DarinaBuvaličová
06.06.16,07:24
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako správne vyriešiť takúto situáciu. Kamoška robí jednoduche učtovníctvo jednej malej firme, platca DPH. V mesiaci apríl jej firma nedodala jednu vystavenú faktúru s dátumom dodania 15.3.2016. VFA bola pre fyzickú osobu bez IČO. Logicky DPH+Kontrolný výkaz poslala učtovníčka bez zaučtovania tejto vystavenej faktúry. Následne v mesiaci máj firma učtovníčke túto faktúru dodala (s dátum dodania 15.3.2016). účtovníčka ju zaučtovala, vystavila dodatočné daň. priznanie DPH + dodatočný kontrolný výkaz. Faktúra sa jej v kontrolnom výkaze zapisala do kolonky D2(údaje o dodaní tovarov a služieb iných ako uvedených v časti A., z ktorých je platiteľ dane osobou povinnou platiť daň). Z daňového úradu prišiel firme list, k ktorom bolo CHYBA TRANSAKCIE - POPIS CHYBY Neexistuje transakcia na zrušenie. Vedeli by ste nám niekto poradiť, o čo vlastne ide, čo je treba opraviť? Aký máme zvoliť ďalší postup? Veľmi pekne ďakujeme. Veľmi by ste nám tým pomohli.
blondy
06.06.16,05:30
treba porovnať udaje D2 v pôvodnom KV, a v dodatočnom, riadok čo v dodatočnom zapísala na zrušenie pravdepodobne nie je taký istý ako v riadnom KV.
DarinaBuvaličová
06.06.16,05:46
to nejde ani o zrušenie ako o doplnenie jednej faktúry, to znamená, že automaticky sa zrušil riadok predošlej faktúry. A zapísal sa nový riadok súčet už dvoch faktúr. Robí to prvýkrát a nevie ako to ma správne vyzerať.
DarinaBuvaličová
06.06.16,05:53
Údaj pôvodného riadku v pôvodnom KV je totožný s riadkom v dodatočnom KV. Tento riadok je v dodatočnom KV označený ako kód opravy 1. Pod ním v dodatočnom KV je druhý riadok, a ide o súčet pôvodnej faktúry + novej faktúry. Je označený ako kód opravy 2.
avalik
06.06.16,05:59
ked len doplnas, nemas co zrusit
... takze dodatocny kontrolny vykaz s vyplnenym jednym riadkom (chybajuca faktura) a kod chyby 2
DarinaBuvaličová
06.06.16,06:06
jaaj, len ide o to, že tie dva riadky program v dodatočnom KV sam vygeneroval takto. Ona nič nerušila. Ma sa to niekde zaznačiť v programe? Použiva program ALFA PLUS.
DarinaBuvaličová
06.06.16,06:13
ešte ma napadlo DUD -dátum uplatnenia dane má byť 15.3.2016 ako dátum dodania alebo dátum kedy podávam dodatočné daňové priznanie? Lebo v programe automaticky nabehlo 15.3.2016. Či náhodou toto nie je problém, prečo nám v dodatočnom KV vybehujú dva riadky? Fakt netuši kde môže mať chybu.
avalik
06.06.16,06:34
nech si zavola do Krosu