crazynka71
03.06.16,14:06
Ak mi príde faktúra od neplátcu DPH za služby a chcem ju prefaktúrovať, mám ju prefaktúrovať plátcovi DPH s DPH alebo tiež bez??
mondes
03.06.16,14:23
Ak si plátca DPH aj ty, tak faktúra bude s DPH.
crazynka71
03.06.16,15:38
mysliš?lebo bolo to konkretne čistenie a tepovanie interiéru, kde sme sa dohodli že my ako prenajímateľ (majiteľ priestoru)polku prefakturujeme nájomcovi(oni maju od nas prenajaty ten priestor ,ktory sa čistil )..a fakturovali nam 200 € bez DPH lebo neboli plátci..tak ja to mam dalej prefa s DPH?ked aj my aj ten najomca je plátca?
rexogazda
03.06.16,20:20
dodanie služby v tuzemsku platitelom dane podlieha daňovej povinnosti okrem služieb podľa §28-48. Čistenie a tepovanie nie je v oslobodených službách od dane.
mondes
04.06.16,00:57
Hmm, trocha odbočím od témy a pýtam sa. Máte v predmete podnikania upratovacie služby? Keďže to faktúrujete? Môžte vlastne túto službu faktúrovať?
Antonia Jendrišáková
04.06.16,10:23
Môžu refaktúrovať, ale s DPH. Sú platitelia DPH.
crazynka71
06.06.16,08:21
my to iba prefakturovávame
crazynka71
06.06.16,08:22
Ďakujem :)