lumile
03.06.16,19:30
Na kruhovom objazde isiel cyklista po lavej strane po ostrovceku, my sme isli z vedlajsej na kruhovy objazd tesne za nim, cyklista zrazu odbocil vpravo, nedal ani znamenie a skrizil nam cestu. Hned sme zastavili, no aj tak nam buchol do auta, spadol, rozbil si hlavu, bol v nemocnici na pozorovani 48 hodin. Policajti tvrdia, ze je to nasa vina, mali sme mu dat prednost a dostatocny odstup. Viete mi poradit co nas caka? Oplati sa vobec nejak branit?
buchač
03.06.16,19:01
Hm...

Kto tam bol ? Predsa vy a cyklista, možno aj svedkovia....a policajti.
Kto vyšetroval nehodu ? Predsa policajti.
Kto rozhodne, čo vás čaká ? Predsa policajti...alebo aj súd.
Oplatí sa brániť ? Predsa vy sa musíte rouhodnúť.
miguel9991
04.06.16,05:05
Ak dobre chápem, pred vami šiel cyklista, vy ste išli za ním a vošli ste obidvaja z vedľajšej cesty na kruhový objazd. Cyklista išiel po kruhovom po ľavej strane, vy ste sa s vozidlom dostali vedľa neho alebo ste boli tesne za ním a on zrazu obbocil doprava na výjazd z kruhového objazdu a vtedy došlo k zrážke. Toto podľa môjho názoru, nie je jednoznačne zavinenie z vašej strany, napíšte mi čo presne máte na aute poškodené, ktoré časti a kde po náraze padol cyklista/pred auto, vedľa auta /resp. Do ktorej časti auta vám cyklista narazil. Boli tam aj nejakí svedkovia, ktorých polícia má a videli ten priebeh nehody? Bolo to v noci, cez deň, pršalo? V obci, alebo mimo obce?
jelalim
04.06.16,05:08
Je to o predvidavosti, ked ste isli na kruhaci za cyklistom, hadam ste si nemysleli, ze on sa bude len tak dokola na tom kruhaci len tocit. Skrizil Vam cestu? Hadam ste cyklistu nepredbiehali z prava na kruhaci?

Je to jednoznacne vina vodica auta, nech sa na to pozeram ako chcem.

Pred cim sa chcete branit? Vy ste zrazili cyklistu a rozbili hu hlavu. On bol ten co bol zranitelnejsi ako vy, a bol zraneny.

Co Vas caka, Vam na fore nikto nepovie.
buchač
04.06.16,05:15
lumile (Dnes 09:01) boli sme tesne za nim,.....
§ 16 Rýchlosť jazdy


(1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad.
lumile
04.06.16,06:01
boli sme tesne za nim, na aute nie je nic poskodene, buchol nam do laveho predneho naraznika a spadol pred auto.Svedkovia boli, bolo to cez den, doobeda, neprsalo, priamo v meste
ivka70
04.06.16,06:46
Vychadza mi to, ze ste obiehali sprava na kruhovom objazde cyklistu, vsetko ostatne je dosledok tejto jazdy na kruhaci.
misoft
04.06.16,09:32
Zabudli ste na jeden fakt - koľko pruhov bolo v kruháči? Jeden? Tak prečo cyklista šiel vľavo v jazdnom pruhu? Nemal by podľa zákona 8/2009 §9 ods.3 jazdiť vpravo?
Toto by malo stačiť na obranu - cyklista PORUŠIL ustanovenie tohto zákona + náhle zmenil smer jazdy + nedal znamenie o zmene smeru jazdy (dokonca i cyklisti sú to povinní robiť!!!)
Takže nesúhlasiť s udelenou prípadnou pokutou, označiť rozhodnutie polície za nesprávne a poukázať na tento zákon a spôsob jazdy cyklistu.
Pokiaľ je to všetko tak, ako sa to popisovalo, väčšiu časť viny na kolízii nesie cyklista - je tiež účastník cestnej premávky a je tiež povinný dodržiavať uvedený zákon.
Ak by aj tam boli dva pruhy (sú aj také kruháče) - i cyklista pri prechádzaní z pruhu do pruhu by sa mal držať §10 ods.6 . Pozor - nemýliť si to s §19 ods.6!!!! - nie je to ten prípad.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-8#p9

