janete003
10.06.16,09:26
Preco je Hollywoodska produkcia taka uspesna vo remakeoch co sa tyka najma dnesneho BOOMU ohladom remakovania povodnych animovanych celovecernych filmoch do hranych? Ako napr. Maleficent, The Jungle Book. Prečo nemôže vznikať podobná produkcia v českej kinematografii?
Jedna sa o ekonomické či spoločenské okolnosti?

P.S.: nie je to vypracovanie žiadnej seminárky, ale obhajoba mojej UŽ VYPRACOVANEJ bakalárskej práce, kde mám zhodnotiť tieto aspekty. Mám už niečo, len by som bola rada, ak by mi vedel s tým niekto pomôcť, teda doplnil niečo načo som pozabudla.

moja poznámky:
-neexistuje celovečerný animovaný film na SR ani ČR
-nemáme toľko finančných prostriedkov ako USA
-filmové efekty sú moc drahé
-zameranie sa skôr na seriály a na reality show, ktoré ponúkajú ako takú istotu úspešnosti
-veľká konkurencia z USA, VB
ivka70
10.06.16,07:31
Mame za teba vypracovat seminarnu pracu? :)
ivka70
10.06.16,07:31
A ktory uspesny cesky ci slovensky celovecerny animovany film, vhodny na remake, poznas?
zlatica76
10.06.16,07:32
tiež ma to napadlo, keď som si prečítala zadanie. :)
willma
10.06.16,07:32
sa pýtaš alebo si nám zadala úlohu???
ivka70
10.06.16,07:33
Tou poslednou vetou to uplne zabila.
janete003
10.06.16,07:49
aha mate pravdu vyznie to tak, ze by ste mali za mna vypracovat seminarnu pracu,ale musim vas vyviest z omylu, nejedna sa o to, ze by ste my mali vypracovat pracu :D ja som pisala bakalarsku pracu o Disney a jeho hrane remaky animovanych filmov (btw praca je uz hotova a ohodnotena na A) lenze mam na obhajobe vysvetlit preco to tak nie je na ceskej scene (o com svedci ta posledna otazka, ktoru som skopirovala priznavam) a chcem vediet nazory aj ostatnych, ze je to to iste ako si myslim ja, ze sa jedna o to, ze ci uz slovenska alebo ceska kinematografia nema na to dostatok penazi a hlavne prostriedkov na filmove efekty, ze skor sa teraz venuju natacaniu serialov, a hlavne ide to, ze na slovensku neexistuju celovecerne animovane filmy iba serialy, atd. myslela, ze by mi mohol niekto este pomoct, ak by niekoho napadlo nieco lepsie, ziadne vypracovanie PRACE!!!
len zbieram nazory na danu temu, ze ci sa v tom nemylim :)
janete003
10.06.16,07:55
uz som to upravila a upresnila, nejedna sa o ziadnu seminarnu pracu, len som chcela vediet vase nazory, ale ako vidim, ziadna pomoc ako vzdy a skor len vysmech, co som mohla cakat
janete003
10.06.16,07:57
ved to je to ze my mame skor serialy rozpravok a teraz vznikol aj film PAT A MAT vo filme ale tiez je to len 10 serialov v jednom
lujza.j
10.06.16,08:07
Dnes registrovana...."ziadna pomoc ako vzdy a skor len vysmech"hmmmm....
Ing. Ľubomír Janoška
10.06.16,08:25
Čakal som, kto nevydrží.. máš bod :D
buchač
10.06.16,09:23
To na ktorej škole sa zadávajú také témy na bakalárske prace ?

Bože, mať také problémy ....a Onasisove love.
ivka70
10.06.16,10:37
No ved to je dostatocny argument, ani keby boli peniaze, nie je co prerabat :)
janete003
10.06.16,13:45
tak pardon, ze nestudujem ekonomiku ako kazdy druhy alebo, ze mi rodiacia nezaplaatia titul na sukromnej skole, ale studujem umenie a media ak by ta to zaujimalo :D :D :D skoda len, ze sa tato diskusia zvrtla mimo temu, ale co uz by som ocakavala od slovenskeho naroda (cest vynimkam!!)
lujza.j
10.06.16,14:05
To je take zlate...vsetci su "debilni,nechapavi"neochotni...len ty si fajn:D....tak skus nejake ceske forum....
janete003
10.06.16,14:25
neviem kde si v mojom prispevku nasla tieto pojmy....."debilni,nechapavi"neochotni.... a uz vobec som nenapisala ze iba ja som fajn, dala som, ze cest vynimkam ak si nevsimla :) ale mne islo skor o to, skor akoby sme mali niekomu pomoct s niecim, tak ho najskor odsudime, takze tak :) btw na ceskom fore mi s tym bez problemov pomohli a rozbehla sa tam celkom zaujimava diskusia na tuto tomu :)
misoft
10.06.16,15:25
Hele.... milá, zlatá..... http://www.fdb.cz/ a http://www.csfd.cz/ - nastav filtre a vyhľadaj si. Ak nájdeš SK alebo CZ celovečerný animovaný film - tak si potom hľadaj podobný podľa dátumu (roku) výroby...

Mimochodom - aspoň jeden JE! A je dosť známy vo svete! Či uhádneš, ktorý to je (kontrolní otázka - soudruzi :D)
A ešte niečo - je minimálne 35 filmov!
buchač
10.06.16,15:30
janete003 (Dnes 17:25) btw na ceskom fore mi s tym bez problemov pomohli a rozbehla sa tam celkom zaujimava diskusia na tuto tomu
==================
No schválne ... nože daj link na dané fórum a diskusiu.
Sa necháme poučiť.