daskka
21.06.06,11:04
Dobrý deň, rada by som sa podelila o moju skúsenosť, neviem či som sa trafila do tejto témy, len neviem už kde s tejto patovej situácie. Ak mi dovolíte, opísala by som vám ju.
V denníku som našla inzerát jednej modeling. Agentúry, že hľadajú detských modelov. Kedze mam vlastne vtedy som mala 6mesacneho synčeka, tak som sa prihlásila a využila som to. Prišli sme, spísali zmluvu-na moju velkuuuu sprostosť som si ju vôbec neprecitala a podpísala, odfotili malého a išli domov. Teraz mi došla ďalšia upomienka s tým, že mam uhradiť spoločnosti za registráciu 20tisic. Ako matka na materskej je to pre mňa vysoká cena. No najviac ma mrzí ako som sa mohla dať tak nachytať.
Keď si spamatne spomínam, tak všetko hralo do karát im a nie mne. Objednali nás na 15:00, no zobrali nás až o 16:10 a môj synček už bol značné nervózny, tým pádom som bola aj ja, už som chcela mat všetko z krku, takže aj tam vidím chybu resp dôvoď, že prečo som nepreštudovala danú zmluvu. A baba len tárala o kastingoch, o aký komparz mame záujem a aký jazyk ovládam a bla bla, ale danú sumu vôbec nespomenula. Veď keby mi len povedala, že odfotíme malého a potom zaplatíte 20tisic, sa otočím na opätku a zbohom.
No teraz neviem čo ďalej, mam to zaplatiť či ignorovať? Ak to budem ignorovať, čo budem mat z toho? Prosím vás, poraďte mi, lebo už nemyslím na nič iné iba čo ďalej.
Ďakujem
Olgica
21.06.06,09:08
Ak je zmluva podpísaná, určite to treba zaplatiť, inak ťa budú naháňať súdom.
Vždy si treba prečítať čo podpisuješ!
plavčík
21.06.06,09:11
žiaľ stáva sa to čo aj tebe...zmluva je vždy pri týchto "agentúrach" spísaná v ich prospech. Takže neviem či s tým niečo urobíš...možno znou si podrobne prečítať zmluvu a hľadať niečo čo by ti pomohlo.
Vieš tieto agentúry využívajú to, že všetky deti sú krásne a tak nacytajú veľa mamičiek, urobia im zopár fotiek "akože book" a za to zobetú 15-25 tisíc ale skutočnú zmluvu ti nadajú.
Možno by stálo dať podnet na prešetrenie solídnosti agentúry. Ozaj pozrela si sa či to skutočne je registrovná agentúra?
dosi
21.06.06,09:13
Ja by som sa obrátila na políciu a určite sa nájde daľších sto lúdí kt. takýmto podvodníkom naleteli.
saili
21.06.06,09:16
Ahoj,

nebudem menovať tú firmu, ale asi viem o ktorú ide. Je mi ľúto že si na to doplatila..........
to ako by si mala postupovať, záleží od toho čo máš v tej zmluve. či je tam uvedená pokuta v prípade nezaplatenia, príp. výpoved zmluvy a pod. a podľa toho sa bude postupovať dalej.ak budeš mať čas napíš mi to.
tá dotyčná ťa ale mala aj pri rozhovore na to upozorniť.
rada
21.06.06,09:16
Po prečítaní príspevku č. 1 bez možnosti preštudovania si predmetnej zmluvy mi nedá nič iné ako súhlasiť s názorom v príspevku č.2.
Nie je to tak dávno čo v médiách rozoberali obdobné prípady. Môj názor je, že nie je potrebné absolútne reagovať na ponuky takýchto spoločností. Ale opakujem môj súbjektívny názor.
Možno stojí za úvahu zmluvu dať preštudovať právnikovi či by medzi riadkami nenašiel nejakú možnosť minimálne zníženie uvedenej sumy ak nie jej úplne či už napadnutie zmluvy pre neplatnosť; odstúpenie od zmluvy; odpustenie sumy a pod.
Fany
21.06.06,09:49
a či vôbec sa nedá chytiť niečoho takého ako "uvedenie klienta do omylu". To by asi vedeli o tom niečo právnici. Tiež by som šla najprv za právnikom. Oni najskôr budú vedieť, ako sa prípadne z toho vymotať.

Škoda, že sa musíme občas poučiť aj na vlastných chybách. V každom prípade tiež sa prikláňam k:
1. overiť si nejako túto firmu
2. nechať si čas na premyslenie
3. riadne si prečítať zmluvu (hoci oni schválne píšu také dlhé zmluvy, aby sa to nikomu nechcelo čítať)
4. pýtať sa, pýtať sa, myslieť aj na takéto problémové situácie.
Richard
21.06.06,10:01
ja by som len odporučil založiť túto tému ešte raz tak aby bol názov agentúry v názve témy.
Potom je aj veľký predpoklad že sa na tému dostanú ľudia, ktorí si budú hľadať informácie o agentúre cez GOOGLE alebo iné vyhľadávače...

Vôbec sa ničoho nemusíš báť ak zverejníš ich meno. Podľa toho ako sa k tebe správali ťa zjavne ťa zámerne uviedli do omylu. Napíš to presne tak ako si to písala tu v prvom príspevku, bez označovania ich za podvodníkov a podobne.

Prípade mi napíš a ja zmením názov tejto témy...

------------------------
P.S. už som dostal žiadosti od istej firmy o ktorej sa na Porade nepsíalo v ružovom svetle. samozrejme som to nechal tak bez zmazania - na to tu Porada je - aby si ľudia vedeli poradiť....
ephra1m
21.06.06,10:27
skus napisat nieco blizsie k tej zmluve - predpokladam , ze je to zmluva uzavreta podla obcianskeho zakonnika - skus napisat jej nazov, co je obsahom plnenia, sankcie, moznosti odstupenia od zmluvy - co najviac ju opis, resp. prepis. Mozno sa tam najde nejaky zakonny dovod na odstupenie, resp. neplatnost zmluvy....
Fany
21.06.06,10:50
Už tu bola téme "Pochybné firmy ???". Možno by sa v nej mohlo pokračovať. Každý máme nejaké skúsenosti, tak varujme iných.
ezexyel
21.06.06,11:03
musim suhlasit s tym, ze ak je zmluva podpisana, bude nutne to zaplatit. treba si poriadne prestudovat moznosti odstupenia od zmluvy a pripadne zmluvne sankcie. rovnako ako aj zavazok mlcanlivosti, ak je dohodnuty.

a nieco ako "uvedenie klienta do omylu" nebude velmi mozne, lebo tym ze si zmluvu podpisala, dala si najavo, ze si si prestudovala jej obsah a s celym jej znenim suhlasis bez vyhrad.

ale na nejake konkretne stanovisko by bolo potrebne tu zmluvui vidiet.

btw, taka poznamocka.. na pravnikov nadavate, ale je dobre sa na nich obratit predtym, nez nieco podpisete. potom je uz zvycajne neskoro :-(
daskka
21.06.06,11:09
ten nazov "institucie" je MODELTEAM, kludne to zverejnite, som z toho znechutena. urobila som si aj taky domaci prieskum pomocou netu a zistila som, ze na prvy pohlad to je solidna firma, ale ako bolo uz spomenute, uz sa nachytalo viac ludi.
mozem opisat aj tu zmluvu.
1)poskytovatel sa touto zmluvou zaväzuje so suhlasom a na zaklade poverenia objednavatela poskytnut mu bezplatne zverejnenie fotografie dietata...moj syn....na nasledujucom Headsheet-Poster KIDS, z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling, z toho 10najlepsich vo zväčšenom formate, vratane negativu v elektronickej podobe na CD a sedkartu. Predmetom tejto zmluvy nie je objednavka ani sprostredkovanie akychkolvek sluzieb a vztahov objednavatela s tretimi osobami( fotografmi, spolocnostami...), ktori si na stranke agentury prehliadnu postery a sedkarty. Sprostredkovanie poskytne poskytovatel iba na zaklade uzavreteho pisomneho dodatku alebo osobitnej zmluvy medzi zmluvnymi stranami.
2)objednavatel sa zavazuje zaplatit poskytovatelovi odmenu, stanovenu dohodou zmluvnych stran na sumu 20tisic....perom je dopisane 4mesacne splatky
3)odmena je splatna uhradou platobnou kartou v sidle spolocnosti poskytovatela v den podpisu tejto zmluvy. Ak je objednavatel v omeskani s uhradou odmeny, zavazuje sa platit poskytovatelovi uroky z omeskania vo vyske dvojnasobku zakladnej sadzby vyhlasenej NBS k prvemu dnu omeskania s platbou do dna zaplatenia(6%)
4)objednavatel prehlasuje, ze bol pocas telefonickeho rozhovoru za ucelom poskytnutia sluzieb poskytovatelom a osobneho predstavenia v jeho sidle vyslovne upozorneny na skutocnost, ze uzavretie tejto zmluvy nema vyznam pre pripad jeho zaujmu iba o jedno uverejnenie reklamy v casopise...co je blbost, nikto mi nic nepovedal.
5)objednavatel sa zavazuje zaplatit poskytovatelovi zmluvnu pokutu vo vyske dohodnutej odmeny v ods 2 a urokov z omeskania pocitanych podla ods 3 do dna zaplatenia, ak sa nedostavi s dietatom dna ...kedy som tam bola...za ucelom splnenia zavazku poskytovatela a suhlasi so zapocitanim uhradenej odmeny a urokov z omeskania na uhradu zmluvnej pokuty.
6) zmluvne strany prehlasuju, ze zmluvu uzavreli po vzajomnej dohode, jej ustanovenia prerokovali, ich zneniu porozumeli a na znak suhlasu ju potvrdzuju podpismi.
7)tato zmluva bola uzatvorena v dvoch exemplaroch, z ktorych kazdy ucastnik odbdrzi jeden, mozno ju menit iba pisomnou dohodou podpisanou obidvoma zmluvnymi stranami a objednavatel nemoze od nej odstupit.
8)tato zmluva nadobuda ucinnost dnom jej podpisu obidvomi zmluvnymi stranami.
takze to je ona, idete ma ukamenovat?:(
saili
21.06.06,11:24
no priznávam že to písal niekto "veľmi šikovný"! neboj ukameňovať ta nejdeme....tada aspon ja nie........!!!!
tak: v odseku 2 sa uvádza že: objednavatel sa zavazuje zaplatit poskytovatelovi odmenu, stanovenu dohodou zmluvnych stran na sumu 20tisic....perom je dopisane 4mesacne splatky!
podľa toho by to malo byť tak, že vy ste sa na tej odmene dohodli. možeš sa brániť tým, že si sa nedohodla na žiadnej odmene, resp. nikto sa s tebou nedohadoval.
a dalej:
3)odmena je splatna uhradou platobnou kartou v sidle spolocnosti poskytovatela v den podpisu tejto zmluvy. Ak je objednavatel v omeskani s uhradou odmeny, zavazuje sa platit poskytovatelovi uroky z omeskania vo vyske dvojnasobku zakladnej sadzby vyhlasenej NBS k prvemu dnu omeskania s platbou do dna zaplatenia(6%)
tot mi tiež nejde do hlavy.....prečo ťa potom neupozornili, ked si už tú zmluvu podpísala, že to máš hned v ten den uhradiť.
NO ja tvojom mieste by som určite šla za právnikom. neviem čo ti on aký postup poradí, ale mal by sa zamerať na to, že si nebola oboznámená s tou dohodou medzi zmluvnými stranami na tej dohode a teda neplatnosť zmluvy. ak je dobrý tak by to mal zvládnuť.
saili
21.06.06,11:26
ten koniec som trochu domotala, ale dúfam že sa v tom vyznáš.......
ezexyel
21.06.06,11:36
no priznávam že to písal niekto "veľmi šikovný"! neboj ukameňovať ta nejdeme....tada aspon ja nie........!!!!
tak: v odseku 2 sa uvádza že: objednavatel sa zavazuje zaplatit poskytovatelovi odmenu, stanovenu dohodou zmluvnych stran na sumu 20tisic....perom je dopisane 4mesacne splatky!
podľa toho by to malo byť tak, že vy ste sa na tej odmene dohodli. možeš sa brániť tým, že si sa nedohodla na žiadnej odmene, resp. nikto sa s tebou nedohadoval.
a dalej:
3)odmena je splatna uhradou platobnou kartou v sidle spolocnosti poskytovatela v den podpisu tejto zmluvy. Ak je objednavatel v omeskani s uhradou odmeny, zavazuje sa platit poskytovatelovi uroky z omeskania vo vyske dvojnasobku zakladnej sadzby vyhlasenej NBS k prvemu dnu omeskania s platbou do dna zaplatenia(6%)
tot mi tiež nejde do hlavy.....prečo ťa potom neupozornili, ked si už tú zmluvu podpísala, že to máš hned v ten den uhradiť.
NO ja tvojom mieste by som určite šla za právnikom. neviem čo ti on aký postup poradí, ale mal by sa zamerať na to, že si nebola oboznámená s tou dohodou medzi zmluvnými stranami na tej dohode a teda neplatnosť zmluvy. ak je dobrý tak by to mal zvládnuť.

