poskodeny8
09.06.16,19:40
Dobrý deň,


rád by som sa dozvedel informáciu ako poistovne urcia hodnotu auta pred nehodou? Som poskodeny cize skoda mi bude vyplatena z PZP vinnika (Kooperativa). Auto boli obhliadnut a povedali technikovi v autorizovanom servise ze totálna škoda. Volal som likvidatorke ze co s autom a povedala mi ze auto si mozem odtiahnut ale ze nemam snim nic robit lebo ho idu dat na aukciu kedze to bola totalna skoda, predpokladam ze niekto ponukne za auto napriklad 2000 - 3000,-EUR a to mi odrataju z hodnoty auta a rozdiel vyplatia. ALe mna zaujima ako poistovna pocita hodnotu auta pred nehodou?? Pracuje niekto v poistovni a ak mu dam udaje vie mi povedat tu sumu z ktorej bude poistovna vychadzat? Lebo vsade tu citam po internete ze poistovne ohodnotili auta za ovela mensie sumy ako realne maju hodnotu auta.


Ďakujem za uzitocne informacie
bodliak
09.06.16,17:51
Kooperativa.
Tak to :mee:
ivka70
09.06.16,18:07
Pri totalke je uplne jedno, ktora je to poistovna.
Ice dive
09.06.16,19:53
Poisťovňa dá auto na dražbu - online portál, kde sa draží a "výherca dražby" je potom viazaný 30 dní na to, aby si sa s ním spojil a dohodol na predaji auta t.j. určí sa reálna hodnota, za ktorú je niekto ochotný vrak kúpiť...
všeobecná hodnota je docela zložitý výpočet, kde sa zohľadňuje vek vozidla, počet km, farba, servisná história, predajnosť a oblúbenosť značky koľko má auto po alebo pred STKčkou a pod... napr, ak by si šiel na nejaký online portál a vyhľadal podobné auto tak veľmi orientačne dokážeš určiť koľko asi dostaneš maximálne, lebo aj tie ceny čo vidíš v bazároch sú de facto o niečo vyššie ako skutočne kupujúci za auto dá....
následne ak poisťovňa určí hodnotu auta, odráta z nej výsledok dražby a rozdiel ti vyplatí... doplatok získaš predajom vraku výhercovi dražby... výherca musí kúpiť za to čo vydražil.... nemôže sa vyhovárať že v reáli je auto iné ako videl na fotkách..

ak na tom chceš zarobiť bola by ešte cesta nájsť si vlastného znalca na www.jaspi.sk ktorý ti urobí znalecký posudok na aktuálnu hodnotu auta cena posudku je okolo 100 € následne poisťovňa môže ale aj nemusí posudok uznať a vyplatiť cenu podľa posudku... je to hop alebo trop.... avšak ak by si mal znalecký posudok vypracovaný znalcom z príslušného odboru a pohrozil súdom je vysoko pravdepodobné, že dostaneš danú hodnotu z posudku, ktorú určil znalec.... (a znalecký posudok robí znalec na zákazku, t.j. je možné, že hodnotu určí vyššie ako by ju určila poisťovňa jasné, že v zmysle zákona, ale aj posudok má v sebe určitú dávku subjektívneho názoru..) otázne je aké je to auto, aký ročník... akú má aktuálnu hodnotu...