Aljoska
21.06.06,09:55
Ahojte, prosim Vas poradte mi.
Mame pani ktorá má PP na dobu určitú.Dňa 30.06.2006 sa jej končí PP a my jej chceme PP predĺžiť zase na jeden rok.
Posielam Vam dodatok a prosím Vás pekne budte tak dobrý a skontrolujte mi to ci to tak môžem dať.
Ďakujem Vám krásne!!!

PS: treba uviesť ako je to vo vzore, že i de o Dohodu o zmene dohodnutých prac. podm?či stačí uviesť ten Dodatok č. 1....?

Vzor: Dohoda o zmene dohodnutých pracovných podmienok


DODATOK č. 1 PRACOVNEJ ZMLUVY
zo dňa 1. 4. 2003 o jej zmene

uzavretý v súlade s ust. § 54 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce
v znení neskorších predpisov
medzi
Zamestnávateľom: AAABBB, s. r. o.
so sídlom XXXXXX
010 01 Košice
IČO: XXXXXX štat. zástupca: Ing. XXXXXXXXXXX
a
Zamestnancom: XXX XXXXX,
trvale bytom XXXXXXXXXXX
036 01 Martin
r. č. XXXXXXXXXXXX
ktorí dňa XXXXXXXXXX uzavreli dodatok č. 1 o zmene pracovnej zmluvy zo dňa XXXXXXXXXX s nasledujúcim obsahom:


I.
Predmet dohody
1. Z titulu Pracovnej zmluvy uzavretej medzi vyššie uvedenými zmluvnými stranami dňa XXz zamestnanec vykonáva u zamestnávateľa v pracovnom pomere, a to v súlade s dohodnutými podmienkami prácu v rámci druhu práce – „informačný technik“. Pracovná zmluva zo dňa 1. 4. 2003 bola uzavretá na dobu určitú do 31. 12. 2005. Miesto výkonu práce bolo dohodnuté v sídle zamestnávateľa – adresa XXXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXX
2. Zamestnanec a zamestnávateľ sa vzájomne v súlade s ust. § 54 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov dohodli na nasledovnej zmene pracovnej zmluvy zo dňa 1. 4. 2003:
a) Pracovný pomer dohodnutý v pracovnej zmluve zo dňa 1. 4. 2003 na dobu určitú sa predlžuje na čas do.......
3. Ostatné ustanovenia pracovnej zmluvy zo dňa 1. 4. 2003 znením tohto dodatku č. 1 nedotknuté zostávajú v plnom rozsahu v platnosti a účinnosti.


II.
Záverečné ustanovenia
1. Tento dodatok č. 1 je neoddeliteľnou súčasťou pracovnej zmluvy zo dňa 1. 4. 2003 a je účinný od 1. 3. 2005.
2. Tento dodatok nadobúda platnosť dňom jeho podpisu zmluvnými stranami.
3. Dodatok č. 1 je vyhotovený vo dvoch vyhotoveniach s platnosťou originálu, a to po jednom vyhotovení pre každú zmluvnú stranu.

4. V otázkach týmto dodatkom neupravených sa použijú subsidiárne ustanovenia zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov a zákona č. 131/2005 Z. z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
5. Zmluvné strany si dodatok č. 1 prečítali, jeho obsahu, právam a povinnostiam z neho vyplývajúcim porozumeli, pričom na znak súhlasu s jeho obsahom a so skutočnosťou, že dodatok č. 1 neuzavreli v tiesni, pod nátlakom alebo za nápadne nevýhodných podmienok, ho vlastnoručne podpisujú.
V XX dňa 1. 3. 2005
........................... .................................................. ...........
zamestnanec zamestnávateľ