tieto vyhrady su sice moralne spravne, ale z hladiska prava neprejdu. je tam totiz nieco take ako:
6) zmluvne strany prehlasuju, ze zmluvu uzavreli po vzajomnej dohode, jej ustanovenia prerokovali, ich zneniu porozumeli a na znak suhlasu ju potvrdzuju podpismi.
myslim, ze blizsie to netreba rozvadzat.
tym, ze si obdrzala navrh zmluvy, bola si upozornena na vsetky skutocnosti, ktore su v nej upravene. a kedze si ju aj podpisala, znamena to, ze si si precitala podmienky zmluvneho vztahu a ze s nimi suhlasis. :-(
nechcem byt cynicky, ale s tymto sa uz podla mojho nazoru vela spravit neda. je mozne, ze nejaky iny pravnik najde riesenie, ale podla mna tym, ze zmluva bola podpisana v takomto zneni nie je mozne dovolavat sa, ze si o niecom nevedela....mala si predsa tu zmluvu v ruke a nik ta nenutil podpisovat. je tam par "blbych" ustanoveni, ktore by sa dali napadnut, ale povinnost zaplatit by to nijako neovplyvnilo. a to nevravim o tom, ze suma sa zvysuje o dohodnute uroky z omeskania.
ezexyel
21.06.06,11:38
a este:
"podľa toho by to malo byť tak, že vy ste sa na tej odmene dohodli. možeš sa brániť tým, že si sa nedohodla na žiadnej odmene, resp. nikto sa s tebou nedohadoval."
tym, ze si zmluvu podpisala, dohodla si sa... da sa povedat, ze zmluva je pisomna dohoda
Manon
21.06.06,11:43
Mily Ezexyel,

plne s Tebou súhlasím, až na tú poslednú vetu.
Ja sa totiž súdim už 11 rokov, sú to spory, v ktorých si evidentne uplatňujem svoje právo a zatiaľ len každý advokát natŕčal ruku a nič neurobil!
A ani by mi to tak nevadilo, keby nepýtali nekresťanské sumy. Čo vidí aj laik, keď ich vidí v akých priestoroch sedia, ako bývajú, na čom sa oni a ich rodiny vozia, ako sú obliekaní
Takže majú sa veľmi dobre ešte pred tým, ako urobia dobre svojmu klientovi formou úspešne a rýchlo skončeného sporu.

Prepáč, ale je to tak!!!
ezexyel
21.06.06,11:47
Mily Ezexyel,

plne s Tebou súhlasím, až na tú poslednú vetu.
Ja sa totiž súdim už 11 rokov, sú to spory, v ktorých si evidentne uplatňujem svoje právo a zatiaľ len každý advokát natŕčal ruku a nič neurobil!
A ani by mi to tak nevadilo, keby nepýtali nekresťanské sumy. Čo vidí aj laik, keď ich vidí v akých priestoroch sedia, ako bývajú, na čom sa oni a ich rodiny vozia, ako sú obliekaní
Takže majú sa veľmi dobre ešte pred tým, ako urobia dobre svojmu klientovi formou úspešne a rýchlo skončeného sporu.

Prepáč, ale je to tak!!!

to bude asi tym, ze advokat poskytuje pravne rady a nie vyhrava spory... ;)
ale to sem nepatri, dasske tym nepomozeme... a pokial sa nemylim, na porade je mnoho pravnikov, ktory poskytuju rady zadarmo, takze tvoj nazor sa ma trosku dotyka!!!
Manon
21.06.06,11:56
1)poskytovatel sa touto zmluvou zaväzuje so suhlasom a na zaklade poverenia objednavatela poskytnut mu bezplatne zverejnenie fotografie dietata...moj syn....na nasledujucom Headsheet-Poster KIDS, z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling

>>nema sa vyzadovat uhrada tejto sumy az potom, co:
1/ objednavatel poveri poskytovatela na uverejnenie fotografii?? Existuje nejake poverenie?
2/ poskytovatel vyda objednavatelovi 30-40 fotiek, s ktorymi by mal poskytovatel suhlasit a az potom uhradit predmetnu sumu? Ak urobili len 1 fotku, tak bez fotomontaze nevyrobia dalsie. Tak za co vlastne ta platba????

Som len laik, ale sa snazim vyuzivat svoj lebecny potencial :-)))
Možno sa mylim, tak sorry.
ezexyel
21.06.06,12:07
1)poskytovatel sa touto zmluvou zaväzuje so suhlasom a na zaklade poverenia objednavatela poskytnut mu bezplatne zverejnenie fotografie dietata...moj syn....na nasledujucom Headsheet-Poster KIDS, z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling

>>nema sa vyzadovat uhrada tejto sumy az potom, co:
1/ objednavatel poveri poskytovatela na uverejnenie fotografii?? Existuje nejake poverenie?
2/ poskytovatel vyda objednavatelovi 30-40 fotiek, s ktorymi by mal poskytovatel suhlasit a az potom uhradit predmetnu sumu? Ak urobili len 1 fotku, tak bez fotomontaze nevyrobia dalsie. Tak za co vlastne ta platba????

Som len laik, ale sa snazim vyuzivat svoj lebecny potencial :-)))
Možno sa mylim, tak sorry.

)poskytovatel sa touto zmluvou zaväzuje so suhlasom a na zaklade poverenia objednavatela poskytnut mu bezplatne zverejnenie fotografie dietata...moj syn....na nasledujucom Headsheet-Poster KIDS, z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling, z toho 10najlepsich vo zväčšenom formate, vratane negativu v elektronickej podobe na CD a sedkartu. Predmetom tejto zmluvy nie je objednavka ani sprostredkovanie akychkolvek sluzieb a vztahov objednavatela s tretimi osobami( fotografmi, spolocnostami...), ktori si na stranke agentury prehliadnu postery a sedkarty. Sprostredkovanie poskytne poskytovatel iba na zaklade uzavreteho pisomneho dodatku alebo osobitnej zmluvy medzi zmluvnymi stranami.

zverejnenie je bezplatne....uhrada je za vyhotovenie fotomapy...pokial by tato foto mapa nemala predpisanych 30-40 fotiek, snad by sa s tym dalo nieco robit...

ma ich??
daskka
21.06.06,12:10
manon, asi som aj ja laik alebo amater...no ako si to napisal, tak to znie logicky a uplne ma to vystihuje. ja som nikoho nepoverila, ani sa mi nepaci to oznacenie, ze som objednavatel.
a k bodu 2 sa uz nerozumiem, ale ziadne fotecky ja uz necem.
ja viem, ze som tu zmluvu mala citat, xkrat som si uz vynadala a tak velmi ma to mrzi, viem aj ze to nikoho nezaujima, ze ma to mrzi...
a inak, uz mi dosla aj upomienka a v nej stoji: uplatnime si PRAVO a podla zmluvy vam zapocitame 100%penale...
neviem, mozno som blba, ale kde v tej zmluve su spomenute tie penale? ci sa to vola nejak inak v tej zmluve?
daskka
21.06.06,12:13
no to neviem. nikto mi ziadnu fotomapu neukazoval, si myslim, ze asi to mam zaplatit a potom mi to daju, ci tak nejako?
ezexyel
21.06.06,12:17
manon, asi som aj ja laik alebo amater...no ako si to napisal, tak to znie logicky a uplne ma to vystihuje. ja som nikoho nepoverila, ani sa mi nepaci to oznacenie, ze som objednavatel.
a k bodu 2 sa uz nerozumiem, ale ziadne fotecky ja uz necem.
ja viem, ze som tu zmluvu mala citat, xkrat som si uz vynadala a tak velmi ma to mrzi, viem aj ze to nikoho nezaujima, ze ma to mrzi...
a inak, uz mi dosla aj upomienka a v nej stoji: uplatnime si PRAVO a podla zmluvy vam zapocitame 100%penale...
neviem, mozno som blba, ale kde v tej zmluve su spomenute tie penale? ci sa to vola nejak inak v tej zmluve?

zmluvna pokuta je uvedena v ods.5, ale podla toho, co tam je napisane, ti ju uctovat nemozu...mannon ma preklaje,ale byt tebou skocim aj so zmluvou za nejakym advokatom.
daskka
21.06.06,12:22
a este, keby som urobila nieco taketo: asi mi dojde uz doporucena upomienka, tak ja ju neprevezmem, proste na to zabudnem, tak mozu mi poslat nejakeho exekutora? a ked som nemajetna?
viete, zvazujem vsetky alternativy, aj ked su mozno padnute na hlavu...
JankaO
21.06.06,12:30
a este, keby som urobila nieco taketo: asi mi dojde uz doporucena upomienka, tak ja ju neprevezmem, proste na to zabudnem, tak mozu mi poslat nejakeho exekutora? a ked som nemajetna?
viete, zvazujem vsetky alternativy, aj ked su mozno padnute na hlavu...

