tibor1000
09.06.16,20:10
Dobry vecer,prosim Vas
ked ide o pracovnu cestu,a je vyuzita lodna doprava,mozeme pocitat diety podobne ako pri letiskovej zahranicnej preprave (podla letoveho poriadku)
takto mame postupovat podla lodneho poriadku?
Ked sa nalodi v Polsku,a ide do ineho statu,uz po nalodeni pocitam hodiny na diety noveho statu?
dakujem za radu
Tweety
09.06.16,20:21
§ 16 Zákona o CN
(2) Pri zahraničnej pracovnej ceste, ktorá sa začína a končí na území Slovenskej republiky, je na vznik nároku na náhrady poskytované v eurách alebo v cudzej mene rozhodujúci čas prechodu slovenskej štátnej hranice, odlet a prílet lietadla podľa letového poriadku alebo príchod a odchod lode z prístavu, v ktorom sa vykonáva vstupná a výstupná hraničná kontrola; § 15 nie je v tomto prípade dotknutý.(3) Pri zahraničnej pracovnej ceste, ktorá sa začína a končí v zahraničí, sú na vznik nároku na náhrady poskytované v eurách alebo v cudzej mene rozhodujúce podmienky pracovnej cesty určené zamestnávateľom (§ 3).
tibor1000
09.06.16,20:29
dik som to prehliadol ze aj lodna je pisana