A ak niekto má čas povie mi aky je rozdiel medzi Dodatkom a Dohodou? Mam niekoľko vzorov - Dohoda o zmene Pracovnej zmluvy, Dohoda o zmene prac. podmienok, Dodatkov ....ale ktorý použiť????
liba2
21.06.06,08:03
Slová "dohoda" a "dodatok" v tomto prípade vyjadrujú časovú postupnosť: najskôr sa niekto s niekým na niečom dohodne a potom urobia dodatok k existujúcej zmluve. Netreba v tom hľadať nič zložité.
Marína
21.06.06,08:05
Medzi dodatkom a dohodou nie je viac-menej žiaden rozdiel. Dôlezitý je obsah. Dodatok k PZ je vlastne dohodou oboch zmluvných strán, ktoré to potvrdzujú svojim podpisom.
Liba bola šikovnejšia.;)
liba2
21.06.06,08:06
Okrem toho, už si takú/podobnú otázku položila tu:

http://www.porada.sk/t28244-dodatok-ci-dohoda-o-zmene.html#post258925

a bolo ti odpovedané:) . Ak ti to ešte stále nie je jasné, skús naformulovať otázku trochu inak - presnejšie.
Aljoska
21.06.06,09:26
Ďakujem Vám pekne všetkým
Ano liba2, odpovedali ste mi, ale jasné mi to nebolo. A poviem Ti pravdu možno som nechápava, ale jasné v tom nemám ani teraz úplne. Totižto preto, že už mám toľko vzorov kadejakých dohôd k PZ, že fakt neviem ktorý kedy použiť. Môžem Ťa poprosiť a poslať ti e-mail s tými vzormi a keď budeš mať chvíľku času napísať mi k tomu stručne niečo?Vďaka.
rada
21.06.06,09:48
Doplnila som v texte priamo modrou farbou.

Ahojte, prosim Vas poradte mi.
Mame pani ktorá má PP na dobu určitú.Dňa 30.06.2006 sa jej končí PP a my jej chceme PP predĺžiť zase na jeden rok.
Posielam Vam dodatok a prosím Vás pekne budte tak dobrý a skontrolujte mi to ci to tak môžem dať.
Ďakujem Vám krásne!!!

PS: treba uviesť ako je to vo vzore, že i de o Dohodu o zmene dohodnutých prac. podm?či stačí uviesť ten Dodatok č. 1....?

Vzor: Dohoda o zmene dohodnutých pracovných podmienok ffice:office" />


DODATOK č. 1 PRACOVNEJ ZMLUVY
zo dňa 1. 4. 2003 o jej zmene

uzavretý v súlade s ust. § 54 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce
v znení neskorších predpisov
medzi


Zamestnávateľom: AAABBB, s. r. o.
so sídlom XXXXXX
010 01 Košice
IČO: XXXXXX štat. zástupca: Ing. XXXXXXXXXXX
a
Zamestnancom: XXX XXXXX,
trvale bytom XXXXXXXXXXX
036 01 Martin
r. č. XXXXXXXXXXXX
ktorí dňa XXXXXXXXXX uzavreli dodatok č. 1 o zmene pracovnej zmluvy zo dňa XXXXXXXXXX s nasledujúcim obsahom:


I.
Predmet dohody


1. Z titulu Pracovnej zmluvy uzavretej medzi vyššie uvedenými zmluvnými stranami dňa XXz zamestnanec vykonáva u zamestnávateľa v pracovnom pomere, a to v súlade s dohodnutými podmienkami prácu v rámci druhu práce – „informačný technik“. Pracovná zmluva zo dňa 1. 4. 2003 bola uzavretá na dobu určitú do 31. 12. 2005. Miesto výkonu práce bolo dohodnuté v sídle zamestnávateľa – adresa XXXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXX
2. Zamestnanec a zamestnávateľ sa vzájomne v súlade s ust. § 54 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov dohodli na nasledovnej zmene pracovnej zmluvy zo dňa 1. 4. 2003:
a) Pracovný pomer dohodnutý v pracovnej zmluve zo dňa 1. 4. 2003 na dobu určitú sa predlžuje na čas do.......
3. Ostatné ustanovenia pracovnej zmluvy zo dňa 1. 4. 2003 znením tohto dodatku č. 1 nedotknuté zostávajú v plnom rozsahu v platnosti a účinnosti.


