Patrik Peter
04.06.16,18:35
Dobrý deň. Zaujímalo by ma, či môžem riadiť elektrickú trojkolku do max 30km/hod bez vodičského preukazu. (viď obrázok). Taktiež by som sa rád spýtal, či je možné podobné vozidlo zohnať aj na Slovensku. Ďakujem pekne za odpovede. Patrik
ivka70
04.06.16,16:44
Aj na taku elektricku trojkolku je potrebny vodicsky preukaz, ide o vozidlo typu AM.

Do skupiny motorových vozidiel AM patria dvojkolesové alebo trojkolesové motorové vozidlá s najväčšou konštrukčnou rýchlosťou 25 až 45 km/h. Ak ide o dvojkolesové vozidlo, zdvihový objem valcov jeho motora nepresahuje 50 cm3 v prípade spaľovacieho motora alebo najväčší trvalý menovitý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade elektrického motora. Ak ide o trojkolesové vozidlo, zdvihový objem valcov jeho motora nepresahuje 50 cm3 v prípade zážihového motora, najväčší čistý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade spaľovacieho motora alebo najväčší trvalý menovitý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade elektrického motora.

http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/76658-skupiny-a-podskupiny-vodicskych-opravneni/
buchač
04.06.16,16:49
Patrik Peter
04.06.16,16:54
Ďakujem za odpoveď. A čo elektrické horské bicykle napríklad? Aj pri nich treba vodičák? Lebo mi to príde ako veľmi podobná záležitosť.
ivka70
04.06.16,16:56
Ved si to cele precitaj, alebo pozri link od buchaca. Je tam dane do akeho vykonu el.motora nepodlieha vozidlo registracii..
Ty si udal konstrukcnu rychlost 30 Km/h, tym padom by malo ist o vozidlo AM.
Patrik Peter
04.06.16,17:10
Hmm,... a niečo podobné do 25km/hod, aj do dažďa?Neviem nič také podobné nájsť. Budem dochádzať do 8 kilometrov vzdialenej práce a v prípade zlého počasia nechcem zmoknúť a ani veľmi šliapať. Je nejaká možnosť? Ďakujem za Váš čas.
sosak
05.06.16,05:21
Patrik Peter
05.06.16,07:20
Presne take nieco potrebujem. Podobne zalezitosti som uz kdesi nasiel, ale tie ceny boli hrozne vysoke. Neviete, kde by sa podobny autobicykel dal zohnat? Na Slovensku, v Cesku alebo Rakusku? Niekto, kto sa tym zaobera? Ked nie je nevyhnutne mat auto, rozmyslal by som ekologickejsie. Dakujem!