Bizuteria
07.06.16,13:09
dobrý deň,
zaoberáme sa predajom bižutérie, šperkov z chirurgickej ocele a hodiniek.
potrebovali by sme pomoc pri hladaní znalca, alebo skor poradiť, ako postupovať keď chceme neuznať reklamovanú vec, mal by byť pri reklamácii tým pádom odborný posudok. obrátila som sa aj na SOI, ale tam mi poslali iba link so zoznamom súdnych znalcov, ktorých keď som otvorila sa nenachádzajú v blízkosti alebo sa tým vobec nechcú zaoberať.
prosím Vás viete poradiť či by v takomto prípade stačil posudok od zamestnanca, ktorého poverí len firma?alebo na to musí mať odbornú pečiatku?
ďakujem za rady
arizona
07.06.16,11:36
Vies si predstavit,ako by to dopadlo, keby odborne znalecke posudky smeli vyhotovavat zamestnanci, ci predavaci z obchodov???
Bizuteria
07.06.16,11:42
no hladame neaké riešenie ako to vyriešiť bez znalca.ja zákony neovládam a som nováčik, preto to vyznie hlúpo odomňa ale nevieme ho obísť?
je mi jasné že znalecký posudok musí vydať znalec, skor by ma zaujímalo, či sa k tomu nemože teda vyjadriť neaký poverený zamestnanec, ktorý robí opravy alebo tak.
či je to tak, že ak nie je posudok od znalca,nie je možné reklamáciu neuznať a hotovo.
ďakujem
Oliwa
07.06.16,11:49
Opravár nerovná sa súdny znalec.
Reklamáciu treba vybaviť v zmysle Vášho reklamačného poriadku.
Znalecký posudok si môže dať vyhotoviť aj zákazník, ale ak má pravdu a dá to na súd, a ak mu dá za pravdu súd, budete všetky trovy vrátane znalca platiť Vy.

Ide o odstrániteľnú alebo neodstrániteľnú vadu výrobku?
arizona
07.06.16,11:55
Pises, ze si novacik, co neovlada zakony...ale uz v r.2014 si pisala, ze mas predajnu s bizuteriou. Tak teda taketo zakladne veci by si mala mat uz davno nastudovane. Nastuduj si konecne zakony,ktore potrebujes k podnikaniu a hlavne ohladom predaja,aby si nezostala v hanbe pred zakaznikmi, lebo dnes ich uz vacsina z nich svoje prava pozna...http://www.porada.sk/t248177-moze-zakaznik-vratit-tovar-v-kamennom-obchode-ked-sa-mu-uz-nepaci-ak-ma-alergiu-na-kov-alebo-ak-s-nim-nie-je-spokojny.html#post2584245
Bizuteria
07.06.16,11:57
ja som nováčik, ako zamestnanec, neviem prečo sa tu chytáš takýchto vecí, človek aby sa bál sa niečo opýtať ludí a poprosiť o radu
Bizuteria
07.06.16,12:00
ide o to, že zamestnávateľ mi dal za úlohu prezistiť, ci odborný posudok može vydať iba súdny znalec, pracujem na reklamačnom oddelení a presviedčam zamestnávateľa, že nesmie neuznať reklamáciu bez posudku. chodia nám kontroly a problém je vačšinou ten, že ak neuznáme reklamáciu, napr aj pre to, že ako všeci vieme bižutéria nesmie isť do vody, ale zákazník neuposlúchne,a príde reklamovať zozelenané nášnice, musíme mu to uznať, lebo nemáme tento posudok.
mne ide len o jednoduchú vec, chcem vedieť či sa neviem pohnuť bez súdneho znalca inak
ivka70
07.06.16,12:04
Musi mat na to vzdelanie aj skusky znalca.
arizona
07.06.16,12:04
do 12 mesiacov od kupy nie .-)
JankaO
07.06.16,12:06
Môj názor: Ak máte vypracovaný reklamačný poriadok s vylúčením nevhodnej starostlivosti zo strany zákazníka a zákazník je informovaný o tom, ako sa má o bižutériu starať, alebo jedná sa o všeobecne známe zásady, znalca nepotrebujete.
arizona
07.06.16,12:06
Aha, tak sorry! Asi si zdedila po byvalej pracovnicke okrem miesta aj pristup na Poradu pod jej nickom. To ma nenapadlo... A nemusis sa bat, kludne sa spytaj. Ale ked chces klamat, tak menej okato :-P
Bizuteria
07.06.16,12:20
nemám dovod klamať, ano ona je už na inom oddelení, a poradili mi toto, tak som myslela, že je tu už známa.ako vidím aj je.
Bizuteria
07.06.16,12:22
mame reklamačný poriadok, sú v ňom presné postupy.. aj sa tým ohrádzame, ale SOI nas vždy zruší, že neuznať reklamáciu možme iba ak máme znalecký posudok no.
Tweety
07.06.16,12:30
dmc
07.06.16,17:20
......tak k tomuto by som si rad precital predpis, , paragrafove znenie alebo ine relevantne odovodnenie......... lebo oporu v zakone to pravdepodobne nema.