selmia
09.06.16,20:06
Rodinný dom som si prenajala a plánujem na jeho prízemí zriadiť výrobnú prevádzku, ale s hygieny si vyžadujú staveb.povolenie, či nejaké nové kolaudač. o zmene účelu...keď som zavolala na Stavebný úrad, dozvedela som sa, že mi musí vypracovať výkresovú dokumentáciu, resp. projekt staveb.ing., ale na to ja nemám peniaze...navyše k domu nemám nijaké kolaudačné rozhodnutia, ani projekty, pretože bol postavený v roku 1940...ďakujem
willma
09.06.16,22:40
sprav ako myslíš a potom sa nečuduj
ivka70
10.06.16,02:35
Samozrejme, ze ano.
Vyrobna prevadzka v rodinnom dome potrebuje dokonca aj suhlas susedov ( v ramci stavebneho konania).
Dost odvazne mysliet si, ze ti to prejde.
kopretinka
10.06.16,06:20
hygiena ti neschváli prevádzku bez zmeny účelu stavby.A keby len to........
nasleduje milión ďalších požiadaviek.....čo tam chceš robiť?
arizona
10.06.16,09:29
Skor,ako zacnes vybavovat ine dolezite veci, zisti si, ci ti susedia a obecny urad daju vobec povolenie.
Domy v obytnej zone su urcene na byvanie,nie na "vyrobu".
Niektore VZN miest,ci obci to vyslovene zakazuju.
Vie o tom ten, kto ti dom prenajal, ze ho chces zmenit na vyrobnu prevazku?

Uprimne povedane, ja byt susedou, tiez nesuhlasim, aby mi vedla domu vznikla nejaka prevadzka...
selmia
10.06.16,12:14
ahojte, ďakujem , ešte len začínam a zbieram informácie, kde sa dá, ale jedná sa o malú chránenú dielňu, ktorú si invalidný dôchodca zriaďuje sám pre seba a bude tam aj sám pracovať, aby si zarobil akú, takú korunu....nie hlučnú, ani nijako obťažujúcu susedov a majiteľka nehnuteľnosti o tom vie, ani obec, ani susedia nemajú nič proti...len na stavebnom povedali, že budú potrebovať projekty od stavebných inžinierov...prosím vás povedzte, kde na to nájsť peniaze, veď také projekty stoja aj 1000 eur....a bez toho nedá súhlas staveb.úrad, teda ani hygiena...preto sa pýtam tých, ktorí tým už prešli...či vedia nejako poradiť...
Ing. Ľubomír Janoška
10.06.16,13:15
Odporúčam Vám zájsť si najprv na stavebný úrad a tam si zistiť, či je vôbec výroba (akákoľvek) v príslušnej zóne v súlade s územným plánom obce/mesta. Ak nie, tak viete, že Vám tam výrobu nepovolia a nemá význam platiť za projekty a za rozhodnutia.
avalik
10.06.16,14:02
najlacnejšie v tomto prípade asi bude prenajať si priestor v inej budove, ktorá už má kolaudačné rozhodnutie na rovnaký účel ako potrebuješ