anita26gr
07.06.16,14:13
v roku 2003 bol sud s neplatickou o vypratanie bytu, ktory mala v najme. v roku 2007 bol vydany rozsudok, ze ma byt vypratat, no bytove druzstvo jej malo poskytnut nahradne ubytovanie nakolko mala malolete deti. druzstvo v tom case nemalo k dispozicii nahradne ubytovanie, a tak sa s tym nic nerobilo. teraz po rokoch tam nadalej byva, nadalej neplati a momentalne jej bolo zrusene clenstvo a teda ma odist z bytu, kedze zrusenim clenstva jej zanikol aj narok na najom bytu. ona sa vsak ohana tym, ze rozsudok z roku 2007 je premlcany a teda ju nemozu vyhodit.
ako je to pravne? je mozne ju vyhodit z bytu?
misoft
07.06.16,12:58
Pokiaľ mi je známe - je 10-ročná premlčacia doba (ale to platí pri exekučných tituloch), ako to je pri iných rozhodnutiach súdu - treba sa obrátiť na právnikov.
Ale BD predsa nič nebráni podať znova na súd žalobu na vypratanie bytu. Okrem toho BD bude mať aj ďalší argument - neoprávnené užívanie bytu. A mám dojem, že v tom prípade asi ani nárok na náhradné ubytovanie nebude mať nárok - súd totiž (ak predloží BD i predchádzajúci rozsudok) bude brať do úvahy i to, že odporca (čierna nájomníčka) zneužila situáciu a naďalej pokračuje v protiprávnej činnosti a spôsobuje škodu väčšieho rozsahu.

Ale BD by sa malo najskôr s právnikmi poradiť.
Mirati
14.06.16,13:11
Nie, nie je to premlčané. Keďže ide o právoplatné rozhodnutie súdu, premlčacia lehota je 10 ročná.