Rasto17
07.06.16,14:37
Zdravim, mam problem s domacou vodarnickou, pomerne casto spina, ked sa otvori kohutik tak sa hned zopne na 5sek. mozno 10 sek. potiahne, a zase vypne a tak to stale skace az pokym si nepotiahne na 2 bary. Neviete kde by mohla byt chyba ?? tlakovi spinac ? mozem len hadat. Za kazdu odpoved Vam dakujem .
Consultix
07.06.16,12:48
Prepdokladam, ze mas k vodarni pripojenu tlakovu nadrz. Pravdepodobne klesol (mozno je nulovy) tlak nad gumenym balonom. Vacsinou sa to tlakuje cez klasicky ventil ako na autach, tak skus zmerat tlak nasledovne:
Vypni cerpadlo, vypusti vodu tak, aby tlak vody bol nulovy. Nasledne zmeraj tlak vzduchu v nadrzi. Ten by mal byt o cca 0.2 bar nizsi ako zapinacia hodnota tlakoveho spinaca.
Rasto17
07.06.16,14:15
vdaka skusim a dam vediet :)
Consultix
07.06.16,14:27
Som zvedavy :) Ale treba si davat pozor, lebo ak je vodaren napr. v pivnici, tak ju treba odvodnit, aby gumovy vak bol naozaj prazdny a aby neposobil hydrostaticky tlak vody. Pripadne je mozne skusit postlacenim ventilu, ci je vobec tlak na gumovym vakom. Pripadne skusit dotlacit vzduch "naslepo" a zistit, ci sa interval zapinania rozsiruje podla tlaku vody v systeme. To pre pripad, ak by bolo zlozite eliminovat tlak vody. Ale presne sa da natlakovat len prazdna nadrz.
Rasto17
07.06.16,14:54
skusil som to no ked to nafukujem tak mi ukazuje stale 0 bar aj ked pumpujem, skusil som vypustit vzduch no ziaden tam nie je, asi je defekt na vaku co ?
Consultix
07.06.16,15:00
Ak by bol na vaku defekt, tak by z ventilu isla voda, kedze by sa ten priestor naplnil vzduchom z vaku.
Skus vypustit maximum vody (vypnut cerpadlo) a otvorit vypustny ventil. Nasledne pumpovat a pumpovat a pumpovat. Ak pumpujes rucnou pumpu, tak si celkom slusne zacvicis :)) Aka velka je nadrz?
Ale hlavne ze vies kde je chyba, uz len zistit preco unikol tlak a dotlakovat.
Consultix
07.06.16,15:01
Este je otazne, ci vobec ide z pumpy vzduch do nadrze.
marpo1
09.06.16,12:39
4 moznosti>
nedofukana nadrz
pokazeny ventilok
deravy vak
unik vzduchu cez neaky zvar alebo okolo priruby
Rasto17
12.06.16,16:43
Tak som to vypustil, nafukal tak zatial to ide normalne, vdaka za odpoved :)
Rasto17
12.06.16,16:45
nafukal som to znova tak zatal to ide, vdaka za odpoved :)
Consultix
13.06.16,09:55
Fajn, vdaka za spatnu vazbu :)