albenta1
07.06.16,19:27
Išlo by o menšie množstvo - prebytok v sezóne znášania. Akosi sa nemôžem dopátrať, čo k tej registrácii budem potrebovať. Budem rada, keď mi poradí niekto, kto má s tým skúsenosti, ako to dopadlo. ĎAKUJEM.
buchač
07.06.16,17:33
Dosť toho bude treba splniť. Nemá význam vypisovať, infa nájdeš plno, len čítaj.

https://www.google.sk/search?client=opera&q=preaj+vajec+z+dvora&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
lujza.j
07.06.16,17:47
Ja by som si hned kupila....prisla som o zdroje:(
albenta1
07.06.16,18:25
Ved o to ide, že je veľa záujemcov, no nemám registráciu na predaj a pokuty sú vraj velké
lujza.j
07.06.16,18:35
No vies.....ja som bola rada,ze mam domace vajciská....nie este to aby som riesila...ci maju registraciu.....ale to som ja:)ludia si divni:(
jslancik
08.06.16,03:54
A googlila si "predaj z dvora"?
albenta1
09.06.16,07:49
ano, ale nič konkrétne som nenašla :(
albenta1
09.06.16,07:51
Dakujem, ale nič konkretne som nenašla a chovatelia väčšinou predávajú na čierno s tým, že registácia je náročná a nikto nič bližšie mi neuvedie, že v čom je to náročné...
Soňa K
09.06.16,07:55
Podľa informácii, ktoré sú dostupné na tomto linku, by som ostala pri predaji načierno, Ja tiež tak chodím k jednej pani už roky.
buchač
09.06.16,10:54
albenta1 (Dnes 10:51) Dakujem, ale nič konkretne som nenašla
=======================
...a to vážne ???
Nuž potom sorry.
Veď to je to, že registrácia je náročná a preto každý obchádza zákon.
Veď s tým sú spojené aj určité povinnosti...
HLAVNE hygiena...
ALE TY si proste NIČ NENAŠLA...
Len si ale uvedom aj fakt, že príslušné úrady si nájdu dodávateľa...ono stačí jeden jedinec so salmonelou a problém jak vyšitý.

Len by ma zaujímalo, že asi o koľko kusov vajec za deň/týždeň sa jedná...
albenta1
09.06.16,18:25
Denne asi 5 ks vajec. S hygienou problem nemam, to je samozrejma vec, no ide o to, co som uz písala ostatnym diskutujucim. Ak chceš čítaj...
Terezia13
09.06.16,18:37
tiež by som to riešila predajom "z dvora", u nás je to bežné, že si kupujeme od domácich chovateľov a nikto nikoho ešte neudal, samozrejme záleží od "dobrých susedov", ale papiere vybavíš u veterinára, to si musíš vybavovať po určitej dobe - niektorí veterinári to dávajú na dva týždne niektorí na viac a potom cez úrad verejného zdravotníctva, to je zo zdravotnej stránky, ale to budeš musieť spĺňať viaceré požiadavky v chove a to je blbosť, hľadaj odbyt a predaj z dvora, normálne ponúkni priateľkám, tie povedia ďalej, niečo sa dá v práci a tak, ak toho máš viac, bývajú farmárske trhy, tam predáš všetko
albenta1
10.06.16,06:45
Ved toto, ze kym to vybavim, prestanu aj znasat
albenta1
10.06.16,09:45
Dakujem za reakciu, vsetko som googlila, no nikde som sa nedozvedela, ze co to vsetko bude stáť a ako dlho to bude trvat. Či neskončim tak, že zaplatim za registraciu aj zverolekarovi...a sliepky dovtedy aj prestanu znášať. Mám ich len 8 a nespotrebujeme denne tolko vajec...
albenta1
10.06.16,09:49
Ďakujem za povzbudenie, viem že ľudia to tak robia, no chcela som vediet ako je to s registráciou a ci sa to oplati vsetko absolvovat pri tak malom mnozstve vajec...
jslancik
10.06.16,09:50
ja myslím, že to veľmi riešiš. skús si nájsť FB stránku svojho mesta, alebo zaves na svoj FB, že predávaš domáce vajíčka, a budú sa o teba trhať. pri takých mikro množstvách to nik nerieši.
lujza.j
10.06.16,10:16
Tiez neverim...ze by sa ich nezbavila jednoduchsie......ja som teraz bez zdroja domacich vajec:(revem
albenta1
10.06.16,15:31
Dakujem, tak vajcia cez Fb predávaț by ma veru nenapalo