Po prečítaní (dôkladnom) - cyklista v kruhovom, vodič vchádza do kruhového ........ teda cyklista MAL prednosť, ak bola prednosť v kruhovom upravená dopravným značením - asi takto:

http://www.dldviktoria.sk/images/ko-ved-ajsia-cesta.png
sosak
04.06.16,11:11
Cyklista išiel po ľavej strane na kruhovom objazde, kde je jeden jazdný pruh. Vy ste vošli na kruhový objazd z vedľajšej cesty hneď za pohybujúcim sa cyklistom, ktorý v snahe odbočiť vrazil pre nedostatočný odstup vášho auta do ľavého predného nárazníka. Jednoznačne ste vy vinníkmi tejto nehody z dôvodu nedostatočného odstupu od cyklistu bez ohľadu, že cyklista išiel na ľavej strane svojho jazdného pruhu. Hádam ste ho nechceli obehnúť sprava, keď si on išiel na kruháči a bol na ňom skôr, ako vy? Policajti majú pravdu, keď vás vinia za túto nehodu, lebo ste mali dať cyklistovi prednosť a dodržať bezpečný odstup.
misoft
04.06.16,11:18
Ups! Tak som zle pochopil a zle napísal. Pokiaľ je to tak - tak poliši mali 100% pravdu.
sosak
04.06.16,11:19
Ak by chceli obiehať zľava, tak by na prednom nárazníku boli stopy nárazu na pravej strane, ale stopy nárazu majú na ľavej strane, tak chceli obiehať cyklistu po pravej strane.
miguel9991
04.06.16,13:23
pozrite si sukromne spravy, tam som vam napisal o tom viac
buchač
04.06.16,15:30
miguel9991 (Dnes 16:23) pozrite si sukromne spravy, tam som vam napisal o tom viac
=======================
Nože daj verejne,čo si napísal...Nacháme sa poučiť...;)

Lebo podľa môjho názoru tu ide o niečo iné a nie nejaké poradenstvo ...
sosak
04.06.16,15:46
Veru aj ja by som bol zvedavý, vo co go...
miguel9991
04.06.16,17:19
Podla mojho nazoru aspon podla toho, čo tvrdite je na vine cyklista. Robil som nehody 10 rokov. Co Vam na mieste povedali policajti, ze ste na vine teraz to neberte tak, ze ste urcite na vine vy. Cyklista je povinny jazdit  prednostne  na chodníku pre cyklistov, kde takyto nie , je povinny jazdit co najblizsie pri pravom okraji vozovky. Vy ste podla mojho nazoru nic neporusili, aj ked nemam k dispozicii spis z policie, fotky, atd. Najprv treba počkat, ake zranenia bude mat cyklista, dolezita je doba liecenia. Zas doba liecenia je subjektivna vec, niekto sa lieci s udretym krkom aj dva tyzdne. Ked doba liecby nepresiahne 7 dni, je to automaticky len priestupok, nezacne sa trestne stihanie podla § 199 TP za ublizenie na zdravi podla §158 TZ. Vtedy policajt bude cely spis objasdnovat ako priestupok, on rozhodne komu da vinu. Potom cely spis posle na spravny organ na prejednanie priestupku, kde bude prtiestupca prejednany. Tam hrozi Vám, kebyze vas uznaju vinnym zakaz cinnosti do 3 rokov a pokuta do 800 eur. Kebyze doba liecenia presiahne 7 dní, mal by policajt zacat trestne stihanie za precin ublizenie na zdravi podla 158 TZ. Tam priberie znalca z odboru zdravotníctva a ten urci objektívnu dobu liecby. Ak by urcil, že doba liecby je do 7 dni, tak trestne stihanie sa postupi uznesenim podla 214 TP   zas na priestupok. Ak by bola doba liecby dlhsia, tak je zas vypisovania na dlho
bubkoch
04.06.16,17:53
zle si to napisal aj keby si to pochopil spravne a v kruhaci by boli 2 pruhy
lumile
04.06.16,18:06
cyklista isiel po vydlazdenom ostrovceku kusok pred nami, nedal znamenie ze odbocuje. Je pravda ze sme mali mat vacsi odstup, hned sme aj zastavili, no aj tak nam buchol do auta a spadol. Vsade okolo su cyklisticka chodniky, nechapem preco isiel po kruhaci
bubkoch
04.06.16,18:19
zbytocna diskusia, keby si mala toto, nemas problem:
http://cierne-skrinky.heureka.sk/mio-mivue-mirror-r30/
ja to mam uz pol roka, clovek nikdy nevie ...