II.
Záverečné ustanovenia


1. Tento dodatok č. 1 je neoddeliteľnou súčasťou pracovnej zmluvy zo dňa 1. 4. ffice:smarttags" /> je účinný od 1. 3. 2005. Ako tomu treba rozumieť, že dodatok nadobúda účinnosť spätne alebo je to len chyba?
Na vysvetlenie medzi bodom 1 a bodom 2. Že je uvedená platnosť dňom podpisu zmluvnými stranami je z právneho hľadiska správne dovtedy ak táto bude dátumovo uvedená pred datumom účinnosti najneskôr však v deň dátumu účinnosti. Pretože účinnosť jednak nemožno dohodnúť dozadu a už vôbec nie skôr ako dátum platnosti.
2. Tento dodatok nadobúda platnosť dňom jeho podpisu zmluvnými stranami.
Môže byť uvedené napr. Tento dodatok nadobúda platnosť a účinnosť dňom podpisu oboma zmluvnými stranami. Alebo účinnosť vôbec nemusí byť uvedená čo z právneho hľadiska znamená, že dodatok ju nadobúda v deň nadobudnutia platnosti. Viac sa platnosť a účinnosť používa vtedy keď účinnosť nejaký dokument má nadobudnúť neskôr ako platnosť.
3. Dodatok č. 1 je vyhotovený vo dvoch vyhotoveniach s platnosťou originálu, a to po jednom vyhotovení pre každú zmluvnú stranu.

4. V otázkach týmto dodatkom neupravených sa použijú subsidiárne ustanovenia zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov a zákona č. 131/2005 Z. z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
5. Zmluvné strany si dodatok č. 1 prečítali, jeho obsahu, právam a povinnostiam z neho vyplývajúcim porozumeli, pričom na znak súhlasu s jeho obsahom a so skutočnosťou, že dodatok č. 1 neuzavreli v tiesni, pod nátlakom alebo za nápadne nevýhodných podmienok, ho vlastnoručne podpisujú.
V XX dňa 1. 3. 2005
........................... .................................................. ...........
zamestnanec zamestnávateľ


A ak niekto má čas povie mi aky je rozdiel medzi Dodatkom a Dohodou? Mam niekoľko vzorov - Dohoda o zmene Pracovnej zmluvy, Dohoda o zmene prac. podmienok, Dodatkov ....ale ktorý použiť????
Aljoska
21.06.06,11:26
Ďakujem rada. Takže môžem to chápať že je to v pohode...a môžeme to dať zamestnancovi podpisať, čím mu predlžime PP.
Vďaka veľmi pekne.
rada
21.06.06,17:05
DODATOK č. 1
k pracovnej zmluve zo dňa ...........................

AAABBB, s. r. o.
so sídlom XXXXXX
010 01 Košice
IČO: XXXXXX štat. zástupca: Ing. XXXXXXXXXXX
(ďalej len zamestnávateľ)
a
XXX XXXXX,
trvale bytom XXXXXXXXXXX
036 01 Martin
r. č. XXXXXXXXXXXX
(ďalej len zamestnanec)
uzavierajú tento dodatok k pracovnej zmluve.

1.Dňa 1.4.2003 bola písomne uzavretá pracovná zmluva medzi zamestnávateľom a zamestnancom na dobu určitú do 31.12.2005.
2. Po vzájomnej dohode sa pracovný pomer predlžuje na čas do ................
3. Ostatné ustanovania pracovnej zmluvy sa nemenia.
4. Dodatok je vyhotovený v ....exemplároch, každá strana obdrží ....
5. Dodatok tvorí neoddeliteľnú súčasť pracovnej zmluvy.
6. Dodatok nadobúda platnosť a účinnosť dňom podpisu oboch zmluvných strán.


V .............dňa...............

Zamestnávateľ Zamestnanec

Ak sa nemenia žiadne iné ustanovenia pracovnej zmluvy, postačí vyššie uvedený návrh. Treba si vždy uvedomiť, že dodatok má obsahovať iba to, čo sa ním mení v zmluve. Ak by sa menila funkcia, plat, jeho zaradenie... treba všetky zmeny do dodatku uviesť.
Je to len môj návrh, môže sa doplniť podľa nejakého vzoru - žiaľ ja momentálne nemám k dispozícii žiadny.