tweety2
07.06.16,09:35
Ahoj poraďáci. Mám na Vás otázku. Chcela by som vedieť Váš názor. Som zamestnaná v malej firme kde robím PÚ + mzdy. V škole som mala 3 roky účtovníctvo a v tejto firme som 4 roky. Neustále sa vzdelávam a uvažujem nad založením si živnosti na vedenie účtovníctva. Problém je v tom, že robím len v tejto firme a nemám skúsenosti s tým ako to chodí v iných firmách, u iných živnostníkoch ( viem podstata je rovnaká) a preto neustále váham či do toho ísť. Preto by som bola vďačná za Vaše názory, hlavne od skúsených a dlhoročných účtovníkov keďže viete posúdiť situáciu. Som si vedomá toho, že je to o celoživotnom vzdelávaní. Veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše názory a odporúčania :)
veronikasad
07.06.16,07:40
Pokiaľ súčasný zamestnávateľ nebude to brať ako stret záujmov, choď do toho. Nemôžeš nič stratiť, len získať ...

Odvody do SP ako začínajúci živnostník platiť nebudeš a v zdr.poisťovni si môžeš určiť vymeriavací základ nula ...

Klienti sa v súčasnej dobe už získavajú ťažko, ale niekedy aj motyka vystrelí....
tweety2
07.06.16,07:49
Čo sa týka vlastnej živnosti, viem čo a ako, len som si nie istá či vedenie účtovníctva rôznym podnikateľom zvládnem, či stačí moja 4 ročná prax v jednej firme :)
veronikasad
07.06.16,07:54
To my posúdiť nevieme, keď zvládaš jednu firmu, zvládneš účtovanie aj v inej. Len aby si to stíhala časovo. Pre začiatok radšej nejakú menšiu s.r.o., alebo samostatné mzdy.
tweety2
07.06.16,08:16
Myslím, že s časom by nebol problém :) Ďakujem za radu :)
Consultix
07.06.16,13:05
Myslim si, ze Tvoja prezyvka Ta predurcuje k uspechu :) Aspon tu, na Porade :)
tweety2
07.06.16,13:31
Prečo? :) Som tu nová takže neviem o čo sa jedná :)