Aj keď doporučenú zasielku nepreberiete, bude sa považovať za doručenú.
ezexyel
21.06.06,12:35
a este, keby som urobila nieco taketo: asi mi dojde uz doporucena upomienka, tak ja ju neprevezmem, proste na to zabudnem, tak mozu mi poslat nejakeho exekutora? a ked som nemajetna?
viete, zvazujem vsetky alternativy, aj ked su mozno padnute na hlavu...

nie, na zaklade upomienky exekutor nepride. najprv musia dat navrh na sud, sud musi vydat rouhodnutie, ktorym ta zaviaze zaplatit, toto rozhozhodbutie timusi byt dorucene a ty sa nesmies proti nemu odvolat, aby nadobudlo pravoplatnost. az potom mozu dat navrh na zacatie exekucie, pride ti upovedomenie o zacati exekucie a ak v zakonnej lehote nepodas namietky, zacne exekutor konat. ak by si bola nemajetna, tak by ti pravdaze nemal co zobrat, ale bola by si prekvapena, co vsetko sa najde.... to by asi velmi riesenie nebolo. a ak mas nejaku nehnutelnost -byt, dom, zahradu,tak by si o to prisla. nehovoriac o tom, ze ak teraz nemas majetok, pokojne sa moze vyckat aj desat rokov, kym nejaky pozhanas a potom ti ho zoberu + bude sa ti to nadalej urocit 6% rocne, co je za prvy rok cca. 1200 Sk
daskka
21.06.06,12:35
Aj keď doporučenú zasielku nepreberiete, bude sa považovať za doručenú.
tak dajme tomu, ze ju budu povazovat za doporucenu, aky bude postup dalej?
ezexyel
21.06.06,12:36
Aj keď doporučenú zasielku nepreberiete, bude sa považovať za doručenú.

suhlasim, ale dorucenie upomienky nema ziaden vyznam
daskka
21.06.06,12:37
nie, na zaklade upomienky exekutor nepride. najprv musia dat navrh na sud, sud musi vydat rouhodnutie, ktorym ta zaviaze zaplatit, toto rozhozhodbutie timusi byt dorucene a ty sa nesmies proti nemu odvolat, aby nadobudlo pravoplatnost. az potom mozu dat navrh na zacatie exekucie, pride ti upovedomenie o zacati exekucie a ak v zakonnej lehote nepodas namietky, zacne exekutor konat. ak by si bola nemajetna, tak by ti pravdaze nemal co zobrat, ale bola by si prekvapena, co vsetko sa najde.... to by asi velmi riesenie nebolo. a ak mas nejaku nehnutelnost -byt, dom, zahradu,tak by si o to prisla. nehovoriac o tom, ze ak teraz nemas majetok, pokojne sa moze vyckat aj desat rokov, kym nejaky pozhanas a potom ti ho zoberu + bude sa ti to nadalej urocit 6% rocne, co je za prvy rok cca. 1200 Sk
jaaaaaaj, tak to uz je ine kafee, tak to radsej pozhanam nejakeho pravnika a snim nieco podniknut. a keby som zavolala do tej firmy a skusila sa dohodnut? myslite, ze to ma vyznam?
rada
21.06.06,12:39
Po prečítaní príspevkov ja by som tiež odporučila ísť za právnikom, pretože ja (tiež som právnik) sama nedokážem zo zmluvy citovaných niektorých ustanovení v príspevkoch zaujať stanovisko napriek tomu, že sa mi zdá, že tam majú minimálne formálne nedostatky ( to čo už je spomínané forma platby raz v sídle spoločnosti, druhýkrát 4 splátky...). Niekedy sa v praxi stáva, že spoločnosť dokáže sa dohodnúť na inom stanovisku ako na tom, ktoré vyplýva zo zmluvy napr. ak sa jej listom vytknú všetky formálne nedostatky, nakoľko právne nedostatky nie sú. Za tie peniaze, teda 20 000,- + zmluvná pokuta+ úroky z omeškania to stojí.
Ak môžem odporučiť treba sa informovať na dobrého (nie drahého) právnika a nebežať k prvému dostupnému, aby to nedopadlo tak ako to je písané vo viacerých príspevkoch.
JankaO
21.06.06,12:39
suhlasim, ale dorucenie upomienky nema ziaden vyznam

Súhlasím, to bola všeobecná odpoveď, že neprevzatie doporučenej zásielky nemá za následok, aby sa považovala za nedoručenú, v akomkoľvek právnom vzťahu.
daskka
21.06.06,12:39
alebo takato je situacia: byvam u rodicov, jedine co vlastnim je mobil, oblecenie a prislusenstvo mojho synceka ako hracky, postielka a pod.
je to moc konkretne, len fakt si neviem predstavit co sa robi napr aj v takejto situacii
daskka
21.06.06,12:41
Súhlasím, to bola všeobecná odpoveď, že neprevzatie doporučenej zásielky nemá za následok jej nedoručenie.
no dobre, tu trosku by som oponovala, ale napr zmenim adresu, tak ako viem, ci som bola upomenuta alebo nie? ved som o nicom nevedela:(
ezexyel
21.06.06,12:41
jaaaaaaj, tak to uz je ine kafee, tak to radsej pozhanam nejakeho pravnika a snim nieco podniknut. a keby som zavolala do tej firmy a skusila sa dohodnut? myslite, ze to ma vyznam?

urcite to ma vyznam :-) ale lepsie ako zavolat je viest pisomnu korespondenciu... a toho pravnika odporucam :-)
daskka
21.06.06,12:44
Po prečítaní príspevkov ja by som tiež odporučila ísť za právnikom, pretože ja (tiež som právnik) sama nedokážem zo zmluvy citovaných niektorých ustanovení v príspevkoch zaujať stanovisko napriek tomu, že sa mi zdá, že tam majú minimálne formálne nedostatky ( to čo už je spomínané forma platby raz v sídle spoločnosti, druhýkrát 4 splátky...). Niekedy sa v praxi stáva, že spoločnosť dokáže sa dohodnúť na inom stanovisku ako na tom, ktoré vyplýva zo zmluvy napr. ak sa jej listom vytknú všetky formálne nedostatky, nakoľko právne nedostatky nie sú. Za tie peniaze, teda 20 000,- + zmluvná pokuta+ úroky z omeškania to stojí.
Ak môžem odporučiť treba sa informovať na dobrého (nie drahého) právnika a nebežať k prvému dostupnému, aby to nedopadlo tak ako to je písané vo viacerých príspevkoch.
a vy by ste mi nechceli pomoct v tejto situacii?:) ;)
JankaO
21.06.06,12:45
alebo takato je situacia: byvam u rodicov, jedine co vlastnim je mobil, oblecenie a prislusenstvo mojho synceka ako hracky, postielka a pod.
je to moc konkretne, len fakt si neviem predstavit co sa robi napr aj v takejto situacii


Ak nič nevlastníte, nič Vám nemôžu zobrať, osobné veci exekúcii nepodliehajú, presne je to uvedené v §§ 114 - 130 Exekučného poriadku Zákon 233/1995
účtovník 007
21.06.06,12:48
alebo takato je situacia: byvam u rodicov, jedine co vlastnim je mobil, oblecenie a prislusenstvo mojho synceka ako hracky, postielka a pod.
je to moc konkretne, len fakt si neviem predstavit co sa robi napr aj v takejto situacii

Počuj Daskka, z Tvojich príspevkov cítim, ako keby si už mala nejakú korešpondencie za sebou. Informuješ nás úplne správne? Ak už hovoríš o majetku, oblečenie, hračky....nie čo mi tu nesedí. Inak hračky, postielka.....sú veci nepodliehajúce exekúcii. Nepodnikli náhodou už nejaké kroky proti Tebe? Ak nie, rýchle konaj. Navštív právnika, daj prezrieť zmluvu. Presne ako Ti radia.

PS: super, že nám na Porade pribúdajú právnici:)
daskka
21.06.06,12:49
Ak nič nevlastníte, nič Vám nemôžu zobrať, osobné veci exekúcii nepodliehajú, presne je to uvedené v §§ 114 - 130 Exekučného poriadku Zákon 233/1995
a to mozu aj neskor poslat exekutora? ked uz budem nieco vlastnit? on ma bude uz mat na nejakom zozname a po urcitom case ma pride opat navstivit?
JankaO
21.06.06,12:50
no dobre, tu trosku by som oponovala, ale napr zmenim adresu, tak ako viem, ci som bola upomenuta alebo nie? ved som o nicom nevedela:(



Toto nie je dôvod, aby sa zásielka nepovažovala za doručenú, je Vašou vecou, akým spôsobom zabezpečíte, aby zásielky po zmene adresy Vám boli doručené. ( napr oznámenie o novej adrese na poštu v mieste predchádzajúceho bydliska a pod. ) V prípade neprevzatia zásielky to nie je problém odosielateľa ale prijímateľa.
daskka
21.06.06,12:51
Počuj Daskka, z Tvojich príspevkov cítim, ako keby si už mala nejakú korešpondencie za sebou. Informuješ nás úplne správne? Ak už hovoríš o majetku, oblečenie, hračky....nie čo mi tu nesedí. Inak hračky, postielka.....sú veci nepodliehajúce exekúcii. Nepodnikli náhodou už nejaké kroky proti Tebe? Ak nie, rýchle konaj. Navštív právnika, daj prezrieť zmluvu. Presne ako Ti radia.

PS: super, že nám na Porade pribúdajú právnici:)
nieeeee, nieee, boze chran, len to nie. aj ked som mozno mlada(20) a dala vlastne nechala som sa oklamat, poznam to skor zo zivota, mozno z telky a pod. ja len chcem aby ste ma spravne pochopili, ze sa chcem skor tomu plateniu vyhnut ako zaplatit ho.
rada
21.06.06,12:53
Pozabudla som citovať. Takže pre dasska:
Prečo nie? Ale ako som spomínala, potrebovala by som všetky podklady, zmluvu popr. nejaká korešpondencia ak bola a na základe toho by som posúdila čo ďalej.
Dalo by sa to urobiť aj spôsobom (ak nie ste z Bratislavy) buď zaslať mi kópie poštou alebo naskenovať a zaslať mi do počítača.
Nechávam to na Vás.
JankaO
21.06.06,12:55
nieeeee, nieee, boze chran, len to nie. aj ked som mozno mlada(20) a dala vlastne nechala som sa oklamat, poznam to skor zo zivota, mozno z telky a pod. ja len chcem aby ste ma spravne pochopili, ze sa chcem skor tomu plateniu vyhnut ako zaplatit ho.


To nám je všetkým jasné, ale napriek dobrým radám z porady, nemáte čím konktrétne argumentovať. V prípade, že tým poveríte právnika, máte väčšiu istotu ako keď "jedna pani povedala". Čím ale absolútne sa nechcem dotknúť kvality porady.
ezexyel
21.06.06,12:58
Toto nie je dôvod, aby sa zásielka nepovažovala za doručenú, je Vašou vecou, akým spôsobom zabezpečíte, aby zásielky po zmene adresy Vám boli doručené. ( napr oznámenie o novej adrese na poštu v mieste predchádzajúceho bydliska a pod. ) V prípade neprevzatia zásielky to nie je problém odosielateľa ale prijímateľa.

a s tymto zas nesuhlasim ja :D
ak sa doporucena zasielka neprevezme, je plati domnienka jej dorucenia. tato domnienka je vsak vyvratitelna. ak uz na danej adrese nebyvam a mam nahlasene nove trvale bydlisko, je to podla mna dovod ako stvoreny na vyvratenie domnienky dorucenia ;)
daskka
21.06.06,13:03
To nám je všetkým jasné, ale napriek dobrým radám z porady, nemáte čím konktrétne argumentovať. V prípade, že tým poveríte právnika, máte väčšiu istotu ako keď "jedna pani povedala". Čím ale absolútne sa nechcem dotknúť kvality porady.
alebo este ma napadlo, ked to daju aj na sud, tak nemoze sa stat, ze mi to dorucia az o 5-10rokoch, ci v takychto pripadoch su sudy velmi rychle?
ezexyel
21.06.06,13:09
alebo este ma napadlo, ked to daju aj na sud, tak nemoze sa stat, ze mi to dorucia az o 5-10rokoch, ci v takychto pripadoch su sudy velmi rychle?

pisal som ti, ze s exekuciou mozu pockat.... staci, ze sa da navrh na zacatie exekucie a exekutor si ta moze raz rocne preklepnut, ci si eprisla k nejakemu majetku...alebo dvakrat rocne..alebo raz mesacne.. podla toho, kolko prace bude mat
účtovník 007
21.06.06,13:10
alebo este ma napadlo, ked to daju aj na sud, tak nemoze sa stat, ze mi to dorucia az o 5-10rokoch, ci v takychto pripadoch su sudy velmi rychle?

