Terekaa
03.06.16,11:44
potrebujem od vas radu.za nasim domom ma susedka pozemok, ktory vobec nekosi . Usadili sa tam uz hady, neviem ako ju prinutit, aby bola schopna to pokosit. za kazdu radu vam dakujem.
ivka70
03.06.16,09:56
Ty nemas ziadne paky ju donutit kosit pozemok.
Obrat sa na obecny ci miestny urad, ktory to musi zabezpecit.
Ten susedu vyzve na udrzivanie pozemku, ak ten pozemok udrzivany ma byt.
Terekaa
05.06.16,09:15
No lenze bola som aj na obecnom urade len ti povedali, ze to je bezviznamne nieco jej hovorit ze si to mam pokosit sama.
terezamaria
05.06.16,09:22
Každý vlastník pozemku má povinnosť sa o pozemok starať, aspoň tak, že ho pokosí.
Najlepšie sa obrátiť na odbor " Životného prostredia ", ktorý prislúcha k Vašej obci. Tí môžu udeliť aj pokutu, pokiaľ po vyzvaní vlastník pozemok nedá do poriadku. Obecný úrad pokutu udeliť v tomto prípade nemôže, môže len vlastníka vyzvať na odstránenie nedostatkov.
arizona
05.06.16,10:12
Tu si mozes precitat cele znenie zakona,ktory hovori : § 3 ods. 1 písmeno b) zákona 220/2004Z.z. (celé znenie zákona.pdf) ukladá vlastníkom, nájomcom a správcom poľnohospodárskej pôdy povinnosť predchádzať výskytu a šíreniu burín na neobrábaných pozemkoch.

Viac TU http://www.kosenietravy.eu/zakonna-povinnost2/

Mas pravo pisomne sa obratit na vas obecny urad a ziadat,aby vyzvali vlastnika k naprave a povinnosti dodrziavat zakon
Terekaa
05.06.16,11:31
Dakujem :-)
ivka70
05.06.16,13:16
Daj pisomny podnet, s tym, ze neudrziavsmy pozemok je zdrojom burin a alergenov a znemoznuje susedom riadne uzivat ich nehnutelnosti v okoli. Na pisomny podnet musia reagovat pismne, tam uz ta neodniju tym, ze pokos si sama.
Ty nemas na cudzom pozemku vobec co robit. Nieto kosit bez vedomia majitela.
Ak to nerobi suseda, nech sa pistara obec.