nordic
07.06.16,08:54
Ahojte,
Vedel by mi niekto uplne polopatisticky vysvetlit ako to je s prepisom auta teraz po novom ?
Mam auto ktore uz par mesiacov uziva moj dlhorocny kamarat. Auto mam ja napisane na moju firmu v Bratislave a je teda na Bratislavskych SPZ, nieje nan ziadny leasing.

Kamarat je z Trencina a nema firmu. Auto by sa teda prepisovalo na fyzicku osobu. Moje otazky teda su.

Je potrebna kupno - predajna zmluva medzi nami pre potrebu DI alebo ineho uradu ?
Je potrebna ucast oboch na DI , a na ktorom ? tu v BA alebo musim ist do Trencina ?

Dakujem za informacie
Žabinka
07.06.16,06:58
ty budeš v Ba auto odhlasovať na kamaráta z Tn.. buď príde kamarát osobne do Ba na políciu a odhlásiš, alebo predložíš KZ s overeným podpisom kupujúceho, alebo predložíš splnomocnenie na odhlásenie vozidla s overeným podpisom kupujúceho.. vzor splnomocnenia som ti priložila.. dolupodpísaný je kamarát z Tn, a ten si pôjde overiť podpis na matriku alebo u notára..
nordic
07.06.16,07:02
A to je teraz to nove ? Lebo som zachytil kdesi ze od 1.1.2016 by to malo byt inak zevraj.
Žabinka
07.06.16,07:03
áno, to je to nové.. že už neohlásiš vozidlo na kadekoho, pokiaľ ten dotyčný s tým nesúhlasí.. a ešte je nové, že pri odhlásení sa odovzdáva OEV časť I, ak bol vydaný, čo pred tým nebolo..
http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
nordic
07.06.16,07:05
ok, dakujem :)
nordic
07.06.16,07:13
a prihlasenie potom prosim ta bude ako prebiehat ? on uz v TN a ja pritom nemusim byt ? Len je tam asi nejaka sialena ziadost kde by mala byt aj kopia KZ a tak ?
Žabinka
07.06.16,07:52
nič už nemusíš riešiť.. odovzdáš mu veľké OEV so zápisom odhlásenia, kamarát si urobí svoje PZP, doporučujem aby ho mal pri prevzatí vozidla, svoje mu nedávaj, zoberie si auto, a prihlási si ho v TN.. ty tam už nemáš prečo byť, svoje povinnosti si si splnil..
bugyMPi
15.01.17,15:48
Chcem sa spýtať ohľadom toho splnomocnenia, možem tam zmeniť alebo vymazať tu dobu platnosti ? napríklad na 15 dní? Ďakujem za odpoveď.