Daskka, daskka nešpekuluj. Zober všetky podklady a vyhľadaj právnika. Veď len keď si všimneš príspevky od fundovaných v Tvojej téme, vidíš ako narábajú so slovami. Na toto je laik krátky.
kukučka
21.06.06,13:14
Zle som čítala či čo, máte vôbec dajakú fotku v ruke? A čo tak zobrať dajakú kámošku, ktorá by sa ochotne vydávala za druhú poškodenú mamičku a má prinajmenšom slovník kočiša a urobiť im tam poriadny cirkus? Dolapiť tú sprostú babu, ktorej ste naleteli, vymámiť z nej zmluvu a potrhať ju? Alebo tam poslať kontrolu z mravnostného zistiť čo robia s tými fotkami? Hm, asi to mám z telky...Joj, ale ma to dvihlo zo stoličky!
ezexyel
21.06.06,13:16
Zle som čítala či čo, máte vôbec dajakú fotku v ruke? A čo tak zobrať dajakú kámošku, ktorá by sa ochotne vydávala za druhú poškodenú mamičku a má prinajmenšom slovník kočiša a urobiť im tam poriadny cirkus? Dolapiť tú sprostú babu, ktorej ste naleteli, vymámiť z nej zmluvu a potrhať ju? Alebo tam poslať kontrolu z mravnostného zistiť čo robia s tými fotkami? Hm, asi to mám z telky...Joj, ale ma to dvihlo zo stoličky!

mas to z telky ;)
daskka
21.06.06,13:32
Zle som čítala či čo, máte vôbec dajakú fotku v ruke? A čo tak zobrať dajakú kámošku, ktorá by sa ochotne vydávala za druhú poškodenú mamičku a má prinajmenšom slovník kočiša a urobiť im tam poriadny cirkus? Dolapiť tú sprostú babu, ktorej ste naleteli, vymámiť z nej zmluvu a potrhať ju? Alebo tam poslať kontrolu z mravnostného zistiť čo robia s tými fotkami? Hm, asi to mám z telky...Joj, ale ma to dvihlo zo stoličky!
:) som sa pousmiala, ako keby som pocula svoju matku. je ten typ, ktory ste tu spominali.
daskka
21.06.06,13:34
ozvala sa mi predchvilkou redakcia Mama a ja, ze to nemam zatial platit, ze idu nieco pozistovat. tak som zvedava. v kazdom pripade budem kontaktovat pravnika a hadam sa daco podnikne, lebo uz som z toho vsetkeho chora.
dakujem vsetkym, co prispeli k teme a urobili ste mi aky taky obraz, co ma caka a neminie. DAKUJEM
ALDA
21.06.06,15:49
Zle som čítala či čo, máte vôbec dajakú fotku v ruke? A čo tak zobrať dajakú kámošku, ktorá by sa ochotne vydávala za druhú poškodenú mamičku a má prinajmenšom slovník kočiša a urobiť im tam poriadny cirkus? Dolapiť tú sprostú babu, ktorej ste naleteli, vymámiť z nej zmluvu a potrhať ju? Alebo tam poslať kontrolu z mravnostného zistiť čo robia s tými fotkami? Hm, asi to mám z telky...Joj, ale ma to dvihlo zo stoličky!

Mám podobný návrh:
Treba ísť osobne do tej agentúry a pohroziť im, že Ťa vedome podviedli a dáš to do médii, uvidíš, že sa všetko obráti v Tvoj prospech. Právnici prepáčte, ale z praxe viem, že v takýchto prípadoch je útok najlepšia obrana.
Ak by nezabrali, o čom pochybujem, potom by som to riešila s právnikom.
kukučka
21.06.06,16:08
ja som našťastie nič podobné nemusela riešiť a ani tento postup nepoužívam, ale je osvedčený, baby si vliezli do vlasov, chlapi si dali po papuli a bolo :D
ALDA má pravdu, oni predsa potichúčky potrebujú nalákať ďaľšie mamičky a keby to bolo v telke, mali by po kšefte!
ezexyel
22.06.06,06:36
Mám podobný návrh:
Treba ísť osobne do tej agentúry a pohroziť im, že Ťa vedome podviedli a dáš to do médii, uvidíš, že sa všetko obráti v Tvoj prospech. Právnici prepáčte, ale z praxe viem, že v takýchto prípadoch je útok najlepšia obrana.
Ak by nezabrali, o čom pochybujem, potom by som to riešila s právnikom.

ibaze tam nie je ziaden podvod.... ked podpisujem nejaku zmluvu, mam si ju precitat. a keby som s nou nesuhlasil, tak ju nepodpisem a nevznikne ziaden problem. tym, ze podpisala zmluvu, suhlasila so vsetkymi podmienkami v nej uvedenymi
ALDA
22.06.06,06:52
ibaze tam nie je ziaden podvod.... ked podpisujem nejaku zmluvu, mam si ju precitat. a keby som s nou nesuhlasil, tak ju nepodpisem a nevznikne ziaden problem. tym, ze podpisala zmluvu, suhlasila so vsetkymi podmienkami v nej uvedenymi

Vieme vôbec o čom sa tu bavíme? Veď to nie su firmy s čistým štítom, vedia, že medializácia by im poškodila a podpisovanie zmlúv sú dokázateľne sprevádzané oblbovaním aby ich klient neprečítal a nedávajú ani možnosť ju doniesť hoci aj na druhý deň a pod. Aj to vieme, že po právnej stránke bývajú tieto zmluvy OK. Určite sa dohodnú a jediné, čo nudú žiadať bude mlčanie. Iba chcem dodať, že treba písomnú dohodu, že nemusí nič zaplatiť.

PS: Súhlasím s tým, že ak nejakú zmluvu podpisujem, mám si ju zobrať domov a dôkladne preštudovať, ak sa tak nestane, je to už pre mňa neseriozne jednanie a zmluvu nepodpíšem.
ezexyel
22.06.06,07:30
Vieme vôbec o čom sa tu bavíme? Veď to nie su firmy s čistým štítom, vedia, že medializácia by im poškodila a podpisovanie zmlúv sú dokázateľne sprevádzané oblbovaním aby ich klient neprečítal a nedávajú ani možnosť ju doniesť hoci aj na druhý deň a pod. Aj to vieme, že po právnej stránke bývajú tieto zmluvy OK. Určite sa dohodnú a jediné, čo nudú žiadať bude mlčanie. Iba chcem dodať, že treba písomnú dohodu, že nemusí nič zaplatiť.

PS: Súhlasím s tým, že ak nejakú zmluvu podpisujem, mám si ju zobrať domov a dôkladne preštudovať, ak sa tak nestane, je to už pre mňa neseriozne jednanie a zmluvu nepodpíšem.

vieme, o com sa bavime.... akurat, ze daskka potrebuje z tejto situacie vykorculovat a kedze uz ma podpisanu zmluvu, ĺepsie bude najprv skusit dohodu, ako hned vyhrocovat situaciu. ak by mi do firmy prisla robit bordel nejaka mamicka a dostatocne ma nasrala, ma bleskovo na krku exekutora.... nie som si isty, ci je mudre sa hned pustat do takychto sporov, hlavne, ked sa tu uz ponukla pravnicka, ze sa na to pozrie :-)
Manon
22.06.06,07:54
zmluvna pokuta je uvedena v ods.5, ale podla toho, co tam je napisane, ti ju uctovat nemozu...mannon ma preklaje,ale byt tebou skocim aj so zmluvou za nejakym advokatom.
Nepreklajem, len drzim palce dasske, aby nedopadla tak ako ja s pravnikmi a nebola potom taka smutna ako ja!!! Mna totiz zatial stali peniaze, ale ja zo svojho majetku nemam ani halier

Mozno sa najdu aj taki dobri pravnici.
Nevylučujem to, len cakam, ze ma o tom nejaky presvedci.
Kde je vola, tam je cesta ;-))
Manon
22.06.06,08:10
urcite to ma vyznam :-) ale lepsie ako zavolat je viest pisomnu korespondenciu... a toho pravnika odporucam :-)
Suhlasim s pisomnou korespondenciou - je to priam nevyhnutne!!!
A asi by som ziadala od nich tych 30-40 fotiek, ktore chcu uverejnit a za ktore predsa platim (za ich urobenie, spracovanie, vytvorenie vo zväčšenom formate, vratane negativu v elektronickej podobe na CD a sedkartu). Poskytovatel sa predsa k tomuto v bode 1 zmluvy zaviazal!!!

Dasska sice podpisala bezplatne zverejnenie fotografie, ale z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling.
Tak predsa dasska plati za tu fotomapu, nie? Ja by som pisomne ziadala, aby mi ukazali tie fotky. A ak by mi ukazali len tu jednu ktoru urobili, tak by som to napadla, vsak to je proti dobrym mravom, aby dasska platila 20 litrov za jednu fotku!

Co je vlastne predmetom zmluvy, za co ma Dasska platit??? Zo zmluvy mi to vobec nevyplyva!
Zo zmluvy vyplyva, co nie je predmetom zmluvy, ale nie co je predmetom zmluvy!

Tot dalsi prispevok laika ;-))
Barbara
22.06.06,08:33
no presne toto napadlo aj mňa čo tu písala Manon

skôr tá agentúra by mala Dasske zaplatiť zato, že môžu uverejniť fotky syna. neviem ale sa mi z toho dvíha žalúdok. Tak oni chcú uverejniť moje fotky niekde/ zrejme za peniaze čo inkasujú oni za tie fotky / a ja mám zato platiť? to sa mi zdá na hlavu postavené.
povedala by som, že v tej zmluve by malo byť napísané opačne :objednávateľ = agentúra
poskytovateľ = Dasska
predsa keď robia castingy do nejakého filmu tam platia dotyčnému zato že účinkuje a nie aby ten dotyčný platil zato, že môže účinkovať:rolleyes:
toť môj názor
Manon
22.06.06,08:35
alebo takato je situacia: byvam u rodicov, jedine co vlastnim je mobil, oblecenie a prislusenstvo mojho synceka ako hracky, postielka a pod.
je to moc konkretne, len fakt si neviem predstavit co sa robi napr aj v takejto situacii
Zda sa mi, ze niekto tu uz pisal, ze si 10 rokov mozu pockat, kym budes vlastnit nejaky majetok.
Asi by som nechcela zit s myslienkou, ze co mozem a co nemozem nadobudnut do vlastnictva, aby na mna nesiahol exekutor.
Okrem toho exekucia sa vykonava aj zo mzdy a raz mzdu snad budes mat.

Cakanim na exekutora by si aj nepriamo uznala obsah zmluvy.
Barbara
22.06.06,08:49
Zda sa mi, ze niekto tu uz pisal, ze si 10 rokov mozu pockat, kym budes vlastnit nejaky majetok.
Asi by som nechcela zit s myslienkou, ze co mozem a co nemozem nadobudnut do vlastnictva, aby na mna nesiahol exekutor.
Okrem toho exekucia sa vykonava aj zo mzdy a raz mzdu snad budes mat.

Cakanim na exekutora by si aj nepriamo uznala obsah zmluvy.


nehovoriac o tom, že čím neskoršie sa to zaplatí tým tá čiastka bude väčšia. Nezabúdajme nato, že každým dňom sa úroky rastú!/ trovy exekúcie, odmena pre exekútora, úroky do zaplatenia atď/
takže v konečnom dôsledku to nebude 20000,- tisíc, ale možno 120000,-:rolleyes:
treba v tejto veci čím skôr spraviť patričné kroky!!!
Manon
22.06.06,09:47
Vieme vôbec o čom sa tu bavíme? Veď to nie su firmy s čistým štítom, vedia, že medializácia by im poškodila a podpisovanie zmlúv sú dokázateľne sprevádzané oblbovaním aby ich klient neprečítal a nedávajú ani možnosť ju doniesť hoci aj na druhý deň a pod. Aj to vieme, že po právnej stránke bývajú tieto zmluvy OK. Určite sa dohodnú a jediné, čo nudú žiadať bude mlčanie. Iba chcem dodať, že treba písomnú dohodu, že nemusí nič zaplatiť.

PS: Súhlasím s tým, že ak nejakú zmluvu podpisujem, mám si ju zobrať domov a dôkladne preštudovať, ak sa tak nestane, je to už pre mňa neseriozne jednanie a zmluvu nepodpíšem.

