táňaš
07.06.16,20:59
Kúpila som byt na dražbe ale podiel na prístupovej ceste nebol predmetom dražby a tak ostal na pôvodných majiteľov. Chcem ho od nich odkúpiť lebo prislúcha k bytu ale oni majú exekúcie. Môžem požiadať o vyňatie spod exekúcie keďže ide podiel na prístupovej ceste prináležiaci k môjmu bytu?
buchač
07.06.16,19:47
Chceš - nechceš.
Môžeš - nemôžeš.
Predsa s takouto otázkou sa máš obrátiť na príslušného exekútora a nie na Poradu.
Chápeš - nechápeš ???
-----------------------------
Ale osobne nevidím absolútny problém.
Exekútor je v podstate rád, že sa veci pohnú...a už len z toho dôvodu, že Ty chceš kúpiť nebude robiť problém. Veď vkonečnom dôsledku aj exekútor zarobí.
draik
07.06.16,20:15
Obráťte sa na exekútora, aby vypísal dražbu, alternatívne, aby súhlasil s prevodom. Spoluvlastníci majú predkupné právo.
táňaš
08.06.16,11:01
Ďakujem ale je to zložitejšie, lebo je vyhlásený odklad exekúcie. Keď tomu dobre rozumiem exekútor nemôže vo veci konať. Rozmýšľam obrátiť sa priamo na oprávneného aby sa vzdal tohto podielu a tým by viac exekúcia neexistovala, alebo pripadá do úvahy aj iné riešenie, viete mi poradiť?
ivka70
08.06.16,11:53
Povinny sa nemoze dobrovbolne vzdat majetku, pretoze by to mohlo byt kvalifikovane ako obchadzanie exekucie.
Vy sa mozete jedine dohodnut s exekutorom na odkupeni tejto casti jeho majetku. Peniaze by isli rovno exekutorovi a povinny by musel chciet predat.
Ak exekucia nie je zrusena, len pozastavena, musite cakat.
draik
08.06.16,14:00
Oprávnený môže odvolať súhlas s exekúciou nehnuteľnosti, ale trovy v takom prípade znáša sám. Je teda otázne, či ho budete motivovať, aby tak urobil.
táňaš
09.06.16,03:29
Dakujem fraik toto som mala s mojim sedliackym rozumom na mysli, ze takto by to slo. Trovy ak nebufu astronnomicke zaplstim