staffloverka
08.06.16,23:14
Ahojte, potrebujem surne poradit. Kupili sme ojazdene auto z Talianska. Na fakture je uvedene ze ide o intrakomunitarne oslobodenie od dane podla zakona 331/1993. Chcem sa opytat, ci mozem uplatnit v tomto pripade odpocet DPH a teda DPH na vstupe bude rovna DPH na vystupe?
Žabinka
09.06.16,09:19
áno, urobíš samozdanenie..
Zákon o DPH, §11 (2) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je predmetom dane, ak
a) nadobúdateľom je zdaniteľná osoba konajúca v postavení zdaniteľnej osoby,právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, alebo zahraničná osoba, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, a
b) dodávateľom je osoba identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, ktorá dodala tovar za protihodnotu, okrem dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet a okrem dodania tovaru formou zásielkového predaja.