Za vyskusanie tejto metody Dasska nic neda a myslim, ze by som to vyskusala.
Treba pre svoju vec urobit maximum a az ked to ani tak nedopadne dobre, tak aspon si clovek nemusi nic vycitat.
A mozno potom by som sa im postarala o "dobru" reklamu na internete (oko za oko, zub za zub) :cool:
daskka
23.06.06,09:21
Za vyskusanie tejto metody Dasska nic neda a myslim, ze by som to vyskusala.
Treba pre svoju vec urobit maximum a az ked to ani tak nedopadne dobre, tak aspon si clovek nemusi nic vycitat.
A mozno potom by som sa im postarala o "dobru" reklamu na internete (oko za oko, zub za zub) :cool:
a kde sa takato reklama da hodit na internet? nemam s tym ziadny problem. citim sa, aj ked mojou vinnou, taka zneuzita...alebo keby to chceli odo mna tie peniaze akoze za mna, ani makke fn nepoviem, ale od mojho syna? na detoch zarabat, ty kokso:mad: som naozaj zla.
inak s tym exeku ste ma riadne vyviedli z omylu...co vsetko este neviem...:rolleyes:
este som zvedava co chce vymysliet ta redakcia Mama a ja, si piseme maily a ked som sa ich pytala, ze ake kroky chcu podniknut, iba mi napisali, ze sa mam nechat prekvapit....tak som zvedava.
uz som poslala aj tu zmluvu tej pravnicke...
Barbara
23.06.06,09:35
a kde sa takato reklama da hodit na internet? nemam s tym ziadny problem. citim sa, aj ked mojou vinnou, taka zneuzita...alebo keby to chceli odo mna tie peniaze akoze za mna, ani makke fn nepoviem, ale od mojho syna? na detoch zarabat, ty kokso:mad: som naozaj zla.
inak s tym exeku ste ma riadne vyviedli z omylu...co vsetko este neviem...:rolleyes:
este som zvedava co chce vymysliet ta redakcia Mama a ja, si piseme maily a ked som sa ich pytala, ze ake kroky chcu podniknut, iba mi napisali, ze sa mam nechat prekvapit....tak som zvedava.
uz som poslala aj tu zmluvu tej pravnicke...


Daskka, prosím Ťa pekne čo má s tým spoločné tá redakcia??:rolleyes: tá agentúra patrí im??:rolleyes:
že budeš prekvapená? no neviem.... nechcem Ťa strašiť, len aby si nebola nemilo prekvapená. už len preto si to myslím, keď Ti nenapísali čo chcú podniknúť.
keby boli féroví, tak by Ti to boli napísali a ešte aj to , aby si sa nestrachovala, že Ti pomôžu.
to si dobre urobila, že si tú zmluvu poslala právničke:p
nečakaj na tú redakciu, lebo možno chcú získať len čas.
daskka
23.06.06,09:39
Daskka, prosím Ťa pekne čo má s tým spoločné tá redakcia??:rolleyes: tá agentúra patrí im??:rolleyes:
že budeš prekvapená? no neviem.... nechcem Ťa strašiť, len aby si nebola nemilo prekvapená. už len preto si to myslím, keď Ti nenapísali čo chcú podniknúť.
keby boli féroví, tak by Ti to boli napísali a ešte aj to , aby si sa nestrachovala, že Ti pomôžu.
to si dobre urobila, že si tú zmluvu poslala právničke:p
nečakaj na tú redakciu, lebo možno chcú získať len čas.
neboj barbarka, tato redakcia je seriozna, verim im, neviem ci poznas casopis mama a ja, tak to su oni, maju aj webovu stranku, na ktorej sa stretavaju maminky a kecaju o ratolestiach ci inych podobnych mamickovskych problemoch. aj ja som tam prihlasena a aj tam som sa zdvoverila s tym problemom...a ponukli sa mi. to aby som ti objasnila, ze ta redakcia nema s tou hnusnou agenturou nic spolocne:)
Barbara
23.06.06,09:43
neboj barbarka, tato redakcia je seriozna, verim im, neviem ci poznas casopis mama a ja, tak to su oni, maju aj webovu stranku, na ktorej sa stretavaju maminky a kecaju o ratolestiach ci inych podobnych mamickovskych problemoch. aj ja som tam prihlasena a aj tam som sa zdvoverila s tym problemom...a ponukli sa mi. to aby som ti objasnila, ze ta redakcia nema s tou hnusnou agenturou nic spolocne:)


ahááá rozumiem, tak je to OK.:p

potom nám daj vedieť ako to dopadlo
držím Ti prsty:)
Barbara
23.06.06,09:52
Daskka, mi to nedalo a vyhľadala som stránku www.modelteam.sk (http://www.modelteam.sk) je to ono?

je tam aj Tvoj syn vyfotený???
keď je tam , tak asi preto chcú inkasovať tú sumu od Teba, že uverjnili jeho fotku na tej stránke:rolleyes:
tak potom sa asi ozaj nevyhneš zaplateniu:rolleyes: keď ho tam už dali.

hmmmmm
daskka
23.06.06,09:59
Daskka, mi to nedalo a vyhľadala som stránku www.modelteam.sk (http://www.modelteam.sk) je to ono?

je tam aj Tvoj syn vyfotený???
keď je tam , tak asi preto chcú inkasovať tú sumu od Teba, že uverjnili jeho fotku na tej stránke:rolleyes:
tak potom sa asi ozaj nevyhneš zaplateniu:rolleyes: keď ho tam už dali.

hmmmmm
no ved prave, aj by som moooooooooozno(co pochybujem)zaplatila keby tam bol, no on tam neni. ano je to ta stranka.
Barbara
23.06.06,10:06
no ved prave, aj by som moooooooooozno(co pochybujem)zaplatila keby tam bol, no on tam neni. ano je to ta stranka.

no to mi odľahlo a nemal by už tam byť??? tak potom fakt nie je nič stratené. čo Ti vraveli kedy ho tam dajú???
kedy to bolo,myslím to fotenie?
lebo keď už dávnejšie, tak môžeš sa brániť tým, že nesplnili to čo mali.


alebo že by čakali nato kedy Ty zaplatíš a potom ho tam dajú???:rolleyes:
už ozaj nevím
Tana74
23.06.06,10:26
Tak som si pozrela ich stránky a žasnem.... žeby sa už toľko ľudí dalo nachytať? :eek:
Aj ja verím, že redakcia Mama a ja niečo podnikne.
Daskka, držím prsty.
daskka
23.06.06,10:53
dakujem baby, potrebujem to:)
foteny sme boli uz v marci.
suzuki
23.06.06,11:31
Pozerala som si ich stránku - prepánajána, to kto ju robil? Veď naši učitelia na základnej škole musia krútiť hlavami, že takého človeka pustili do života. Samá gramatická chyba - napr. dámi a páni... O čiarkach a diakritike ten človek len asi počul, lebo každá druhá čiarka, dĺžeň a mäkčeň chýba. No to už naozaj len svedčí o serióznosti agentúry, keď si nechá takú webstránku....
Manon
23.06.06,11:34
Za vyskusanie tejto metody Dasska nic neda a myslim, ze by som to vyskusala.
Treba pre svoju vec urobit maximum a az ked to ani tak nedopadne dobre, tak aspon si clovek nemusi nic vycitat.
A mozno potom by som sa im postarala o "dobru" reklamu na internete (oko za oko, zub za zub) :cool:

Daskka, jednou z velmi ucinnych je taka forma, ze napises si mail, kde vylicis vsetko, co a ako a potom to odosles vsetkym svojim znamym a poziadas ich, aby to posielali dalej, aby sa nenachytali aj dalsi ludia. Pretoze obsah zmluvy a samotne jednanie agentury su velmi neseriozne, takze nezarucuju ani nijaku dalsiu pracu pre deti-modelcata.
Pis len pravdu a fakty a nikto Ti nebude nic moct.
Raz som dostala takyto mail, ktory chodil po nete a islo o jednu rodinu, ktora sa dostala cez nejaku CK na "krasnu" dovolenku. Bolo to formou prezentacie a ked som videla tie fotky "zevraj s vyhladom na more" a podobne, tak to proste zabralo!
A tak skoncila aj jedna firma, ktora mi raz volala, ze som vyhrala nejaku dovolenku, ale musim prist niekam, ... A kedze som im neverila, tak som si o nich nasla nieco na nete a povedala som im, ze nech so mnou nerataju.

Je to o informaciach, ktore hybu svetom.
Aj Ty, keby si mala informacie, tak do takehoto niecoho nejdes.
Proste minimalne im poskodis!
A drzim pelce pri vyjadreni pravnicky

pekny vikend
kukučka
23.06.06,11:47
ibaze tam nie je ziaden podvod.... ked podpisujem nejaku zmluvu, mam si ju precitat. a keby som s nou nesuhlasil, tak ju nepodpisem a nevznikne ziaden problem. tym, ze podpisala zmluvu, suhlasila so vsetkymi podmienkami v nej uvedenymi

A chceš mi povedať, že to bolo čestné?
Predpokladám, že ty zmluvy tohoto druhu nerobíš a nemá ti kto robiť cirkus.
Hypotetická otázka /zase tá telka/: čo keby si bol v tom spore nie advokátom, ale sudcom?
ezexyel
26.06.06,07:42
A chceš mi povedať, že to bolo čestné?
Predpokladám, že ty zmluvy tohoto druhu nerobíš a nemá ti kto robiť cirkus.
Hypotetická otázka /zase tá telka/: čo keby si bol v tom spore nie advokátom, ale sudcom?

nebolo to celkom ok.. ale tu sa bavime v rovine prava a nie moralky. :cool: a kym nieco podpisala, mala si to precitat!!!! aspon letmo... tym, ze to podpisala, suhlasila s podmienkami v zmluve... a ty si mozes s hocikym dohodnut takmer hocico...

a je jedno, ci by som bol sudca alebo advokat, moj pravny nazor v tejto veci je nemenny.. pre sudcu aj pre advokata platia tie iste predpisy :D
miskap
08.07.06,11:03
tak aj ja som podlahla tym podvodnikom, mohli by ste aj mne prosim Vas pomoct, posielam Vam zmluvu: je taka ista len v odseku 2. je, ze: Objednávatel sa zavazuje zaplatit poskytpovatelovi odmenu, stanovenu dohodou zmluvnych stran na sumu:8000.- za 100 dodanych sedkart
Danila
08.07.06,11:41
Diskusia o Daskkinom probléme mi pripadá veľmi zvláštna. Takže trochu rekapitulácie nezaškodí. Na inzerát ohľadne detských modelov zareagovala Daskka. Dnes nie je žiadnym tajomstvom, že agentúr pochybnej povesti na na našom trhu je ako maku. Dieťatko, ktoré má byť ešte na matkinom prsníku, malo byť na fotkách pre verejnosť. Prosím, ak je aj toto matkinou prioritou, tak zmluvu, kde chcem akýmsi spôsobom použiť dieťa, si alebo riadne prečítam, alebo ešte pred podpisom prekonzultujem s právnikom. Ja teda právnikov tiež veľmi nemusím, lebo prachy verzus spravodlivosť je u mnohých veľkou dilemou. Ale aj tu na Porade som zistila, že sú aj tí druhí. Zadarmo radiť, to vám poviem, je dnes veľká prednosť pre naších poraďáckych JUDr.
Daskka v príspevku 62 hovorí, že pýtajú prachy od jej synčeka. Aj keď sú to zrejme podliaci mazaní všetkými masťami, pýtajú prachy od mamy. A keďže pochybila, musí dvakrát merať, a raz strihať. Tiež mi prišla obálka, že som potencionálny výherca 3000000.- Sk. Skončila v koši a to isté radím do budúca Daskke.
miskap
08.07.06,12:51
ano len mi treba radu, mam aj nejake v zalohe napisat im email, ze ich tresne zazalujem, a aj nejake ine formulky co by mohli zabrat, na sefa tejto podlej firmy!
Labut
08.07.06,17:09
Daska nevzdavaj sa, len by si im to tym ulahcila,ked by si im to zaplatila.
Musis urobit vsetko preto, aby si zabranila takymto super podnikatelom
v ich super podnikani, nech nemaju sancu u ostatnych. Viem co asi prezivas, zazila som ties prave teraz jeden podvod, aj ked opacneho razu,
precitaj si tema STAVBA - PODVOD,ale len tak lahko sa nevzdam, ked viem,ze mam pravdu aj ked viem, ze ma to bude stat vela usilia, namahy
a hlavne casu. Ved nemozme dovolit podvodnikom, aby si s nami robili co
chcu.
FAA
09.07.06,00:38
Som síce laik, ale vidím to nasledovne:
Zmluva je podpísaná, teda je platná, treba zaplatiť, pri nezaplatení budú dôsledky také, aké boli spomínané vyššie. V tomto smere sa nedá nič robiť a najjednoduchšie a najlacnejšie by bolo zaplatiť, myslím si, že cesta vedie iným smerom:
1, Je to evidentný podvod - nebudú mať záujem ani náhodou riešiť problém súdnou cestou. Pravdepodobne to nie je prvý prípad takéhoto podnikania zakladateľov tejto firmy, vyhľadať o nich čo najviac informácii. Publicita tu moc nepomôže, pretože zajtra založia novú firmu a veselo podvádzajú ďalej. Podľa toho, ako je tá zmluva vyhotovená, nemajú právnické vzdelanie - stačí zobrať vzor nejakej zmluvy, doladiť na svoje podmienky a je to. Nemajú krytie na súde, museli by podplácať a tu hrá vo váš prospech pomer vysúdených súm a úplatku, tu už môže zohrať svoju úlohu aj publicita, sudca je reálny. Podvody na "vyššej" úrovni sa robia inak. Takže vaše šance uspieť nevidím až tak zle.
2. bude vás postihnutých viac - ste v presile
3, neodložiť to ad acta, ale to riešiť
4, vyhľadať ostatných postihnutých a spojiť svoje sily a snažiť sa dosiahnuť odstúpenie od zmluvy, či už súdne, alebo mimosúdne, radšej to druhé, je to rýchlejšie a lacnejšie.

