makaaa
08.06.16,21:44
dobry ... je nejaka zmluva ktora by ma zaväzovala aby som sa staral o strýka ?

DA spravit Zmluva ktora by ma zaväzovala aby som sa postaral o svojho strýka a doopatroval ho do smrti?
Oliwa
08.06.16,20:28
Synku, môžeš sa postarať a dochovať koho len chceš... bez akejkoľvek zmluvy... keď to bude z čírej lásky k blížnemu, či...?
terezamaria
08.06.16,20:55
upresni otázku....chceš opatrovať a potom dediť, či čo máš na mysli?
willma
09.06.16,06:57
Nik Ťa nemôže donútiť dochovať - vlastne doopatrovať príbuzného ani vlastného rodiča - všetko je to o vzťahoch a morálke. Jeden maličký príklad - otec sa celý život nestará o svoje dieťa, platenie výživného buď je alebo nie je - podľa toho ako ho napadne a na staré kolená, keď je už nemohúci si zrazu spomenie na nejakú vyživovaciu povinnosť detí voči rodičom. Ako by si sa ako dieťa zachoval?
vicktor
09.06.16,12:08
veru tak, nie je jasne zadanie - ty sa chces zaviazat? tak nepotrebujes zmluvu a stryka opatruj. Druhi ta chcu zaviazat? nemozu ta donutit. Keby si tu zmluvu neplnil, ake sankcie by si musel znasat? Ma to byt vymena starostlivost za dedicstvo?
makaaa
10.06.16,05:22
Skratka tak to on mi da Dom a chce aby sme ho dochovali do smrti.Este jedna vec kolko mam dat sumu ze kupujem dom ak on mi ho chce dat?Dakujem pekne za odpoved
buchač
10.06.16,05:37
makaaa (Dnes 08:22) Skratka tak to on mi da Dom a chce aby sme ho dochovali do smrti.

DAROVACIA ZMLUVA
§ 628
(1) Darovacou zmluvou darca niečo bezplatne prenecháva alebo sľubuje obdarovanému a ten dar alebo sľub prijíma.

Viac vysvetlené http://www.ulclegal.com/sk/bulletin-pro-bono/2012/07/4321-darovacia-zmluva
makaaa
10.06.16,05:45
Chcel by som spravit zmluvu taku kde sa JA zavezujem Strikovy ze sa o neho postaramm a dochovam ho,je taka zmluva ci dodatok zmluvy?dakujem za odpoved
vicktor
10.06.16,05:50
Stryko nema deti? Pretoze ak ma, priprav sa na neprijemnosti.
Google ti najde vselico, aj "vzor darovacej zmluvy", stiahni a dopisuj/vylepsuj.
terezamaria
10.06.16,08:36
Strýko chce Tebe darovať jeho dom, s tým že ho doopatruješ do jeho smrti a strýko bude ako vecné bremeno v tomto dome až do jeho smrti.
U notára spíšete darovaciu zmluvu, kde toto bude uvedené....samozrejme potom bude na Tebe, či túto tzv.dohodu dodržíš a splníš jeho prianie. Jeho zdravotný stav môže byť celkom fajn, tak že sa nebudeš musieť starať o ležiaceho strýka, ale môže sa uberať aj nie celkom najpríjemnejšie, to nikto dopredu nevie. Takže si to poriadne rozmysli,čo spravíš....či dar príjmeš a budeš sa starať alebo ho odmietneš.
makaaa
11.06.16,16:37
nie nie on nema deti nema manželku a ja by som chcel ho dochovat len by som chcel aby mal nejaky papier že ho nemožem vyhodit z domu a že ho dochovam smrti