olivia70
03.06.16,10:37
Ak prenajmem prenajate nebytove priestory inej osobe, mozem mat schvalenie od hygieny a veteriny na seba a ta druha osoba len pokladnu na svoje meno?

Zdravim, chcela by som poprosit, ci niekto vie poradit. Mam prenajate priestory od Jednoty /potraviny+pohostinstvo/, potraviny prevadzkujem a pohostinstvo rekonstruujem a planujem otvorit, s tym, ze ho chcem prenajat priatelovi. Kedze priestory maju spolocne zasobovanie, bolo by nutne prerobit ku kazdej prevadzke samostatny vchod, pretoze hygiena by to neschvalila mat spolocny vchod na zasobovanie, taktiez WC pre personal. Keby som mala obe prevadzky ja, nebol by problem, lebo by tam neboli dvaja najomnici. Mozete mi poradit, ze ked si ja poziadam o schvalenie prevadzky na moje meno, bude to platit aj pre priatela, alebo musi on osobne mat prihlasenu prevadzku? Skratka chcem aby mal biznis na seba a len bol v podnajme v mojej prevadzke. Nechcem aby bolo vsetko na moje meno a on mi len fakturoval za prace. Prosim, vie niekto poradit? Dakujem.
ivka70
03.06.16,09:14
A mozes vobec dalej prenajimat tieto priestory? Zvycajne to byva v zmluve vylucene alebo podmienene suhlasom prenajimatela.
olivia70
03.06.16,10:03
ivka, v zmluve je, ze nemozem prenajimat bez predchadzajuceho suhlasu, ale verim, ze budu suhlasit..
ivka70
03.06.16,10:12
Tak tym by som zacala ....
jakubzemko
04.06.16,08:55
Kazda organizacia musi mat svoje vlastne povolenie. Aspon tak si myslim. Ja som riesil podobny pripad kde majitel prehlasoval fungujuci stanok zo zivnosti na sro. A musela tam jednoduco formalne ta hygiena prist a dat povolenie. To vazne by to hygiena neschvalia? A co ta hygiena preboha robi. Kontroluje hygienicke poziadavky alebo to kolko je podnajomnikov. To je sila uz na tomto Slovensku.
olivia70
04.06.16,15:00
Asi to tak vyzera, ze musi on, ako prevadzkovatel poziadat hygienu. Uz to asi dam na seba a on bude robit pre mna , inak to nevidim. Ano, hygiena vraj ma s tym problem. Ale tiez si myslim, ze by to nejako schvalili. Dakujem za nazor Jakub.