Uvediem svoju skúsenosť spred 12-1 rokov, keď som začínal s učtovníctvom.
Po reagovaní na inzerát firmy ponúkajúcej diaľkové kurzy učtovníctva ma navštívil ich dealer, spísali sme zmluvu, /prečítal som si ju zbežne/ zaplatil som časť, s tým, že zvyšok bude na splátky. Po týždni mi prišli materiály na
štúdium. Zistil som, že všetko čo bolo v materiáloch ovládam, boli tam základné veci, citácie zákonov atď., tak som sa rozhodol nepokračovať v kurze a samozrejme neplatiť.
Nereagoval som na upomienky, listy od právnika, zo súdu,...len som si pozorne prečítal zmluvu a našiel som tam vetičku:podpisom zmluvy sa účastník kurzu zaväzuje doplatiť splátky aj pri neabsolvovaní kurzu.
Po troch rokoch po x-tom liste zo súdu somtam nakoniec šiel a prvá reakcia sudkine Bola: ach ten nešťastný H......t, tým naletel okrem mnohých aj môj brat.
Vysvetlila mi ako sa to rieši, tu mi podpíšte, že súhlasíte a to bolo všetko. riešilo sa to mimo mňa, takže podrobnosti nevie, alo asi to bolo tak ako som uviedol vyššie.
Odvtedy - každého obchodného partnera si preverím
každú zmluvu si prečítam pred podpisom
ak sa vyskytne problém, riešim ho.
Veľa zdaru. faa
Soňurka
09.07.06,20:19
Som síce laik, ale vidím to nasledovne:
Zmluva je podpísaná, teda je platná, treba zaplatiť, pri nezaplatení budú dôsledky také, aké boli spomínané vyššie. V tomto smere sa nedá nič robiť a najjednoduchšie a najlacnejšie by bolo zaplatiť, myslím si, že cesta vedie iným smerom:
1, Je to evidentný podvod - nebudú mať záujem ani náhodou riešiť problém súdnou cestou. Pravdepodobne to nie je prvý prípad takéhoto podnikania zakladateľov tejto firmy, vyhľadať o nich čo najviac informácii. Publicita tu moc nepomôže, pretože zajtra založia novú firmu a veselo podvádzajú ďalej. Podľa toho, ako je tá zmluva vyhotovená, nemajú právnické vzdelanie - stačí zobrať vzor nejakej zmluvy, doladiť na svoje podmienky a je to. Nemajú krytie na súde, museli by podplácať a tu hrá vo váš prospech pomer vysúdených súm a úplatku, tu už môže zohrať svoju úlohu aj publicita, sudca je reálny. Podvody na "vyššej" úrovni sa robia inak. Takže vaše šance uspieť nevidím až tak zle.
2. bude vás postihnutých viac - ste v presile
3, neodložiť to ad acta, ale to riešiť
4, vyhľadať ostatných postihnutých a spojiť svoje sily a snažiť sa dosiahnuť odstúpenie od zmluvy, či už súdne, alebo mimosúdne, radšej to druhé, je to rýchlejšie a lacnejšie.

Uvediem svoju skúsenosť spred 12-1 rokov, keď som začínal s učtovníctvom.
Po reagovaní na inzerát firmy ponúkajúcej diaľkové kurzy učtovníctva ma navštívil ich dealer, spísali sme zmluvu, /prečítal som si ju zbežne/ zaplatil som časť, s tým, že zvyšok bude na splátky. Po týždni mi prišli materiály na
štúdium. Zistil som, že všetko čo bolo v materiáloch ovládam, boli tam základné veci, citácie zákonov atď., tak som sa rozhodol nepokračovať v kurze a samozrejme neplatiť.
Nereagoval som na upomienky, listy od právnika, zo súdu,...len som si pozorne prečítal zmluvu a našiel som tam vetičku:podpisom zmluvy sa účastník kurzu zaväzuje doplatiť splátky aj pri neabsolvovaní kurzu.
Po troch rokoch po x-tom liste zo súdu somtam nakoniec šiel a prvá reakcia sudkine Bola: ach ten nešťastný H......t, tým naletel okrem mnohých aj môj brat.
Vysvetlila mi ako sa to rieši, tu mi podpíšte, že súhlasíte a to bolo všetko. riešilo sa to mimo mňa, takže podrobnosti nevie, alo asi to bolo tak ako som uviedol vyššie.
Odvtedy - každého obchodného partnera si preverím
každú zmluvu si prečítam pred podpisom
ak sa vyskytne problém, riešim ho.
Veľa zdaru. faa

No ja poznám prípad úspešne skončeného súdneho sporu s H......tom :D
miskap
10.07.06,05:11
No ja poznám prípad úspešne skončeného súdneho sporu s H......tom :D

prosim ta napis mi ako to prebiehalo ,mam s nim ten isty problem,mna podviedli v piatok -7.7.2006,mozes mi na to odpovedat ?:)
vopred dakujem
daskka
10.07.06,08:58
ahojte vsetci, napisem vam ako zatial prebieha moj pripad. kontaktovala som sa s pravnickou, poslala som jej kopiu mojej zmluvy....napisala mi, ze je absolutne v poriadku, prakticky sa s tym neda nic robit, ale zeby sa dala napadnut pre zle mravy, ze mam kontaktovat ine modeling. agentury a pozistovat zakolko oni robia registracie resp tie fotecky, ak to je menej nez 20tisic, tak zeby sa to aj dalo.
dalej som vam spominala, ze ma kontaktovala redakcie casopisu mama a ja, ze su s nimi v kontakte, a ze to chcu urobit tak, aby bola spokojna jedna aj druha strana, redaktorka sa zaujimala, ci sa da zrusit zmluva resp ci sa da od nej odstupit...baba jej povedala, ze da, len suma sa musi jednoducho zaplatit.
ale aj tak mi stale radia, ze peniaze (ta redakcia) nemam zaplatit, ze s nimi este rokuju, tiez sa im uz ozvala viacero mamiciek tieze podobnym sposobom oklamanych.
daskka
10.07.06,09:00
prosim ta napis mi ako to prebiehalo ,mam s nim ten isty problem,mna podviedli v piatok -7.7.2006,mozes mi na to odpovedat ?:)
vopred dakujem
poradim ti, chod na stranky www.diskusia.mamaaja.sk (http://www.diskusia.mamaaja.sk), tam si najdi prispevok MODELTEAM a reaguj, mala by ta kontaktovat redakcia. ved uvidis, uz sme viacere. co ja len viem, tak sme uz styri.
daskka
10.07.06,09:05
Diskusia o Daskkinom probléme mi pripadá veľmi zvláštna. Takže trochu rekapitulácie nezaškodí. Na inzerát ohľadne detských modelov zareagovala Daskka. Dnes nie je žiadnym tajomstvom, že agentúr pochybnej povesti na na našom trhu je ako maku. Dieťatko, ktoré má byť ešte na matkinom prsníku, malo byť na fotkách pre verejnosť. Prosím, ak je aj toto matkinou prioritou, tak zmluvu, kde chcem akýmsi spôsobom použiť dieťa, si alebo riadne prečítam, alebo ešte pred podpisom prekonzultujem s právnikom. Ja teda právnikov tiež veľmi nemusím, lebo prachy verzus spravodlivosť je u mnohých veľkou dilemou. Ale aj tu na Porade som zistila, že sú aj tí druhí. Zadarmo radiť, to vám poviem, je dnes veľká prednosť pre naších poraďáckych JUDr.
Daskka v príspevku 62 hovorí, že pýtajú prachy od jej synčeka. Aj keď sú to zrejme podliaci mazaní všetkými masťami, pýtajú prachy od mamy. A keďže pochybila, musí dvakrát merať, a raz strihať. Tiež mi prišla obálka, že som potencionálny výherca 3000000.- Sk. Skončila v koši a to isté radím do budúca Daskke.
neviem ci ma zato odsudzujes, ze som chcela synceka zviditelnit, no kazda matka si mysli, ze to jej dietatko je najkrajsie a mozno prave takymto sposobom to chceme dat najavo. mozno sme aj dlho uz na materskej, mozno svetom deti sme tiez naivne....no jedno je iste, urobila som chybu a velku, len taky prispevok ako mas ty napr. ma este viac utvrduje, ze som debil a ze zatahujem moju rodinu do takychto masinerii:mee:
luebchenko
10.07.06,09:35
neviem ci ma zato odsudzujes, ze som chcela synceka zviditelnit, no kazda matka si mysli, ze to jej dietatko je najkrajsie a mozno prave takymto sposobom to chceme dat najavo. mozno sme aj dlho uz na materskej, mozno svetom deti sme tiez naivne....no jedno je iste, urobila som chybu a velku, len taky prispevok ako mas ty napr. ma este viac utvrduje, ze som debil a ze zatahujem moju rodinu do takychto masinerii:mee:

Daška, si úplne normálna mamina a normálny človek, chcela by som vidieť niekoho, kto v živote chybu neurobil. Je dobré že si sa ozvala, je výborné že sa brániš, je supernaj že upozorňuješ na takýchto podvodníkov, ktorí si na báze bežných ľudských chýb (sprosto povedané ľudskej blbosti) založili živnosť. Verím tomu, že aj tí, ktorí poukazujú na to, že je to v prvom rade tvoja chyba, to nemyslia v zlom a chcú tým len povedať - "preboha ľudia, presťaňte byť dôverčiví a než niečo podpíšete 3x si prečítajte hlavne to malé drobné nečitateľné pod "lákavým" textom"... Nehanbiť sa, poukázať na týchto podvodníkov aj za cenu priznania vlastnej hlúposti či naivity si tiež vyžaduje kus odvahy. A možno si pomohla x-dalším maminám, ktoré by tiež rady ukázali svetu aké su tie ich ratolesti prenádherné :) . Držím ti palce
miskap
10.07.06,10:03
poradim ti, chod na stranky www.diskusia.mamaaja.sk (http://www.diskusia.mamaaja.sk), tam si najdi prispevok MODELTEAM a reaguj, mala by ta kontaktovat redakcia. ved uvidis, uz sme viacere. co ja len viem, tak sme uz styri.

