juraj maly
06.06.16,14:07
Chcem dopriať majiteľovi,aby si tiež trocha užil toho kraválu čo jeho pes robí 8 hodín keď je sám v byte.
lujza.j
06.06.16,12:20
A co tym...vyriesis....to ti uz nebude vadit....bude stekat cely den....ci ty pojdes vzdy na vylet...
buchač
06.06.16,12:26
Na začiatok skús "ultrazvukovú píšťalku"...
https://www.google.sk/search?q=vysokofrekvencna+pistalka&client=opera&hs=YSG&channel=suggest&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjhmbSpsZPNAhUISBQKHUdfB_sQ_AUIBQ

Ak nepomôže, šak si kúp kvalitnejšiu hi-fi súpravu so subákom...začni púšťať hudbu podľa žánrov. Na čo bude pes negatívne reagovať, tak mu to budeš častejšie dopriavať...

Ale ak chceš ísť do toho prístroja, nuž si vyber z ponuky.
http://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=odpudzovac+psov&min=&max=&o=4&m=f

No najprv by som sa asi s dotyčným tak "milo a od srdca" porozprával...
Chobot
06.06.16,12:27
Kúp si dobré repráky a pusti na kompe toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=KjbhlXgH1rc

Trvanie: 10 hodín
juraj maly
06.06.16,12:39
Áno,keď príde majiteľ z roboty,ja pustím prístroj a pôjdem z domu preč na pivo.Ten prístroj musí byť ULTRAZVUKOVÝ,aby majiteľ nevedel že to púšťam ja.No a diskuzia s ním skončila posunkom pod krkom(bez noža).On má 110 kg, ja 70.Holá hlava.
kopretinka
06.06.16,12:46
a trestať ho chceš tak,že budeš týrať jeho psa.
juraj maly
06.06.16,12:58
Ja potrebujem aby pes ZAČAL ŠTEKAT a nie aby stíchol.Nemôžem stáť ako pako za jeho dverami a fúkať do píštalky,púšťať na plnê pecky Čajkovského alebo Elvisa tiež nič veľa nápad.Niečo diskrétne ale účinné.No a "milo a od srdca",on holá hlava 110 kg, ja 70 kg/70 rokov.Takže bez nároku,a na podrazy nie som (pneu,lak,sekundové do zámkov atď.) nie je môj štýl.Ale vďaka za rady.
juraj maly
06.06.16,13:04
Áno,keď príde majiteľ domov,ja zapnem ultrazvukový prístroj,pes začne zavýjať a ja pôjdem na hodinu na pivo.Nech sa zblázni majiteľ aj so psom,aby vedel čo zažívame.
sosak
06.06.16,13:20
misomiso
06.06.16,13:21
Na sirenie ultrazvuku je nutny vizualny kontakt. Cez stenu neprejde. Teoreticky by sa dalo ist opacnou cestou, infrazvuk by presiel, ale tazko povedat, ako by pes reagoval.
juraj maly
06.06.16,13:34
No,žeby som mal chuť vtipkovať to zrovna nemám,ale keď budeš po operácii srdca s 55%funkciou a bude ti malý krpatý bastard v byte pod Tebou celý deň vrieskať,potom si na radu ktorú si dal mne spomeň a začni sa učiť už teraz,možno sa Ti to zíde.Keby tam zahučal rotvajler tak mi to nevadí,ale tento pisklavý prašivec má nábeh na dobrý problém.
arizona
06.06.16,13:36
O takom pristroji, pri ktorom zacne pes stekat som este nepocula.
Podla nazvu som myslela, ze hladas skor opak...

Ale podla ostatnych tvojich prispevkom, skor myslim, ze by si potrebovat "pristroj",na ktory si nahras stekot psa a potom to pustis majitelovi.A vysvetlil mu, ze by mal psa trochu ucit,ako zvladat samotu doma...

...alebo chod na to pivo so susedom a navrhni mu, ze si psa pocas jeho nepritomnosti budes brat k sebe. Pes nebude trpiet samotou a nebude stekat, co ty na to? Snad nejaky vankusik na chodbe ti nebude zavadzat :-)
kopretinka
06.06.16,14:38
chudák pes,veď on nemôže za sprostosť svojho pána....
Consultix
06.06.16,16:16
Skor by som doprial Tebe elektrosok za takyto napad, ako tyrat psa za sprostost majitela. No komment.
korela
06.06.16,16:23
Nič v zlom, ale ako donucovací prostriedok to zaberá. Ale netráp psa, za pár dní vytestuješ, na akú hudbu je sused alergický - operu, folklór a pod., hlavne, aby to neboli monotónne a melodické skladby, skôr trochu "disharmonické", napr. Gershwin Američan v Paríži. Basy radšej obísť kvôli ostatným susedom, nezaslúžia si to. Aj detičky.
Použiť ako posledný, ale účinný prostriedok.
Kabaka123
06.06.16,16:34
sosak:):):)
juraj maly
06.06.16,17:01
Keď ten čokl vydrží zjiapať 8 hodín keď nie je páníček doma,tak keď mu pustím ultrazvuk tak verím že ďalšiu hodinu "spevu" svojmu páníčkovi vydrží bez ujmy.A o elektrošoku som neuvažoval ani nepísal,tak sa do mňa nenavážaj a netrep sprostosti a dobre si prečítaj.Ultrazvuk je ZVUK a nie elektrošok !!!
buchač
06.06.16,17:05
juraj maly (Dnes 14:58) Ja potrebujem aby pes ZAČAL ŠTEKAT a nie aby stíchol.Nemôžem stáť ako pako za jeho dverami a fúkať do píštalky,púšťať na plnê pecky Čajkovského alebo Elvisa tiež nič veľa nápad.Niečo diskrétne ale účinné.No a "milo a od srdca",on holá hlava 110 kg, ja 70 kg/70 rokov.
=====================
ALE šak sa na to pozri trochu aj inak.
Pes za svojho pána predsa nemôže. Pes začne štekať buď na povel (pes cvičený) alebo len tak z pasie (pes drbnutý).

Môj návrh mal dve roviny, ktoré vyplývajú z kontextu.
Pri tej hudbe sú dve také základné možnosti.
1. Pes začne štekať.
2. Majiteľ začne štekať tiež.
Ergo výsledok bude dokonaný...;)
----------------------------------
S tým vekom veľmi na mňa nechoď...som od Teba síce mladší...no hlava vyholená a váha primeraná.

Lenže mne by nejaký mladý neukázal ťah rezu cez hrdlo...mne sa mladí zdravia a aj vyhýbajú.

Lenže na druhej strane Ťa chápem...operácia srdca nie sranda.
------------------------------------
Radiť Ti už nejdem...to asi nemá význam.
ALE čo Ti bráni brániť sa aj iným - primeraným spôsobom a to dokonca v medziach spoločenských pravidiel a aj zákona ?
Čítaj nasledovný link
http://zivot.cas.sk/clanok/19311/sused-ma-psa-ktory-stale-zavyja-a-steka-musime-to-trpiet