by som najideálnejšie vyriešil financovanie samotného seba napr. RK by mi zaplatila províziu za dohodenie klienta.

Je to len moja úvaha, ktorá má určite veľa múch, ale prečo sa s ňou nepodeliť? Tak dajte nejaké návrhy ako, čo vylepšiť :)
buchač
01.06.16,21:07
Tak dajte nejaké návrhy ako, čo vylepšiť
======================
Žeby nejaký, ale úplne iný nápad ???

Nehnevaj sa, ale toto je poriadna býkovina...veď tento "skvelý" nápad by len navyšoval predajnú cenu nehnuteľnosti....a úplne zbytočne.
arizona
02.06.16,04:48
Ja si myslim, ze je to naivna predstava,ktora ta neuzivi.

Mas dva typy ludi.
1, ti, ktori chcu usetrit co najviac, takze obchadzaju RK, vsetko si radsej vybavia samy.
2, ti, ktori namaju cas,alebo nechcu mat starosti. Ti sa zas obratia na nejaku znamu,overenu RK,aby vsetko vyriesila za nich

Preco si myslis, ze niekto bude hladat nejaky "medziclanok"? Ktora z tychto dvoch skupin?

Urobit par fotiek a dat inzerat na webove stranky s realitami dnes dokaze aj male decko.
A zohanat predavajucich a kupujucich? Kde ich chces zohanat? Tak isto,ako aj realitky? Na webe?

Moznosti zo svojho najblizsieho okolia vycerpas velmi rychlo. A co dalej?
A co im vlastne ponuknes,aby ta uprednostnili pred overenou RK? To, ze im urobis fotky a das inzerat a nasledne predsa len dohodis RK,aby to vsetko dokoncila?

Mozno som zle citala,alebo nepochopila, cim to vlastne chces prerazit...nevidim v tvojej ponuke nic zaujimave,preco by som ta mala oslovit...
Verwest
02.06.16,06:50
Myšlienka je prakticky taká istá ako vlastná RK, len na vlastnú RK si netrúfam. Preto by som sa chcel venovať len prvej, marketingovej fáze. Samozrejme najradšej by som vykonával celý proces, ale ako som už písal, netrúfam si na to, preto by som to dal spraviť externe.

Chcel by som sa zamerať len na drahšie nehnuteľnosti a mať vo svojom portfóliu na predaj len pár realít, o ktorých by som vedel poskytnúť podrobné info, perfektnú fotodokumentáciu prípadne krátky záznam.

Nemám z počiatku vôbec veľké oči, že to je zlatá baňa ale chcel by som poskytnúť kvalitu a nie kvantitu...

Nechcem sa tváriť ako medzičlánok, ale ako spoločnosť, ktorá by inzerovala nehnuteľnosť ako napr. RK alebo fyzická osoba a v prípade záujmu by som predaj nechal na nejakú realitku.

Áno, predávajúcich a kupujúcich by som zohnal primárne na webe...tam ťažko vymyslieť nejaký iný spôsob.

Spoliehať sa na okolie nemá moc veľký výhľad do budúcnosti, takže stým súhlasím.

Nemyslím si, že by to RK brala ako záťaž v zmysle "a teraz to musíme za toho idiota dokončiť", skôr si myslím, že by boli radi za dohodeného klienta, ktorý už má záujem o kúpu, ktorá sa možno zrealizuje.

Nechcem to brať ako hlavný zdroj príjmov, chcem sa tomu venovať a poskytnúť na realitnom trhu niečo čo človeka neodrádza už pri prečítaní prvej vety.