Ahoj Dasska, jaj, ja Ti bojujem uz od soboty, v piatok som tam bola na castingu, ale nemohla som celu noc spat, lebo v myslienkach mi to vyrilo ako v Krutnave, takze uz v sobotu som pisala do redakcie mama a ja, a pred chvilou sa mi ozvali, uz sme piati, motivacia vzrasta, pravnik bude, aj ked nikomu neverim (vychova od malicka), dala som sa nachytat, ale to len preto, lebo som tu v Blave surne potrebovala brigadu na prezitie,
Budeme si pisat Dasska, BOJUJME!!!
daskka
10.07.06,10:05
Ahoj Dasska, jaj, ja Ti bojujem uz od soboty, v piatok som tam bola na castingu, ale nemohla som celu noc spat, lebo v myslienkach mi to vyrilo ako v Krutnave, takze uz v sobotu som pisala do redakcie mama a ja, a pred chvilou sa mi ozvali, uz sme piati, motivacia vzrasta, pravnik bude, aj ked nikomu neverim (vychova od malicka), dala som sa nachytat, ale to len preto, lebo som tu v Blave surne potrebovala brigadu na prezitie,
Budeme si pisat Dasska, BOJUJME!!!
no super, tak som rada, dufam, ze nieco kolektivne vymyslime...ja som za vsetko a tiez za to aby sme BOJOVALI
FAA
11.07.06,06:14
Súm to neskutoční chrapúni (aj keď tam bol tuším chrapúň v sukni), takým nemožno ustupovať, bojujte. Držím Vám palce.faa
miskap
11.07.06,08:46
Súm to neskutoční chrapúni (aj keď tam bol tuším chrapúň v sukni), takým nemožno ustupovať, bojujte. Držím Vám palce.faa

Tak ale ja to, ale naozaj nemienim zaplatit, prisla som do Blavy zarobit na brigadach, a taketo soky, tu zazivam, ono treba , aby sa nasiel poriadny pravnik:cool:
daskka
11.07.06,09:41
Súm to neskutoční chrapúni (aj keď tam bol tuším chrapúň v sukni), takým nemožno ustupovať, bojujte. Držím Vám palce.faa
ako vies, ze su chrapuni? mala si s nimi nieco spolocne?
daskka
11.07.06,09:42
Tak ale ja to, ale naozaj nemienim zaplatit, prisla som do Blavy zarobit na brigadach, a taketo soky, tu zazivam, ono treba , aby sa nasiel poriadny pravnik:cool:
a to teba podviedli ako modelku ci teba a tvoje dietatko?:cool:
ezexyel
11.07.06,10:26
nechcem sa miesat do vasho tazenia, ale ta zmluva je pravne ok....
a ak sa s nimi nedohodnete, budete muiset tie peniaze zaplatit
JanaSys
11.07.06,13:49
Ahojte, trošku som sa popýtala. Viem o kočke, čo si ako dospelá dala robiť forky normálnej modelingovej agentúre - book sa tomu tuším hovorí. Za 20 vysoko kvalitných fotiek zaplatila 15000,- SK ale dali jej ich do ruky, neplatila dovtedy nič a okrem toho si ju "pricapili" na internet. Aj to bolo v tej cene.
Dáška, už Ti niečo, za čo by si mala tie peniaze zaplatiť, aj odovzdali?
miskap
11.07.06,14:33
Ahojte, trošku som sa popýtala. Viem o kočke, čo si ako dospelá dala robiť forky normálnej modelingovej agentúre - book sa tomu tuším hovorí. Za 20 vysoko kvalitných fotiek zaplatila 15000,- SK ale dali jej ich do ruky, neplatila dovtedy nič a okrem toho si ju "pricapili" na internet. Aj to bolo v tej cene.
Dáška, už Ti niečo, za čo by si mala tie peniaze zaplatiť, aj odovzdali?

Ahoj :o , Ja ti na to mozem odpovedat tiez, lebo, som v tej istej kasi ako Daska, len s tym rozdielom, ze som dala fotit seba, prebiehalo to tak, ze ma najprv zmalovali ako ochechulu, urobili uces ako do caraoke show, a urobili fotky digitalnym fotakom, ziadne fotky mi do ruky nedali, a do dnesneho dna od 7. 07. 06 ma nedali ani na net!!! Porusenie tohto malickeho detailu sa da napadnut? Ak ano povedzte ako, idem pisat 35 pravnikom z Bratislavy, mozno len jedna z odpovedi bude pozitivna, ale stoji to za to!!! CO VY NA TO?:eek:
miskap
11.07.06,14:34
aaa azabudla som pripoment suma za moje fotky ma byt 8.000.- Sk, ale za nic?
miskap
11.07.06,14:37
nechcem sa miesat do vasho tazenia, ale ta zmluva je pravne ok....
a ak sa s nimi nedohodnete, budete muiset tie peniaze zaplatit

Dakujem, ale toto, ze je zmluva O.K. nam to tu uz pisalo veeeela ludi, zistovala som si cez net dalsie veci:
Agentúry vyberajú pred sprostredkovaním práce rôzne poplatky, na čo nemajú zo zákona právo. Aj keď klientovi prácu nenájdu, peniaze nechcú vracať. V takom prípade sa treba sťažovať na príslušnom úrade práce.
Agentúry na sprostredkovanie práce v zahraničí môžu za nájdenie zamestnania inkasovať od klientov poplatky až keď ho zabezpečili a záujemca o prácu súhlasil s podmienkami v zmluve. Podľa zákona o zamestnanosti a vykonávacích predpisoch agentúry nesmú vyberať žiadne zálohy v podobe zápisného, registračného či administratívneho poplatku. Napriek tomu mnohé to robia a ak klient s podmienkami práce nesúhlasí, nie sú ochotné peniaze vrátiť. Neraz ide až o niekoľko tisíc korún. Mnohí záujemcovia o prácu nepoznajú svoje práva a agentúram naletia. Zaplatia dopredu bez toho, aby mali istotu, že požadovanú prácu naozaj dostanú. :mee:
daskka
12.07.06,10:00
Ahojte, trošku som sa popýtala. Viem o kočke, čo si ako dospelá dala robiť forky normálnej modelingovej agentúre - book sa tomu tuším hovorí. Za 20 vysoko kvalitných fotiek zaplatila 15000,- SK ale dali jej ich do ruky, neplatila dovtedy nič a okrem toho si ju "pricapili" na internet. Aj to bolo v tej cene.
Dáška, už Ti niečo, za čo by si mala tie peniaze zaplatiť, aj odovzdali?
ja som synceka na nete este ani nevidela a to sme sa dali fotit koncom marca a toboz som neslychala ani o ziadnych foteckach...:mee: :(
JanaSys
12.07.06,11:03
Nie som právnik, ale ak v zmluve je ".. z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling, z toho 10najlepsich vo zväčšenom formate, vratane negativu v elektronickej podobe na CD a sedkartu.. "
tak tá suma je za tú fotomapu t.j. 30 až 40 fotiek. A keďže Ti nič nedodali, tak ti nesplnili svoju časť zmluvy. Ak som správne pochopila, tak ich nemôžu urobiť ani dodatočne, lebo toľko fotiek nenarobili.
S tým sa nič nedá robiť?
Ten príklad so známou som uviedla preto, lebo sú aj seriózne agentúry.
miskap
12.07.06,14:09
Nie som právnik, ale ak v zmluve je ".. z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling, z toho 10najlepsich vo zväčšenom formate, vratane negativu v elektronickej podobe na CD a sedkartu.. "
tak tá suma je za tú fotomapu t.j. 30 až 40 fotiek. A keďže Ti nič nedodali, tak ti nesplnili svoju časť zmluvy. Ak som správne pochopila, tak ich nemôžu urobiť ani dodatočne, lebo toľko fotiek nenarobili.
S tým sa nič nedá robiť?
Ten príklad so známou som uviedla preto, lebo sú aj seriózne agentúry.

Spravne:) !!! Nedodali nikomu fotky, tak nesplnili cast zmluvy. Dnes som im pisala, a toto mi odpisali:"Dobry den, japrv je nutne uhradit celu sumu, potom budu aj fotky. Praca zalezi od konkretnych ponuk." :eek: Prosiiiim:confused:
A kde je v zmluve napisane o tych konkretnych ponukach? V zmluve nezarucuju ziadnu pracu a ani ponuky na pracu!
daskka
27.09.06,17:52
ahojte vsetci,
prosim vas, nejakeho dobreho pravnika mi nemozete odporucit? bola bysom rada, keby to bol taky, s ktorym mate vy skusenost alebo vas znami a viete, ze je to fakt dobry pravnik. nasiel by sa niekto? prosim, suuurne to potrebujem.
dakujem vam uz teraz.
vivat
16.11.06,10:38
Ahooj!....ja som tiez naletela,tej agenture,a nedalo mi ze ma dobehli , nespavala som totalne ma to stvalo!!! musela som to riesit... nakolko nesplnli to! ze fotky daju na ich web stranku tak toho som sa chytila, proste po troch mes. tie fotky tam este neboli...premna huraaaa..../podotykam teraz uz tie fotky su na ich stranke a poviem Ti su nekvalitne.../a este som prestudovala zakonnik a pouzila som! §51 zákon č.40/1964 Zb. a citovala som ze nakolko nesplnili bod 1. /tusim/ tam to bolo pisane ze bezplatne uverejnia fotky na ich web stranke.... samozrejme som napisala ze odstupenie od zmluvy je napisene dvoch exemplaroch a blabla... a ich akoze pravnik/zevraj je tam kazdu stredu/ no kazdopadne som mala stasie a on to podpisal aj citatelne palockovim pismom napisal sv. meno., lebo podpis bol necitatelny...no a dal ich stempel...odchadzala som odtial stastna ako blcha...ALE tym sa to neskoncilo do dnesneho dna mi posielaju upomienky....a vyhrazaju sa sudom_maju moju zmluvu je to pravda, ale ja zase mam odstupenie od zmluvy kde je ich slavna peciatka a podpis___teraz cakam ako sa to bude dalej vyvijat? ..... ja nezaplatim!!! su to podvodnici...

Kazdopadne im nic neplat!!!! je to neseriozna agentura ,majitelom je Rakusan nevie ceknut ani ň poslovensky... tymto kseftom podnika aj v rakusku aj v madarsku a v cechach....
vela stastia Ti prajem papa E.
mayoko
03.12.06,20:22
Ahojte vsetci, co ste sa nechali nachytat. Prosim napiste mi email, ci by ste boli ochotni spolupracovat a zacat sa hromdne sudit. Je nas uz viac... piste may0@pobox.sk
luciska121
12.12.06,08:39
Ahoj všetci,
včera na markíze odvysielali reportáž ohladne modelteamu. Pani mala taký istý problém ako všetci ostatní. Touto cestou Vás chcem vyzvať aby ste mi napísali svoje udaje o sebe t.j. meno, priezvisko, adresa, kedy ste zmluvu uzavreli, čo zo zmluvy dodržali a čo nie a opíšte v skratke svoj problém, podstatu na mail luciska@zoznam.sk Ja si vytlačím všetky vaše odpovede. Ja mám takí istý problém ako vy a spolu s dvoma ludmi sme sa to rozhodli riešiť. Napíšte do firmy modelteam, že odstupujete zo zmluvy uzavretej ..... z dôvodov a vypíšte tam všetko, pošlite doporučene a čakajte odpoved. Ak sa Vám neozvú do konca januára napíšte na môj mail ja si vytlačím vaše udaje ktoré mi poslete teraz takže budem vedieť kto ste. Stačí napísať neozvali sa a vaše meno. Dovtedy čakáme aj mi a potom to dáme cez právnika. Čím viac nás bude tým je to lepšie.
Takže čakám na vaše príspevky a verím v to, že sa nám to spoločne podarí
Píšte čo najrýchlejšie
luciska121
12.12.06,08:57
Ahoj všetci,
včera na markíze odvysielali reportáž ohladne modelteamu. Pani mala taký istý problém ako všetci ostatní. Touto cestou Vás chcem vyzvať aby ste mi napísali svoje udaje o sebe t.j. meno, priezvisko, adresa, kedy ste zmluvu uzavreli, čo zo zmluvy dodržali a čo nie a opíšte v skratke svoj problém, podstatu na mail luciska@zoznam.sk Ja si vytlačím všetky vaše odpovede. Ja mám takí istý problém ako vy a spolu s dvoma ludmi sme sa to rozhodli riešiť. Napíšte do firmy modelteam, že odstupujete zo zmluvy uzavretej ..... z dôvodov a vypíšte tam všetko, pošlite doporučene a čakajte odpoved. Ak sa Vám neozvú do konca januára napíšte na môj mail ja si vytlačím vaše udaje ktoré mi poslete teraz takže budem vedieť kto ste. Stačí napísať neozvali sa a vaše meno. Dovtedy čakáme aj mi a potom to dáme cez právnika. Čím viac nás bude tým je to lepšie.
Takže čakám na vaše príspevky a verím v to, že sa nám to spoločne podarí
Píšte čo najrýchlejšie
chlap
12.12.06,10:29
Ahoj všetci,
včera na markíze odvysielali reportáž ohladne modelteamu. ....

Aj ja som to videl - bolo to v Paľbe. A pre tých, ktorí to nevideli, pripájam link na stránku, kde si to môžu pozrieť (v čase, keď toto píšem, ešte to tam nebolo)

http://www.markiza.sk/tv_archiv/?19383d=11.12.2006

Mimochodom, Hagyari Vám tam dal návod, ako z tej zmluvy vycúvať.
guliano
12.12.06,19:31
Zdravim vsetkych, som tiez jeden z nachytanych. Danu sumu som ale nezaplatil.
Je to naozaj nedoveryhodna agentura, ale to som zistil neskoro..
Ludom ktory maju takisto podpisanu zmluvu by som poradil aby neplatili. Aj ked nie som ziadny pravnik ani advokat. Ale myslim si, ze tato agentura si nemoze dovolit dat nikoho na sud, pretoze by na povrch vysli veci, ktore by pana Hubera zrejme velmi nepotesili....


..chcem sa opytat, z pravneho hladiska, upomienky za neskoru platbu by mali prichadzat doporucene?? , Moze mi niekto nejakym sposobom dokazat, ze som dostal upomienku ak mi neprisla doporucene????
luciska121
13.12.06,10:51
Ahoj zatial sa mi nikto neozval okrem guliana takže čakám......
lucia
miskap
04.01.07,09:48
Ahojte vsetci, tak ja som sa do toho tiez zamotala uz 7.7.2006. Poslala som modelteamu 3 odstupenia od zmluvy, no neozvali sa, jedine poslali opat upomienku.
Chcem sa pozastavit pri komentari od "chlap", vies, ze z archivu markizy Palby zahadne zmizla tato reportaz z 11.12.2006! Nic tam nenajdes. Neviem co sa stalo, ale nepaci sa mi to!
nuninko
17.01.07,07:44
dobrý deň prajem,
aj ja by som sa chcela k tejto téme vyjadriť. Ja som totižto cca koncom júla, si tiež na nete našla túto firmu a chcela som to skúsiť, veď nafotím pár fotečiek a hotovo. Čo sa týka tých 20 000 sk, som sa s pani manažérkov dohodla na mesačných splátkach..ale tiež mi prišlo domov minimálne 5 upomienok. Splatila som už 13 000 sk a jediné čo som dostala boli set cards..za 13 000 sk set karty..nech sa na mna nehnevaju. A žiadny telefonát: "Máme pre Vás ponuku" alebo volačo také, proste nič..
Ja som sa rozhodla, že tam zájdem, mala som málo času, ale pôjdem tam, a buď sa dohodneme po dobrom s pani manažérkou alebo po zlom. Predsa takto sa do vzduchu peniaze nevyhadzujú..niečo z toho chcem mať..alebo im nič nedám..mrzí ma doteraz si nadávam, že som im naletela..odvtedy, čo som videla ten príspevok v paľbe tak koniec..no povedzte komu dnes môžeme veriť..
adv
17.01.07,07:50
nic nepodpisujte a nic neplatte. existuje nieco take aj ako trestny cin podvodu, neplatnost zmluvy v dosledku rozporu s dobrymi mravmi atd. z mojej praxe si myslim, ze kazdy normalny sudca by im taku sumu nepriznal... chcelo by ale vidiet zmluvu a pripadne ich aj pisomne postrasit.... ak chcete, ozvite sa. lotus78@azet.sk
nuninko
17.01.07,08:20
uz ked som zaplatila 13000 sk, nemusim dufat, ze by sa mi daco z toho vratilo naspat, ze? :(((( ludia ako ste tu pisali, aj ja napisem to odstupenie od zmluvy, uz neuvidia ani gros odomna.. a dam vediet ako to dopadlo..budem musiet len cakat na odpoved, ak mi teda nejaka vobec pride
evulka007
06.11.07,12:13
ahojte. co mam robit???prosiim.dosla mi druha upomienka od modelteamu neplatit uz 20000,ale 22000.co mam robit?prosiim.dakujem.az neskor som zistila ze su podvidnici tu na nete
evulka007
06.11.07,12:14
:(ahojte. co mam robit???prosiim.dosla mi druha upomienka od modelteamu neplatit uz 20000,ale 22000.co mam robit?prosiim.dakujem.az neskor som zistila ze su podvidnici tu na nete
evulka007
06.11.07,12:19
uz ked som zaplatila 13000 sk, nemusim dufat, ze by sa mi daco z toho vratilo naspat, ze? :(((( ludia ako ste tu pisali, aj ja napisem to odstupenie od zmluvy, uz neuvidia ani gros odomna.. a dam vediet ako to dopadlo..budem musiet len cakat na odpoved, ak mi teda nejaka vobec pride
nuninko co si urobila,porad mi.alebo mi napis na mail.prosim.nieco vymyslime
evulka007
06.11.07,12:27
RICHARD PROSIM PORAD MI. TA AGENTURA SA VOLA MODELTEAM.AZ NESKOR SOM ZISTILA ZE SU PODBVODHNICI. BOLA SOM BLBA,VIEM.TERAZ MI DOSLA DRUHA UPOMIENKA A NIE 20000,ALE UZ 22000.NEVIEM CO MAM ROBIT
willma
06.11.07,13:36
Hlavne musíš vydržať, nik z poraďákov tu nie je prilepený nonstop. Takže daj trošku času na odpoveď.
misomiso
06.11.07,14:03
Tuto temu som prebehol iba zbezne, ale podla toho, co som sa docital podla mna nemate sancu. Na Slovensku su napr. stovky firiem, ktore platia cca 2000 EUR rocne (casto aj viac) za to, ze poriadne neprecitali papier.

Napriklad chodia take pokutne ponuky zo zahranicia, kde sa nuka akoze bezplatne zaradenie do databazy firiem, zle dole je malym pismom, ze treba platit 1500 EUR rocne za zmluva sa da vypovedat naskor o 2 roky. Ja som vyhadzaoval tyzdenne 3 taketo papiere, az som raz predsa naletel. V nahromadenej kope posty som si narychlo nevsimol ponuku, ktoru som uz pre tym niekolkokrat hodil do kosa, nakolko sa maskovali za veltrh na ktory chodime a to bolo v obdobi, kedy sme mali s tymto veltrhom culu korespondenciu.

Samozrejme som sa radil s pravnikom, ale oni to maju tak dobre sformulovane, ze smola. Za tych 1500 EUR rocne vas zavesia na web, ktory absolutne nik necita. Ale sud by byhrali, lebo oni predsa s tym "maju naklady" a za tie uctuju poplatok. Svojim podpisom som potvrdil, ze s podmienkami suhlasim. Navyse tam maju zretelne napisane (nakolko uz ocakavaju problemy s platobnou disciplinou) ze pohladavku mozu podstupit slovenkemu subjektu, ktory si to potom bude vymahat. Pozeral som an ten ich web, je tam kopa slovenskych firiem, nechali sa nachytat aj statne institucie aj chudaci drobni zivnostnici, vsetci musia platit.

Niektore skusenosti su v zivote bohuzial drahsie vykupene, s tym nic nenarobime. O to potom moze byt tato skusenost hodnotnejsia pre buducnost. Ja uz som tu pisal, ako blahorecim Frunimu a Majskemu, ze ma obrali o pol melona, pretoze keby nie s najvacsou pravdepodobnostou by som teraz nemal vlastnu firmu. Keby som nepodpisal ten papier od tych podvodnikov, tak by som si neosvojil taku opatrnost, aku teraz mam a ktora ma uz uchranila od dalsich pruserov.
evulka007
08.11.07,06:52
daska prosim porad mi,co si urobila.tiez mni dosla druha upomienka.skoda,ze sa s tebou nemozem nejak spojit a nieco by sme vymysleli,ja to platit tiez nebudem.uz mi nedoslo 20 000 ale 22 000 do 10.11.07 zaplatit
misomiso
08.11.07,07:08
Je to samozrejme vasa vec, ale ja by som radsej zaplatil, ako mat na krku exekutora. Su to strasni vydieraci, casto konaju na hranici zakona alebo dokonca za nou, ake nikto na nich nema spagat, lebo su na vrchole celej pyramidy moci, v podstate nad sudmi. Dost ludi uz na to skaredo doplatilo, ak obcas sledujete take tie relacie ako Palba, a pod, tak asi viete co ma m na mysli.
Bastian
08.11.07,07:36
daska prosim porad mi,co si urobila.tiez mni dosla druha upomienka.skoda,ze sa s tebou nemozem nejak spojit a nieco by sme vymysleli,ja to platit tiez nebudem.uz mi nedoslo 20 000 ale 22 000 do 10.11.07 zaplatit
Je to smutné, ale asi budeš musieť zaplatiť. Sama si si to navarila...
Napr.:
Keď Ťa v MHD chytí revízor, ale Ty si si ešte nestihla štiknúť lístok, dá Ti pokutu. Aj keď si mala v rukách tašky a si si naozaj chcela štiknúť, len si si nestihla. Zbytočne budeš mať pocit, že chcú od Teba peniaze neprávom - môžeš kašlať na to, ignorovať výzvy... nakoniec ale zaplatíš oveľa viac!

Ak som dobre videl, tak pôsobia na celom svete a pravdepodobne majú zmluvy dobre ošetrené.

Na webovej stránke majú názov firmy MODELTEAM, ale v Obchodnom registry taká firma nie je. Keď ich chceš nájsť, tak ich nájdeš podľa sídla (Dunajská 3, BA).
Tu je ich názov firmy:
Elite Model Management Bratislava s.r.o.

a dvaja spoločníci:
Ing. Sáša Jány (http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Jány&MENO=Sáša&SID=0&T=f0&R=1)

Elite Model Management SA, Fed. ev. č. CH-217-0135783-7, Švajčiarsko
Bastian
08.11.07,07:57
Prečítajte si čo píšu vo FAQ na stránke: http://www.modelteam.sk/faq.php
miskap
20.12.07,09:08
Prečítajte si čo píšu vo FAQ na stránke: http://www.modelteam.sk/faq.php
poriadna sila!!!
misomiso
05.08.15,16:04
6 mesacneho kojenca ponukat do komparzu? Citam dobre??
Chobot
05.08.15,16:06
6 mesacneho kojenca ponukat do komparzu? Citam dobre??

Čítaš dobre, ale to bolo pred 9 rokmi. Čítaj aj dátum.